Medewerker stemmachinebedrijf klaagt Trump-campagne aan
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een hooggeplaatste medewerker van het Canadees-Amerikaanse stemmachinebedrijf Dominion heeft het campagneteam van scheidend president Donald Trump aangeklaagd wegens laster. Sinds de verkiezingen begin november hebben Trump en zijn medestanders ongefundeerde beschuldigingen van verkiezingsfraude geuit aan het adres van de Democraten. Volgens een veel gebezigde complottheorie zou Dominion de spil zijn geweest in de vermeende stemfraude.
Behalve de Trump-campagne sleept Eric Coomer, directeur productstrategie en veiligheid bij Dominion, ook de aan Trump gelieerde advocaten Rudy Giuliani en Sidney Powell en de uiterst rechtse zenders One America News Network en Newsmax voor de rechter. Volgens Coomer doen de beklaagden het lijken alsof hij en zijn werkgever "het middelpunt zijn van een nationaal complot om de president van de Verenigde Staten op frauduleuze wijze te verkiezen".
"De beklaagden, met hun acties, hebben dr. Coomer in de landelijke schijnwerper gezet, zijn privacy geschonden, zijn veiligheid bedreigd, en zijn reputatie door het hele land fundamenteel belasterd", staat in de stukken.
Claims
Meerdere media hebben claims over betrokkenheid van Dominion bij vermeende verkiezingsfraude ontkracht. De wildste van die complottheorieën werd gebezigd door voormalig Trump-advocate Sidney Powell, die beweerde dat Dominion handelde in opdracht van de in 2013 overleden Venezolaanse leider Hugo Chávez.
De zaak dient bij een rechtbank in Denver (Colorado), waar ook een van de hoofdkantoren van Dominion is gevestigd.
Geen van de beklaagden was bereikbaar voor commentaar of reageerde op verzoeken om commentaar.
Meer uit Buitenland
BARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
1 uur geledenLACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
5 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.
5 uur geledenJIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
9 uur geleden