Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: Amazon overweegt vluchten met zalm in plaats van pakketten

Media: Amazon overweegt vluchten met zalm in plaats van pakketten

SEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon probeert overtollige ruimte in zijn vrachtvliegtuigen te verkopen aan andere partijen. Zo wil de Amerikaanse onderneming zich aanpassen aan de nieuwe economische realiteit, meldden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Amazon heeft tijdens de coronapandemie flink geprofiteerd van de vele online shoppende consumenten. Maar inmiddels is die periode van stormachtige groei voorbij en letten veel mensen meer op hun uitgaven vanwege de flink opgelopen inflatie.

Een van de opties waaraan zou worden gedacht is het vullen van lege vliegtuigen die terugkeren uit Hawaï en Alaska met ananas en zalm. Amazon zou zijn vliegtuigen liever tijdelijk volstoppen met andere goederen dan ze te verkopen. Het bedrijf gaat er namelijk van uit dat de vraag van consumenten weer zal aantrekken.

Amazon beschikt over een vloot van ongeveer honderd vliegtuigen in de Verenigde Staten en Europa. Het bedrijf houdt er rekening mee zelf de komende tijd niet al die toestellen te kunnen vullen. Vandaar dat de afgelopen maanden veel nieuwe krachten zijn aangenomen met ervaring in het op de markt brengen van vrachtruimte voor luchtvaartmaatschappijen, aldus de bronnen.

Een woordvoerder van Amazon weigerde commentaar te geven. In november waren er ook al berichten dat Amazon vele duizenden banen wil schrappen. In de coronajaren verdubbelde het personeelsbestand van het techbedrijf bijna, om aan de forse groei van online winkelen te voldoen. Maar nu verwacht Amazon mindere tijden door de gedaalde koopkracht en een mogelijke economische recessie.

Meer uit Financieel

Overname About You stuwt cijfers webwinkel Zalando

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft de groei vorig jaar doorgezet, mede door de overname van de Duitse webshop About You. Het Duitse bedrijf verwacht de groei ook dit jaar door te zetten, onder meer door meer gebruik te maken van kunstmatige intelligentie.

42 minuten geleden
Rabo ziet stijging huizenprijzen met gemiddeld 3,1 procent

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenprijzen zullen dit jaar naar verwachting met gemiddeld 3,1 procent stijgen. Daarmee zouden de huizenprijzen flink minder sterk stijgen dan vorig jaar, toen het ging om een plus van gemiddeld 8,6 procent, aldus huizenmarkteconomen van RaboResearch in het donderdag gepubliceerde Kwartaalbericht Woningmarkt.

1 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen ondanks recordvrijgave uit noodreserves

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn donderdag verder gestegen. De aankondiging van de recordvrijgave van 400 miljoen vaten olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) lijkt de oliemarkt niet te kalmeren. De Verenigde Staten kondigden afzonderlijk aan 172 miljoen vaten uit hun noodreserves te onttrekken als onderdeel van deze gecoördineerde actie.

1 uur geleden
Aantal faillissementen neemt opnieuw af in februari

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in februari op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 311 bedrijven failliet. Dat zijn 53 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 15 procent. Ten opzichte van januari steeg het aantal faillissementen met 11 procent.

2 uur geleden
Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

9 uur geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

10 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

11 uur geleden