Medeoprichter Sinaloa-drugskartel ontkent schuld drugsaanklachten
NEW YORK (ANP/RTR) - Ismael 'El Mayo' Zambada, een van de oprichters van het beruchte Mexicaanse Sinaloa-drugskartel, heeft in de rechtbank van New York gezegd niet schuldig te zijn aan de drugsaanklachten tegen hem. De 76-jarige werd in juli in de Verenigde Staten opgepakt en zit sindsdien vast.
Zambada moest vrijdag voor een rechtbank in New York verschijnen, waar medeoprichter Joaquín 'El Chapo' Guzmán in 2019 tot een levenslange celstraf werd veroordeeld voor zijn grootschalige drugssmokkel naar de VS. Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft het kartel omschreven als "een van de gewelddadigste en machtigste drugshandelorganisaties ter wereld".
Tegen de Mexicaan zijn in New York zeventien aanklachten ingediend. Die betreffen onder meer samenzwering om drugs zoals cocaïne en fentanyl te produceren en internationaal te verspreiden. Hij wordt ook in Texas vervolgd, voor drugshandel, witwassen en samenzwering tot moord. Zambada wist jarenlang uit handen van justitie te blijven, hoewel de Amerikanen een beloning van 15 miljoen dollar hadden uitgeloofd voor zijn aanhouding.
Zambada werd eind juli samen met Guzmáns zoon Joaquín Guzmán López opgepakt nadat ze met een privévliegtuig naar de Verenigde Staten waren afgereisd. Hij werd eerst in Texas vastgehouden. Een Amerikaanse rechter liet hem vorige week overplaatsen naar New York. Justitie had gevraagd Zambada daar eerst te berechten. Hij moet 31 oktober weer in de rechtbank verschijnen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.
8 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.
10 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
10 uur geleden