Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: FBI onderzoekt Iraanse hackpogingen teams Trump en Harris

Media: FBI onderzoekt Iraanse hackpogingen teams Trump en Harris

WASHINGTON (ANP) - De FBI onderzoekt mogelijke pogingen door Iran om de campagneteams van president Joe Biden en vicepresident Kamala Harris en die van Donald Trump te hacken, melden CNN en The Washington Post.

De FBI begon het onderzoek al in juni, toen Biden nog steeds kandidaat was voor het presidentschap, zeggen bronnen tegen de krant. Het vermoeden is dat Iran bij de twee campagnes heeft proberen in te breken.

In het geval van Trump zouden Iraanse hackers de persoonlijke e-mail van iemand uit zijn entourage hebben gekraakt, schrijft CNN. Daarop zouden ze hebben geprobeerd om via die persoon de computer van een hoge campagnemedewerker binnen te breken. De computerinbraak, die in juni plaatsvond, werd ook opgemerkt door de FBI en Microsoft. Er wordt onderzocht of er sprake is van een bredere cyberdreiging vanuit Iran.

De FBI waarschuwde ook het team-Biden over Iraanse hackers die het op zijn campagne hadden gemunt. Drie medewerkers zouden phishingmails hebben ontvangen. Onderzoekers hebben tot dusver geen bewijs gevonden dat de hackpogingen in het Democratische kamp succesvol waren.

Het campagneteam van Trump zei zaterdag dat een deel van zijn interne communicatie is gehackt door Iran. Het team kwam met een verklaring nadat Politico had geschreven dat die e-mails kreeg van een anoniem account met documenten van Trumps campagneteam. Mogelijk hebben de hackers die documenten dus gelekt naar de nieuwswebsite. Iran ontkent inmenging in de Amerikaanse verkiezingen.

Meer uit Buitenland

Orbán brengt stem uit, 'hier om te winnen'

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.

2 uur geleden
Vance vertrekt uit Pakistan na 'laatste en beste bod' aan Iran

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.

4 uur geleden
Stembussen geopend in Hongarije voor langverwachte verkiezingen

BOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.

4 uur geleden
Tientallen doden door verdrukking bij toeristische site in Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.

6 uur geleden
Astronauten na maanmissie: 'Aarde is reddingsboot in heelal'

N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea

9 uur geleden
Persbureau Iran: gesprekken VS en Iran hervat

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

12 uur geleden
Netanyahu: Iraanse atoom- en raketprogramma's zijn vernietigd

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.

13 uur geleden