Medeoprichter Sinaloa-drugskartel ontkent schuld drugsaanklachten
NEW YORK (ANP/RTR) - Ismael 'El Mayo' Zambada, een van de oprichters van het beruchte Mexicaanse Sinaloa-drugskartel, heeft in de rechtbank van New York gezegd niet schuldig te zijn aan de drugsaanklachten tegen hem. De 76-jarige werd in juli in de Verenigde Staten opgepakt en zit sindsdien vast.
Zambada moest vrijdag voor een rechtbank in New York verschijnen, waar medeoprichter Joaquín 'El Chapo' Guzmán in 2019 tot een levenslange celstraf werd veroordeeld voor zijn grootschalige drugssmokkel naar de VS. Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft het kartel omschreven als "een van de gewelddadigste en machtigste drugshandelorganisaties ter wereld".
Tegen de Mexicaan zijn in New York zeventien aanklachten ingediend. Die betreffen onder meer samenzwering om drugs zoals cocaïne en fentanyl te produceren en internationaal te verspreiden. Hij wordt ook in Texas vervolgd, voor drugshandel, witwassen en samenzwering tot moord. Zambada wist jarenlang uit handen van justitie te blijven, hoewel de Amerikanen een beloning van 15 miljoen dollar hadden uitgeloofd voor zijn aanhouding.
Zambada werd eind juli samen met Guzmáns zoon Joaquín Guzmán López opgepakt nadat ze met een privévliegtuig naar de Verenigde Staten waren afgereisd. Hij werd eerst in Texas vastgehouden. Een Amerikaanse rechter liet hem vorige week overplaatsen naar New York. Justitie had gevraagd Zambada daar eerst te berechten. Hij moet 31 oktober weer in de rechtbank verschijnen.
Meer uit Buitenland
SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
51 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
3 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
3 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
4 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
4 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
7 uur geleden