
Medevoorzitter Duitse SPD stopt na partijcongres in december
BERLIJN (ANP/DPA) - De medevoorzitter van de sociaaldemocraten (SPD) in Duitsland stopt als partijvoorzitter na het partijcongres in december. Norbert-Walter Borjans zei vrijdag tegen de krant Rheinische Post dat zijn werk erop zit nu zijn partij de grootste van het land is.
De 69-jarige Borjans was sinds 2019 samen met Saskia Esken voorzitter van de partij. Op dat moment stond de partij er slecht voor. "Voor mij was het voorzitterschap geen carrièremove. Ik wilde de partij er weer bovenop helpen", aldus Borjans tegen de krant. "Ik ben daar nu zover mee gekomen dat ik nu plaats kan maken voor jongere leiders."
"Ik ga weg met een goed gevoel. We hebben in de afgelopen twee jaar weer successen behaald met sociaaldemocratische politiek", zei Borjans. Hij wilde niet zeggen of hij een functie in de nieuwe regering op het oog heeft.
De SPD is momenteel druk bezig een coalitie te vormen met de Groenen en de FDP nadat de partij de verkiezingen in september won.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft in de vroege ochtend vier tieners opgepakt die lid zouden zijn van een rechts-extremistische terroristische organisatie. De groep, genaamd Laatste Verdedigingslinie, was volgens aanklagers van plan gewelddadige aanvallen te plegen op vluchtelingen en politieke tegenstanders.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben afspraken gemaakt met Israël over de leveringen van "dringende humanitaire hulp" aan de Gazastrook, melden Emiraatse staatsmedia. Israël laat zeer weinig hulp toe voor het Palestijnse gebied, maar de buitenlandministers van beide landen zouden telefonisch hebben afgesproken dat noodhulp uit de VAE Gaza wel in mag.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft volgens het Kremlin een bezoek gebracht aan de regio Koersk, die tot eind april deels bezet door Oekraïense militairen was bezet. Zijn kantoor meldt woensdag dat hij de dag ervoor onder meer sprak met de waarnemend gouverneur van de regio Aleksandr Chinsjtejn.
3 uur geledenCOLLEGE PARK (ANP) - Door natuurbranden gingen in 2024 wereldwijd meer bossen verloren dan ooit eerder gemeten. Woensdag gepubliceerde gegevens van de Universiteit van Maryland in de Verenigde Staten laten zien dat hierdoor 4,1 gigaton aan broeikasgassen vrijkwam. Dat is vier keer zo veel uitstoot als de luchtvaart veroorzaakte in 2023.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Twee topmedewerkers van burgemeester Clara Brugada van Mexico-Stad zijn dinsdag doodgeschoten in het centrum van de stad door schutters op een motor. De slachtoffers waren de privésecretaris en een adviseur van de burgemeester, staat in een verklaring van de stad.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, verwacht dat Rusland binnen enkele dagen de hoofdlijnen van een staakt-het-vuren met Oekraïne presenteert. "Op een gegeven moment, vrij snel - misschien over een paar dagen, misschien hopelijk deze week - zal de Russische kant de voorwaarden presenteren die zij willen zien", zei Rubio tijdens een hoorzitting in de Amerikaanse Senaat.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur George Wendt, vooral bekend uit de serie Cheers, is dinsdagochtend op 76-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn publicist bekendgemaakt volgens entertainmentwebsite Variety.
13 uur geleden