Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medeoprichter Sinaloa-drugskartel ontkent schuld drugsaanklachten

Medeoprichter Sinaloa-drugskartel ontkent schuld drugsaanklachten

NEW YORK (ANP/RTR) - Ismael 'El Mayo' Zambada, een van de oprichters van het beruchte Mexicaanse Sinaloa-drugskartel, heeft in de rechtbank van New York gezegd niet schuldig te zijn aan de drugsaanklachten tegen hem. De 76-jarige werd in juli in de Verenigde Staten opgepakt en zit sindsdien vast.

Zambada moest vrijdag voor een rechtbank in New York verschijnen, waar medeoprichter Joaquín 'El Chapo' Guzmán in 2019 tot een levenslange celstraf werd veroordeeld voor zijn grootschalige drugssmokkel naar de VS. Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft het kartel omschreven als "een van de gewelddadigste en machtigste drugshandelorganisaties ter wereld".

Tegen de Mexicaan zijn in New York zeventien aanklachten ingediend. Die betreffen onder meer samenzwering om drugs zoals cocaïne en fentanyl te produceren en internationaal te verspreiden. Hij wordt ook in Texas vervolgd, voor drugshandel, witwassen en samenzwering tot moord. Zambada wist jarenlang uit handen van justitie te blijven, hoewel de Amerikanen een beloning van 15 miljoen dollar hadden uitgeloofd voor zijn aanhouding.

Zambada werd eind juli samen met Guzmáns zoon Joaquín Guzmán López opgepakt nadat ze met een privévliegtuig naar de Verenigde Staten waren afgereisd. Hij werd eerst in Texas vastgehouden. Een Amerikaanse rechter liet hem vorige week overplaatsen naar New York. Justitie had gevraagd Zambada daar eerst te berechten. Hij moet 31 oktober weer in de rechtbank verschijnen.

Meer uit Buitenland

Oud-presidentsvrouw Zuid-Korea krijgt celstraf voor corruptie

SEOUL (ANP/AFP) - De voormalige presidentsvrouw van Zuid-Korea Kim Keon-hee is veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf. Ze heeft volgens de rechter dure cadeaus aangenomen van de omstreden Verenigingskerk en is schuldig bevonden aan corruptie. Van andere misdrijven is ze vrijgesproken. Nu zit zowel Kim als haar echtgenoot Yoon Suk-yeol vast.

49 minuten geleden
Crash vliegtuig en helikopter in VS was 100 procent te voorkomen

WASHINGTON (ANP) - De botsing tussen een vliegtuig en een helikopter in de buurt van Washington in januari vorig jaar was het gevolg van een systeemfout en was 100 procent te voorkomen. Dat zei Jennifer Homendy, voorzitter van de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB, bij een hoorzitting over het ongeluk tegen journalisten, aldus The Washington Post.

2 uur geleden
CARE: Centraal-Afrikaanse Republiek meest onderbelichte ramp 2025

GENÈVE (ANP) - De humanitaire crisis in de Centraal-Afrikaanse Republiek is de meest onderbelichte ramp van 2025, meldt hulporganisatie CARE na onderzoek. In het Afrikaanse land is een op de vijf mensen ontheemd, maar daar wordt in de media nauwelijks over geschreven. "Als crises onzichtbaar blijven, blijft hulp uit", zegt Jojanneke Spoor, hoofd humanitaire hulp bij CARE Nederland.

2 uur geleden
Rapport: twee agenten schoten op Pretti in Minneapolis

WASHINGTON (ANP) - Twee agenten hebben in Amerikaanse stad Minneapolis geschoten op verpleegkundige Alex Pretti, die daarbij om het leven kwam. Dat staat in een rapport van de Amerikaanse regering dat in handen is van onder anderen CBS News.

2 uur geleden
Federale diensten 'braken mogelijk protocol' in Minneapolis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De federale diensten die in Minneapolis jacht maken op ongedocumenteerde immigranten hebben mogelijk "het protocol gebroken" voordat ze een verpleegkundige doodschoten tijdens protesten. Dat zegt Stephen Miller, topadviseur van de Amerikaanse president Donald Trump. Eerder noemde hij de verpleegkundige, Alex Pretti, een "moordenaar".

3 uur geleden
Premier Israël: pas wederopbouw Gaza na demilitarisatie

TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De wederopbouw van de Gazastrook zal pas plaatsvinden als het gebied is gedemilitariseerd en Hamas-tunnels zijn vernietigd. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die op een persconferentie ook duidelijk maakte geen Palestijnse staat te zullen toestaan in het kustgebied. Israël houdt volgens de rechtse leider op veiligheidsgebied de controle over Gaza.

10 uur geleden
Trump waarschuwt Irak: geen hulp VS meer als Maliki premier wordt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt Irak dat het niet zonder gevolgen blijft als Nouri al-Maliki weer premier wordt. Het land kan dan niet langer rekenen op Amerikaanse steun, schreef hij op sociale media.

10 uur geleden