Medewerker stemmachinebedrijf klaagt Trump-campagne aan
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een hooggeplaatste medewerker van het Canadees-Amerikaanse stemmachinebedrijf Dominion heeft het campagneteam van scheidend president Donald Trump aangeklaagd wegens laster. Sinds de verkiezingen begin november hebben Trump en zijn medestanders ongefundeerde beschuldigingen van verkiezingsfraude geuit aan het adres van de Democraten. Volgens een veel gebezigde complottheorie zou Dominion de spil zijn geweest in de vermeende stemfraude.
Behalve de Trump-campagne sleept Eric Coomer, directeur productstrategie en veiligheid bij Dominion, ook de aan Trump gelieerde advocaten Rudy Giuliani en Sidney Powell en de uiterst rechtse zenders One America News Network en Newsmax voor de rechter. Volgens Coomer doen de beklaagden het lijken alsof hij en zijn werkgever "het middelpunt zijn van een nationaal complot om de president van de Verenigde Staten op frauduleuze wijze te verkiezen".
"De beklaagden, met hun acties, hebben dr. Coomer in de landelijke schijnwerper gezet, zijn privacy geschonden, zijn veiligheid bedreigd, en zijn reputatie door het hele land fundamenteel belasterd", staat in de stukken.
Claims
Meerdere media hebben claims over betrokkenheid van Dominion bij vermeende verkiezingsfraude ontkracht. De wildste van die complottheorieën werd gebezigd door voormalig Trump-advocate Sidney Powell, die beweerde dat Dominion handelde in opdracht van de in 2013 overleden Venezolaanse leider Hugo Chávez.
De zaak dient bij een rechtbank in Denver (Colorado), waar ook een van de hoofdkantoren van Dominion is gevestigd.
Geen van de beklaagden was bereikbaar voor commentaar of reageerde op verzoeken om commentaar.
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP) - De EU-landen aan de Russische grens mogen niet alleen opdraaien voor hun veiligheid, vinden ze. Acht 'oostflankstaten' vragen de Europese Unie om hun verdediging tegen Rusland "onmiddellijk" en met voorrang te versterken.
44 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Een Britse man die in mei met een auto inreed op feestvierders in Liverpool, is veroordeeld tot 21,5 jaar gevangenisstraf. Er vielen 134 gewonden, onder wie acht kinderen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk is begonnen met het financieren van Republikeinse campagnes voor de belangrijke tussentijdse verkiezingen van volgend jaar. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat Musk flinke cheques uitschrijft en duidelijk heeft gemaakt dat Republikeinen nog meer geld tegemoet kunnen zien.
2 uur geledenKABUL (ANP) - Meer dan 17 miljoen mensen in Afghanistan worden deze winter geconfronteerd met acute voedselonzekerheid, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN. Dat zijn 3 miljoen mensen meer dan vorig jaar.
3 uur geledenROME (ANP) - Toeristen moeten vanaf begin volgend jaar gaan betalen voor een bezoek aan de beroemde Trevifontein in Rome. De entree bedraagt dan 2 euro, berichten Italiaanse media als Sky TG24 en Corriere della Sera.
3 uur geledenHAIDERABAD (ANP/RTR) - De omgekomen schutter van de aanslag op het Australische Bondi Beach, Sajid Akram, was afkomstig uit de Zuid-Indiase stad Haiderabad. Dat heeft de Indiase politie bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon wordt gewerkt aan een grote hervorming van de Amerikaanse krijgsmacht. Die zou onder meer tot gevolg hebben dat het Europese hoofdkwartier European Command minder belangrijk wordt, schrijft de krant The Washington Post. Die baseert zich op informatie van anonieme bronnen.
5 uur geleden