Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: Amazon overweegt vluchten met zalm in plaats van pakketten

Media: Amazon overweegt vluchten met zalm in plaats van pakketten

SEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon probeert overtollige ruimte in zijn vrachtvliegtuigen te verkopen aan andere partijen. Zo wil de Amerikaanse onderneming zich aanpassen aan de nieuwe economische realiteit, meldden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Amazon heeft tijdens de coronapandemie flink geprofiteerd van de vele online shoppende consumenten. Maar inmiddels is die periode van stormachtige groei voorbij en letten veel mensen meer op hun uitgaven vanwege de flink opgelopen inflatie.

Een van de opties waaraan zou worden gedacht is het vullen van lege vliegtuigen die terugkeren uit Hawaï en Alaska met ananas en zalm. Amazon zou zijn vliegtuigen liever tijdelijk volstoppen met andere goederen dan ze te verkopen. Het bedrijf gaat er namelijk van uit dat de vraag van consumenten weer zal aantrekken.

Amazon beschikt over een vloot van ongeveer honderd vliegtuigen in de Verenigde Staten en Europa. Het bedrijf houdt er rekening mee zelf de komende tijd niet al die toestellen te kunnen vullen. Vandaar dat de afgelopen maanden veel nieuwe krachten zijn aangenomen met ervaring in het op de markt brengen van vrachtruimte voor luchtvaartmaatschappijen, aldus de bronnen.

Een woordvoerder van Amazon weigerde commentaar te geven. In november waren er ook al berichten dat Amazon vele duizenden banen wil schrappen. In de coronajaren verdubbelde het personeelsbestand van het techbedrijf bijna, om aan de forse groei van online winkelen te voldoen. Maar nu verwacht Amazon mindere tijden door de gedaalde koopkracht en een mogelijke economische recessie.

Meer uit Financieel

Nieuwe records S&P 500 en Dow op Wall Street na halve handelsdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.

6 uur geleden
Israël steekt 110 miljard dollar in eigen wapenindustrie

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.

7 uur geleden
Hogere productie muntgeld eurozone door toetreding Bulgarije

FRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.

9 uur geleden
Intel zakt op Wall Street na bericht over staken test door Nvidia

NEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.

10 uur geleden
Zorgverzekeraars rond met de ziekenhuizen, overstappiek verwacht

DEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.

10 uur geleden
Boeren Oekraïne vrezen afname voedselexport na aanvallen havens

KYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.

11 uur geleden
Europese beurzen sluiten licht lager in verkorte kerstsessie

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.

11 uur geleden