Medeoprichter Sinaloa-drugskartel ontkent schuld drugsaanklachten
NEW YORK (ANP/RTR) - Ismael 'El Mayo' Zambada, een van de oprichters van het beruchte Mexicaanse Sinaloa-drugskartel, heeft in de rechtbank van New York gezegd niet schuldig te zijn aan de drugsaanklachten tegen hem. De 76-jarige werd in juli in de Verenigde Staten opgepakt en zit sindsdien vast.
Zambada moest vrijdag voor een rechtbank in New York verschijnen, waar medeoprichter Joaquín 'El Chapo' Guzmán in 2019 tot een levenslange celstraf werd veroordeeld voor zijn grootschalige drugssmokkel naar de VS. Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft het kartel omschreven als "een van de gewelddadigste en machtigste drugshandelorganisaties ter wereld".
Tegen de Mexicaan zijn in New York zeventien aanklachten ingediend. Die betreffen onder meer samenzwering om drugs zoals cocaïne en fentanyl te produceren en internationaal te verspreiden. Hij wordt ook in Texas vervolgd, voor drugshandel, witwassen en samenzwering tot moord. Zambada wist jarenlang uit handen van justitie te blijven, hoewel de Amerikanen een beloning van 15 miljoen dollar hadden uitgeloofd voor zijn aanhouding.
Zambada werd eind juli samen met Guzmáns zoon Joaquín Guzmán López opgepakt nadat ze met een privévliegtuig naar de Verenigde Staten waren afgereisd. Hij werd eerst in Texas vastgehouden. Een Amerikaanse rechter liet hem vorige week overplaatsen naar New York. Justitie had gevraagd Zambada daar eerst te berechten. Hij moet 31 oktober weer in de rechtbank verschijnen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De regering-Trump komt terug op haar eerdere aanbeveling om mensen met autisme te behandelen met leucovorin. Er is te beperkt bewijs dat het middel kan werken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste twee dagen van de Amerikaanse bombardementen en aanvallen op Iran hebben de staatskas 5,6 miljard dollar (ruim 4,8 miljard euro) gekost. Die informatie heeft het Witte Huis met het Congres gedeeld, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.
3 uur geleden