Media: Duitse betogingen tegen extreemrechts grootste in jaren
MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - In Duitsland is massaal betoogd tegen extreemrechts, racisme en de populistische partij Alternative für Deutschland. De Duitse krant Bild spreekt over het "grootste demoweekeinde in tientallen jaren." Politici noemen het een sterk en bemoedigend signaal voor de democratie. In totaal gingen dit weekend ruim 1,4 miljoen mensen de straat op, stellen de organisatoren.
De betoging zondag in het Zuid-Duitse München moest op last van de politie zelfs worden afgebroken door de massale opkomst. De autoriteiten zeiden dat ze de veiligheid van de zeker 80.000 tot 100.000 deelnemers die kwamen opdagen, niet meer konden waarborgen. In de Noord-Duitse havenstad Hamburg was vrijdag al een protestmars voortijdig gestopt omdat de deelname veel groter was dan verwacht.
In tientallen andere Duitse steden, zoals Berlijn, waren er ook demonstraties, maar die konden allemaal doorgaan. Wel kwamen ook hier vaak veel meer mensen dan waar rekening mee was gehouden.
De golf demonstraties is een reactie op de groeiende populariteit van Alternative für Deutschland, vooral na de recente onthulling dat de partij plannen bespreekt om miljoenen migranten uit te zetten of te deporteren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door het geweld in Libanon zijn nu bijna een half miljoen mensen op de vlucht geslagen. Dat heeft de Libanese minister Haneen Sayed van Sociale Zaken gezegd op een persconferentie.
4 uur geleden