
Medewerkers de Mosselbank hebben niet stil gezeten
VLISSINGEN - Open, dicht, open, dicht. Net als alle andere horecagelegenheden moest ook brasserie de Mosselbank in het ADRZ de afgelopen periode regelmatig de deuren sluiten. Gelukkig mogen ze sinds deze week weer bezoekers ontvangen! De brasserie is een bijzondere plek, want die wordt gerund door mensen met een licht verstandelijke beperking. Toch hebben minder bezoekers en de sluitingen afgelopen tijd ook iets positiefs gebracht!
Stap je bij de Mosselbank binnen, dan tonen cliëntmedewerkers van ’s Heeren Loo hun gastvrijheid en bakkunsten. De brasserie biedt dagbesteding en is een leer- en werkbedrijf. Zo krijgen cliënten de kans om te groeien en te leren hoe het is om in een (regulier) bedrijf te werken. Van groenten snijden tot aan bedienen en kassa draaien. Er is momenteel nog plek in het team. Manouk en Kelvin (foto) zijn trots op hun werk. “Wij werken hier al ruim vier jaar met veel plezier. De sfeer is goed en we maken naast lekkere dingen ook veel grapjes.”
Denken in mogelijkheden
In de afgelopen twee jaar is de Mosselbank meerdere keren dicht geweest. Dat betekende voor het team ook dat hun dagbesteding wegviel. Maar ook al hadden ze minder bezoekers, stilzitten hebben ze niet gedaan! Zo heeft de coronaperiode de begeleiding de kans gegeven om het team nóg beter te begeleiden en ze écht allemaal zelf het werk te laten doen. Door slimme oplossingen hoefde ook het ziekenhuispersoneel niet meer in de rij te staan voor hun bestelling, alles lag al klaar!
Over ’s Heeren Loo
De Mosselbank is onderdeel van ’s Heeren Loo. ‘s Heeren Loo ondersteunt in bijna heel Nederland mensen met een verstandelijke beperking of andere beperking. Dit varieert van cliënten met moeilijk verstaanbaar gedrag tot cliënten met een ernstige meervoudige beperking. Zo helpen wij onder andere bij wonen, werken en dagbesteding. Ook ondersteunen we mensen met ambulante zorg. www.sheerenloo.nl.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN- Aan de Bosjeslaan heeft zaterdagmorgen een eenzijdig ongeval plaatsgevonden. Een automobilist reed daar door een schutting en overkapping heen. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. De man werd nagekeken door het ambulancepersoneel maar bleek niet gewond te zijn geraakt. De oorzaak van het ongeval is niet bekend.
11 uur geledenVLISSINGEN - Stichting De Buurt zoekt enthousiaste Vlissingers die in de zomer van 2026 hun buren willen samenbrengen door een driedaagse camping in hun eigen park te organiseren. Op woensdag 29 oktober is er een online informatieavond.
13 uur geledenVLISSINGEN - Stichting Behoud Hoogaars bestaat dit jaar 35 jaar. Dit viert de Vlissingse club, die zich inzet voor onder meer het herstel van historische schepen, met een open dag op zaterdag 8 november.
1 dag geledenVLISSINGEN - De Nederlandse saxofoonlegende Hans Dulfer viert in 2025 zijn 85e verjaardag met een tournee. Zaterdagavond (18 oktober) opent hij het jubileumjaar voor 55 jaar Podium de Piek in Vlissingen.
1 dag geledenVLISSINGEN - Een kippenvelmoment was het voor de vrijwilligers van museum Scheldewerf in Vlissingen. Bij de opening van de jubileumtentoonstelling '150 jaar Koninklijke Maatschappij De Schelde/Damen Naval' kregen zij een bijzonder voorwerp in bruikleen: een fijnbewerkte doophamer uit 1901. "Er zit zelfs een kroon op dit bijltje", reageerde Doeke Roos onder de indruk op het cadeau van overbuurman Roland Briene, directeur van Damen Naval. De expositie is iedere woensdag, vrijdag en zaterdag tussen 13.00 en 17.00 uur te bekijken.
1 dag geledenMIDDELBURG/DOMBURG - De Zeeuwse bouwsector kampt nog altijd met grote personeelstekorten. In het tweede kwartaal van 2025 stonden er 700 vacatures open, vooral voor installateurs, loodgieters en monteurs. Daartegenover staan minder dan vijftig direct inzetbare werkzoekenden.
1 dag geledenVLISSINGEN - Een 46-jarige vrouw uit Vlissingen en een man (48) uit Dordrecht zijn woensdagavond opgepakt bij de inval in een hotel aan de boulevard in Vlissingen. Het duo had harddrugs in haar bezit.
2 dagen geleden