Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medeoprichter Sinaloa-drugskartel ontkent schuld drugsaanklachten

Medeoprichter Sinaloa-drugskartel ontkent schuld drugsaanklachten

NEW YORK (ANP/RTR) - Ismael 'El Mayo' Zambada, een van de oprichters van het beruchte Mexicaanse Sinaloa-drugskartel, heeft in de rechtbank van New York gezegd niet schuldig te zijn aan de drugsaanklachten tegen hem. De 76-jarige werd in juli in de Verenigde Staten opgepakt en zit sindsdien vast.

Zambada moest vrijdag voor een rechtbank in New York verschijnen, waar medeoprichter Joaquín 'El Chapo' Guzmán in 2019 tot een levenslange celstraf werd veroordeeld voor zijn grootschalige drugssmokkel naar de VS. Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft het kartel omschreven als "een van de gewelddadigste en machtigste drugshandelorganisaties ter wereld".

Tegen de Mexicaan zijn in New York zeventien aanklachten ingediend. Die betreffen onder meer samenzwering om drugs zoals cocaïne en fentanyl te produceren en internationaal te verspreiden. Hij wordt ook in Texas vervolgd, voor drugshandel, witwassen en samenzwering tot moord. Zambada wist jarenlang uit handen van justitie te blijven, hoewel de Amerikanen een beloning van 15 miljoen dollar hadden uitgeloofd voor zijn aanhouding.

Zambada werd eind juli samen met Guzmáns zoon Joaquín Guzmán López opgepakt nadat ze met een privévliegtuig naar de Verenigde Staten waren afgereisd. Hij werd eerst in Texas vastgehouden. Een Amerikaanse rechter liet hem vorige week overplaatsen naar New York. Justitie had gevraagd Zambada daar eerst te berechten. Hij moet 31 oktober weer in de rechtbank verschijnen.

Meer uit Buitenland

Zoon Noorse kroonprinses bekent schuld aan nieuwe aanklachten

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, is aangeklaagd voor meerdere nieuwe strafbare feiten. Het gaat onder meer om het vervoeren van meerdere kilo's marihuana, verschillende verkeersovertredingen en het schenden van een contactverbod. Høiby heeft schuld bekend voor alle aanklachten, meldt het Noorse persbureau NTB.

21 minuten geleden
Premier Groenland: standpunt onveranderd na heffingsdreiging

NUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen is niet van plan van koers te veranderen nu de Amerikaanse president Donald Trump dreigt met extra importheffingen. Dat schrijft hij op Facebook.

36 minuten geleden
Maandag opnieuw groot aantal Deense militairen naar Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - In Groenland komt maandagavond naar verwachting opnieuw een groot aantal Deense militairen aan, meldt de Deense zender TV 2 op basis van het leger. Zij maken onderdeel uit van de Deense troepenbouw die daar momenteel plaatsvindt. Het is onduidelijk om hoeveel militairen het precies gaat.

1 uur geleden
Prioriteit EU rond Groenland ligt bij dialoog en de-escalatie

BRUSSEL (ANP) - De prioriteit van de Europese Commissie en de EU ligt bij dialoog en de-escalatie van het conflict over Groenland tussen de EU en de VS, benadrukte een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. De gesprekken die sinds zaterdag op alle niveaus worden gevoerd, zijn gericht op het van tafel krijgen van de extra importtarieven die de Amerikaanse president Donald Trump oplegt aan acht Europese landen, waaronder Nederland, zei de woordvoerder.

1 uur geleden
Deense regering niet naar Davos om conflict Groenland

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Deense regeringsfunctionarissen hebben besloten niet aanwezig te zijn in Davos deze week, te midden van een escalerend conflict over Groenland. Dat bevestigt het World Economic Forum.

1 uur geleden
Zoon sjah en Trump op Iraanse staatstelevisie na mogelijke hack

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse staatstelevisie lijkt gehackt te zijn. Er waren zondag korte tijd toespraken te zien van de Amerikaanse president Donald Trump en Reza Pahlavi, de zoon van de laatste Iraanse vorst.

3 uur geleden
Starmer denkt niet dat Trump militaire actie Groenland overweegt

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer denkt niet dat de Amerikaanse president Donald Trump echt militaire actie tegen Groenland overweegt. Dat zei hij bij een persconferentie over de hogere importheffingen waarmee Trump dreigt. Die zouden gelden voor de landen die vorige week een klein aantal militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder ook Nederland.

3 uur geleden