Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medewerker stemmachinebedrijf klaagt Trump-campagne aan

Medewerker stemmachinebedrijf klaagt Trump-campagne aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een hooggeplaatste medewerker van het Canadees-Amerikaanse stemmachinebedrijf Dominion heeft het campagneteam van scheidend president Donald Trump aangeklaagd wegens laster. Sinds de verkiezingen begin november hebben Trump en zijn medestanders ongefundeerde beschuldigingen van verkiezingsfraude geuit aan het adres van de Democraten. Volgens een veel gebezigde complottheorie zou Dominion de spil zijn geweest in de vermeende stemfraude.

Behalve de Trump-campagne sleept Eric Coomer, directeur productstrategie en veiligheid bij Dominion, ook de aan Trump gelieerde advocaten Rudy Giuliani en Sidney Powell en de uiterst rechtse zenders One America News Network en Newsmax voor de rechter. Volgens Coomer doen de beklaagden het lijken alsof hij en zijn werkgever "het middelpunt zijn van een nationaal complot om de president van de Verenigde Staten op frauduleuze wijze te verkiezen".

"De beklaagden, met hun acties, hebben dr. Coomer in de landelijke schijnwerper gezet, zijn privacy geschonden, zijn veiligheid bedreigd, en zijn reputatie door het hele land fundamenteel belasterd", staat in de stukken.

Claims

Meerdere media hebben claims over betrokkenheid van Dominion bij vermeende verkiezingsfraude ontkracht. De wildste van die complottheorieën werd gebezigd door voormalig Trump-advocate Sidney Powell, die beweerde dat Dominion handelde in opdracht van de in 2013 overleden Venezolaanse leider Hugo Chávez.

De zaak dient bij een rechtbank in Denver (Colorado), waar ook een van de hoofdkantoren van Dominion is gevestigd.

Geen van de beklaagden was bereikbaar voor commentaar of reageerde op verzoeken om commentaar.

Meer uit Buitenland

Bangladesh na verdrijving leider weer naar de stembus

DHAKA (ANP/RTR/AFP/DPA) - In Bangladesh staan donderdag lange rijen bij stembureaus bij de eerste landelijke verkiezingen sinds de opstand van 2024. De veiligheidsdiensten hebben meer dan 950.000 agenten en militairen ingezet om te waken over het goede verloop van de stembusgang.

18 minuten geleden
Rutte sust zorgen Oost-Europeanen dat blik NAVO noordwaarts gaat

BRUSSEL (ANP) - NAVO-landen in de buurt van Rusland hoeven niet te vrezen dat de versterkingen voor het Noordpoolgebied ten koste gaan van de verdediging van de oostflank, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "De NAVO is zo sterk dat we het allebei kunnen doen."

20 minuten geleden
Noodweer legt openbare leven Spaanse regio Catalonië lam

BARCELONA (ANP) - In de Spaanse regio Catalonië ligt het openbare leven stil door het noodweer dat het lagedrukgebied Nils brengt. Media melden windvlagen van meer dan 115 kilometer per uur en spreken over mogelijk het ergste noodweer in de afgelopen twintig jaar. Even ten noorden van Barcelona zijn windsnelheden van 140 kilometer per uur gemeten.

28 minuten geleden
VK levert half miljard euro voor luchtverdediging voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Het VK levert nieuwe luchtverdedigingsraketten en -systemen aan Oekraïne, met een waarde van meer dan 500 miljoen pond (ruim 574 miljoen euro). Dat heeft de Britse minister John Healey in Brussel aangekondigd. Het VK doet dat om Oekraïne te beschermen tegen Poetins "brute aanvallen op energiecentrales en woningen", zei Healey.

42 minuten geleden
Oekraïne meldt grote aanval, stroomuitval in Kyiv en Odesa

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne heeft opnieuw melding gemaakt van een grote Russische aanval. De luchtmacht meldt dat 's nachts 24 ballistische raketten, een kruisraket en 219 drones zijn afgevuurd. Steden als Kyiv en Odesa zouden tot de hoofddoelen hebben behoord.

1 uur geleden
Zweden schaft extra wapens aan voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Zweden gaat een nieuw wapenpakket voor Oekraïne financieren. Dat heeft de Zweedse minister Pål Jonson (Defensie) donderdag in Brussel aangekondigd. Het gaat om een derde pakket van Zweden voor het zogeheten PURL-inkoopprogramma van de NAVO.

1 uur geleden
Nederlandse verkenningsdrone-missie halfjaar langer in Roemenië

BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse militairen die met hun Reaper-verkenningsdrones aan de NAVO-oostflank patrouilleren, blijven langer in Roemenië. De missie wordt tot eind september verlengd, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans.

1 uur geleden