Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: Apple-medeoprichter Wozniak in ziekenhuis Mexico

Media: Apple-medeoprichter Wozniak in ziekenhuis Mexico

MEXICO-STAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Steve Wozniak, die samen met Steve Jobs Apple heeft opgericht, ligt in een ziekenhuis in Mexico-Stad nadat hij onwel is geworden. Dat schrijven verschillende media. Volgens een Mexicaanse krant heeft de 73-jarige Wozniak een beroerte gehad, maar is hij in een stabiele toestand.

Nieuwssite TMZ stelt dat Wozniak onwel werd na een toespraak op het World Business Forum in de Mexicaanse hoofdstad. Mensen uit zijn team zouden nu op bezoek gaan om te kijken of Wozniak naar de Verenigde Staten moet voor verdere behandeling.

Wozniak richtte Apple in 1976 op samen met de in 2011 overleden Jobs. Hij verliet Apple in 1985 en is sindsdien actief als ondernemer en filantroop.

Onwel

De Amerikaanse nieuwszender CNN schrijft dat Wozniak onwel werd en flauwviel kort voor de speech. Hij zou spreken over zijn werk met Jobs en de risico's rond kunstmatige intelligentie en cryptomunten.

Wozniak, die in kringen in Silicon Valley bekendstaat als 'Woz" wordt gezien als het technologische brein achter de eerste computers van Apple. Jobs wordt beschouwd als de marketingexpert en visionair bij Apple.

Meer uit Financieel

Portugal wil door met Air France-KLM en Lufthansa in verkoop TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.

14 minuten geleden
ABN AMRO werkt aan doelen voor terugdringen eigen uitstoot

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO werkt aan doelstellingen voor het terugdringen van zijn eigen uitstoot van broeikasgassen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil zijn directe emissies verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.

15 minuten geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie toch wel

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verlengen toch de ontheffing voor Russische en Iraanse olie. Dat meldt de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent. De VS staan daarmee de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen dertig dagen langer toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

1 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI stijgt fors in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag hoger gesloten. Beleggers hielden de eenzijdige verlenging van de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran door de Amerikaanse president Donald Trump in de gaten. Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) eindigde boven in de Amsterdamse hoofdindex nadat het bedrijf dinsdag nabeurs met kwartaalcijfers was gekomen.

1 uur geleden
RAI Vereniging wil 75 procent van de aandelen in de RAI verkopen

AMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.

2 uur geleden
Europese luchthavenkoepel blij met brandstofplannen van Brussel

BRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens zijn blij met de plannen van de Europese Commissie die de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de energiemarkten in de EU moeten beperken. Hun koepelorganisatie ACI Europe laat weten de plannen te verwelkomen.

2 uur geleden
Wall Street opent met winst door verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, nadat president Donald Trump had aangekondigd de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran te verlengen. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten voor beleggers op Wall Street, waaronder van vliegtuigbouwer Boeing.

2 uur geleden