Media: Duitse betogingen tegen extreemrechts grootste in jaren
MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - In Duitsland is massaal betoogd tegen extreemrechts, racisme en de populistische partij Alternative für Deutschland. De Duitse krant Bild spreekt over het "grootste demoweekeinde in tientallen jaren." Politici noemen het een sterk en bemoedigend signaal voor de democratie. In totaal gingen dit weekend ruim 1,4 miljoen mensen de straat op, stellen de organisatoren.
De betoging zondag in het Zuid-Duitse München moest op last van de politie zelfs worden afgebroken door de massale opkomst. De autoriteiten zeiden dat ze de veiligheid van de zeker 80.000 tot 100.000 deelnemers die kwamen opdagen, niet meer konden waarborgen. In de Noord-Duitse havenstad Hamburg was vrijdag al een protestmars voortijdig gestopt omdat de deelname veel groter was dan verwacht.
In tientallen andere Duitse steden, zoals Berlijn, waren er ook demonstraties, maar die konden allemaal doorgaan. Wel kwamen ook hier vaak veel meer mensen dan waar rekening mee was gehouden.
De golf demonstraties is een reactie op de groeiende populariteit van Alternative für Deutschland, vooral na de recente onthulling dat de partij plannen bespreekt om miljoenen migranten uit te zetten of te deporteren.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
56 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.
4 uur geledenBERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Zeker een persoon is om het leven gekomen tijdens aanhoudende protesten in Iran. Het gaat volgens staatsmedia om een 21-jarig lid van de Basij, een soort militie die het regime steunt. De man zou zijn omgekomen tijdens ongeregeldheden in de provincie Lorestān.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël waarschuwt dat het een omstreden verbod gaat handhaven op activiteiten van non-gouvernementele organisaties die niet voldoen aan "veiligheids- en transparantiestandaarden". De autoriteiten zeggen dat 37 organisaties zijn geïnformeerd dat hun vergunningen komen te vervallen en dat ze hun werkzaamheden voor 1 maart moeten staken.
5 uur geleden