Media: Apple-medeoprichter Wozniak in ziekenhuis Mexico
MEXICO-STAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Steve Wozniak, die samen met Steve Jobs Apple heeft opgericht, ligt in een ziekenhuis in Mexico-Stad nadat hij onwel is geworden. Dat schrijven verschillende media. Volgens een Mexicaanse krant heeft de 73-jarige Wozniak een beroerte gehad, maar is hij in een stabiele toestand.
Nieuwssite TMZ stelt dat Wozniak onwel werd na een toespraak op het World Business Forum in de Mexicaanse hoofdstad. Mensen uit zijn team zouden nu op bezoek gaan om te kijken of Wozniak naar de Verenigde Staten moet voor verdere behandeling.
Wozniak richtte Apple in 1976 op samen met de in 2011 overleden Jobs. Hij verliet Apple in 1985 en is sindsdien actief als ondernemer en filantroop.
Onwel
De Amerikaanse nieuwszender CNN schrijft dat Wozniak onwel werd en flauwviel kort voor de speech. Hij zou spreken over zijn werk met Jobs en de risico's rond kunstmatige intelligentie en cryptomunten.
Wozniak, die in kringen in Silicon Valley bekendstaat als 'Woz" wordt gezien als het technologische brein achter de eerste computers van Apple. Jobs wordt beschouwd als de marketingexpert en visionair bij Apple.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elektriciteitsnetwerken van lidstaten beter op elkaar aansluiten. Vergunningen voor elektriciteitsprojecten moeten makkelijker worden verleend, staat in een plan van de Europese Commissie. Daarmee hoopt de Commissie op meer ruimte op elektriciteitsnetwerken en lagere energieprijzen.
14 minuten geledenHANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Het Amerikaanse techbedrijf Amazon wil zijn investeringen in India bijna verdubbelen, in een wedloop tussen bedrijven om marktaandeel en technologische voorsprong op het gebied van AI. Het internetbedrijf, actief in onlineverkoop, cloudcomputing en digitale diensten, investeert tot 2030 meer dan 35 miljard dollar in zijn activiteiten in India.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs liet woensdag bij de opening geen grote koersuitslagen zien, met uitzondering van Aegon. De verzekeraar werd ruim 8 procent lager gezet nadat bekend was geworden dat het hoofdkantoor en de juridische zetel worden verplaatst naar de Verenigde Staten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, zet door met zijn plannen voor een beursgang en zou daarbij een bedrag willen ophalen dat "aanzienlijk" hoger ligt dan 30 miljard dollar. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Daarmee kan de beursgang van SpaceX de grootste ooit worden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verzekeraar Aegon verplaatst zijn hoofdkantoor en juridische zetel naar de Verenigde Staten. Bij de afronding van het proces, uiterlijk op 1 januari 2028, gaat de holding verder onder de nieuwe naam Transamerica Inc. De bedrijfsactiviteiten blijven wel opereren onder hun bestaande merken, maakte Aegon woensdag bekend.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenmarkt blijft krap ondanks een aanzienlijke toename van het aanbod door de verkoop van huurwoningen door beleggers, concluderen economen van Rabobank.
4 uur geleden