Media: ExxonMobil voerde gesprekken over terugkeer naar Rusland
HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olieconcern ExxonMobil heeft gesprekken gevoerd met het Russische staatsoliebedrijf Rosneft over een terugkeer naar Rusland, schrijven The Wall Street Journal en persbureau Reuters. De gesprekken gingen over het hervatten van werk aan Sakhalin-1, een groot olie- en gasproject in het uiterste oosten van Rusland.
Exxon vertrok in 2022 uit Rusland, als reactie op de Russische inval in Oekraïne. Daarvoor had het bedrijf een belang van 30 procent in Sakhalin-1. Westerse landen hebben ook veel sancties ingesteld tegen de Russische energiesector. Exxon gaf geen commentaar op de berichten.
De grootste olieproducent van de Verenigde Staten zou al vaker gesprekken hebben gevoerd met Rosneft. Daarvoor kreeg het bedrijf zowel onder president Donald Trump als Joe Biden toestemming van de overheidsinstelling die handelssancties handhaaft.
Steve Witkoff
Reuters meldt op basis van anonieme ingewijden dat Amerikaanse en Russische onderhandelaars onlangs spraken over eventuele deals over olie en gas. Dat zou zijn gebeurd aan de zijlijn van vredesonderhandelingen over Oekraïne. Veel internationale investeringen in de Russische energiesector zijn weggevallen en energiedeals hadden het Kremlin moeten aansporen tot vrede in Oekraïne.
De gesprekken zouden hebben plaatsgevonden tijdens een bezoek aan Moskou van Steve Witkoff, de speciaal gezant van Trump. Hij ontmoette daar de Russische president Vladimir Poetin en diens gezant voor investeringen Kirill Dmitriëv, schrijft Reuters.
De mogelijke deals werden ook kort besproken tijdens de topontmoeting tussen Trump en Poetin in Alaska van 15 augustus. "Het Witte Huis wilde echt een vette krantenkop na de top in Alaska waarin een grote investeringsdeal wordt aangekondigd", citeert het persbureau een bron. "Dit is hoe Trump vindt dat hij iets heeft bereikt."
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
18 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
19 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
20 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
21 uur geleden