Media: Apple-medeoprichter Wozniak in ziekenhuis Mexico
MEXICO-STAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Steve Wozniak, die samen met Steve Jobs Apple heeft opgericht, ligt in een ziekenhuis in Mexico-Stad nadat hij onwel is geworden. Dat schrijven verschillende media. Volgens een Mexicaanse krant heeft de 73-jarige Wozniak een beroerte gehad, maar is hij in een stabiele toestand.
Nieuwssite TMZ stelt dat Wozniak onwel werd na een toespraak op het World Business Forum in de Mexicaanse hoofdstad. Mensen uit zijn team zouden nu op bezoek gaan om te kijken of Wozniak naar de Verenigde Staten moet voor verdere behandeling.
Wozniak richtte Apple in 1976 op samen met de in 2011 overleden Jobs. Hij verliet Apple in 1985 en is sindsdien actief als ondernemer en filantroop.
Onwel
De Amerikaanse nieuwszender CNN schrijft dat Wozniak onwel werd en flauwviel kort voor de speech. Hij zou spreken over zijn werk met Jobs en de risico's rond kunstmatige intelligentie en cryptomunten.
Wozniak, die in kringen in Silicon Valley bekendstaat als 'Woz" wordt gezien als het technologische brein achter de eerste computers van Apple. Jobs wordt beschouwd als de marketingexpert en visionair bij Apple.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.
17 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse politie heeft op hoofdkantoren van dertien bekende modebedrijven documenten opgevraagd over hun omgang met toeleveranciers, meldt persbureau Reuters op basis van documenten van justitie. De actie is onderdeel van een breder onderzoek naar vermeende uitbuiting van arbeiders in de mode-industrie. Agenten bezochten onder andere Dolce & Gabbana, Versace, Prada en de Italiaanse tak van Adidas.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging donderdag verder omhoog na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Die verstevigden de verwachting dat de Federal Reserve volgende week de rente verder gaat verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is van plan een onderzoek te starten naar de AI-functies in WhatsApp, meldt zakenkrant Financial Times. Het onderzoek van de Europese Commissie zou gericht zijn op de manier waarop het Amerikaanse socialemediabedrijf Meta Platforms zijn 'Meta AI'-systeem dit jaar in de berichtendienst heeft ingebouwd.
1 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
11 uur geleden