Medewerker stemmachinebedrijf klaagt Trump-campagne aan
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een hooggeplaatste medewerker van het Canadees-Amerikaanse stemmachinebedrijf Dominion heeft het campagneteam van scheidend president Donald Trump aangeklaagd wegens laster. Sinds de verkiezingen begin november hebben Trump en zijn medestanders ongefundeerde beschuldigingen van verkiezingsfraude geuit aan het adres van de Democraten. Volgens een veel gebezigde complottheorie zou Dominion de spil zijn geweest in de vermeende stemfraude.
Behalve de Trump-campagne sleept Eric Coomer, directeur productstrategie en veiligheid bij Dominion, ook de aan Trump gelieerde advocaten Rudy Giuliani en Sidney Powell en de uiterst rechtse zenders One America News Network en Newsmax voor de rechter. Volgens Coomer doen de beklaagden het lijken alsof hij en zijn werkgever "het middelpunt zijn van een nationaal complot om de president van de Verenigde Staten op frauduleuze wijze te verkiezen".
"De beklaagden, met hun acties, hebben dr. Coomer in de landelijke schijnwerper gezet, zijn privacy geschonden, zijn veiligheid bedreigd, en zijn reputatie door het hele land fundamenteel belasterd", staat in de stukken.
Claims
Meerdere media hebben claims over betrokkenheid van Dominion bij vermeende verkiezingsfraude ontkracht. De wildste van die complottheorieën werd gebezigd door voormalig Trump-advocate Sidney Powell, die beweerde dat Dominion handelde in opdracht van de in 2013 overleden Venezolaanse leider Hugo Chávez.
De zaak dient bij een rechtbank in Denver (Colorado), waar ook een van de hoofdkantoren van Dominion is gevestigd.
Geen van de beklaagden was bereikbaar voor commentaar of reageerde op verzoeken om commentaar.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft woensdag tijdens een besloten lunch grappen gemaakt over de Franse president Emmanuel Macron en diens vrouw. Een video van de bijeenkomst stond korte tijd op het YouTube-kanaal van het Witte Huis, maar werd later afgeschermd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran ontkent dat er onderhandelingen gaande zijn over een staakt-het-vuren om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen. Dat deed het land terwijl de Amerikaanse president Donald Trump zich opmaakt voor een nationale televisietoespraak over het conflict.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn dicht bij het bereiken van hun doelstellingen in de oorlog tegen Iran en het land vormt "niet langer een bedreiging". Dat zei president Donald Trump woensdag in zijn eerste televisietoespraak sinds het uitbreken van het conflict eind februari.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.
5 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.
8 uur geleden