Media: Duitse betogingen tegen extreemrechts grootste in jaren
MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - In Duitsland is massaal betoogd tegen extreemrechts, racisme en de populistische partij Alternative für Deutschland. De Duitse krant Bild spreekt over het "grootste demoweekeinde in tientallen jaren." Politici noemen het een sterk en bemoedigend signaal voor de democratie. In totaal gingen dit weekend ruim 1,4 miljoen mensen de straat op, stellen de organisatoren.
De betoging zondag in het Zuid-Duitse München moest op last van de politie zelfs worden afgebroken door de massale opkomst. De autoriteiten zeiden dat ze de veiligheid van de zeker 80.000 tot 100.000 deelnemers die kwamen opdagen, niet meer konden waarborgen. In de Noord-Duitse havenstad Hamburg was vrijdag al een protestmars voortijdig gestopt omdat de deelname veel groter was dan verwacht.
In tientallen andere Duitse steden, zoals Berlijn, waren er ook demonstraties, maar die konden allemaal doorgaan. Wel kwamen ook hier vaak veel meer mensen dan waar rekening mee was gehouden.
De golf demonstraties is een reactie op de groeiende populariteit van Alternative für Deutschland, vooral na de recente onthulling dat de partij plannen bespreekt om miljoenen migranten uit te zetten of te deporteren.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
3 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
59 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.
2 uur geledenLGOV (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone heeft een tankstation in de stad Lgov in de Russische regio Koersk geraakt, meldde de regionale gouverneur zaterdag. Er zouden drie mensen gewond zijn geraakt, onder wie een kind. De aanval zou plaats hebben gevonden nadat het paasbestand was ingegaan.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft de afgelopen 24 uur meer dan tweehonderd Hezbollah-doelen in Libanon aangevallen, zegt het leger. Onder de doelen waren raketwerpers.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn begonnen met het schoonvegen van de Straat van Hormuz, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Iran zou hier tijdens de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land mogelijk zeemijnen in hebben gelegd. Hierdoor is de belangrijke zeestraat tot nu toe vrijwel dicht.
4 uur geleden