Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: Amazon overweegt vluchten met zalm in plaats van pakketten

Media: Amazon overweegt vluchten met zalm in plaats van pakketten

SEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon probeert overtollige ruimte in zijn vrachtvliegtuigen te verkopen aan andere partijen. Zo wil de Amerikaanse onderneming zich aanpassen aan de nieuwe economische realiteit, meldden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Amazon heeft tijdens de coronapandemie flink geprofiteerd van de vele online shoppende consumenten. Maar inmiddels is die periode van stormachtige groei voorbij en letten veel mensen meer op hun uitgaven vanwege de flink opgelopen inflatie.

Een van de opties waaraan zou worden gedacht is het vullen van lege vliegtuigen die terugkeren uit Hawaï en Alaska met ananas en zalm. Amazon zou zijn vliegtuigen liever tijdelijk volstoppen met andere goederen dan ze te verkopen. Het bedrijf gaat er namelijk van uit dat de vraag van consumenten weer zal aantrekken.

Amazon beschikt over een vloot van ongeveer honderd vliegtuigen in de Verenigde Staten en Europa. Het bedrijf houdt er rekening mee zelf de komende tijd niet al die toestellen te kunnen vullen. Vandaar dat de afgelopen maanden veel nieuwe krachten zijn aangenomen met ervaring in het op de markt brengen van vrachtruimte voor luchtvaartmaatschappijen, aldus de bronnen.

Een woordvoerder van Amazon weigerde commentaar te geven. In november waren er ook al berichten dat Amazon vele duizenden banen wil schrappen. In de coronajaren verdubbelde het personeelsbestand van het techbedrijf bijna, om aan de forse groei van online winkelen te voldoen. Maar nu verwacht Amazon mindere tijden door de gedaalde koopkracht en een mogelijke economische recessie.

Meer uit Financieel

Speelgoed goedkoper, mogelijk door productie China en heffingen

DEN HAAG (ANP) - Speelgoed is het afgelopen jaar goedkoper geworden in Nederland. Dat is opvallend, producten worden doorgaans juist steeds duurder. Experts denken dat de toegenomen productie in China en de handelsspanningen van dat land met de Verenigde Staten mogelijk een rol spelen.

6 minuten geleden
Kleine koersuitslagen op aandelenbeurzen New York

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.

7 uur geleden
Regering VS wil nog meer belangen in grondstoffenbedrijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.

9 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit licht lager, Philips grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.

11 uur geleden
Albert Heijn berispt om vage duurzaamheidsclaims zuivelproducten

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.

11 uur geleden
Salesforce iets hoger op Wall Street na sterke vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.

14 uur geleden
Schiphol halveert aantal grondafhandelaren in 2027

SCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.

16 uur geleden