McDonald's verhoogt lonen in VS om personeel te paaien
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Fastfoodketen McDonald's verhoogt het minimumloon van medewerkers in de Verenigde Staten. Daarmee wil de keten niet alleen personeel tevreden houden, maar ook nieuwe medewerkers lokken met het oog op de krapte op de arbeidsmarkt. De verhoging geldt alleen voor de werknemers in de 650 eigen restaurants. Franchisenemers van de keten gaan zelf over de arbeidsvoorwaarden.
De minimumlonen gaan met ongeveer 10 procent omhoog. Daarmee geldt voor de laagste medewerkers een instapniveau van 11 tot 17 dollar per uur afhankelijk van de locatie. Managers ontvangen minstens 15 tot 20 dollar per uur.
De stap van McDonald's volgt kort op een soortgelijke aankondiging door Chipotle Mexican Grill. Met name restaurants in de VS kampen met grote personeelstekorten. Zeker nu economieën steeds meer opengaan en er meer personeel nodig is.
Ook voor de crisis bestond er een grote vraag naar personeel in de voedingsindustrie. Door de crisis zijn de tekorten alleen maar toegenomen. McDonald's wil in de komende drie maanden 10.000 nieuwe personeelsleden werven.
De Amerikaanse president Joe Biden zou graag zien dat de minimumlonen in de VS worden verhoogd naar 15 dollar per uur. McDonald's denkt dat het gemiddelde uurloon van het bedrijf in 2024 op 15 dollar per uur zal liggen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers willen dat meerdere bestuurders van het Australische streamingplatform Kick worden aangehouden na de dood van Raphael Graven. De 46-jarige Fransman, bekend om zijn extreme challenges, overleed in augustus tijdens een livestream waarin hij op zijn kanaal twaalf dagen lang werd vernederd en misbruikt.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Beleggers kijken uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag, waarbij algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten onveranderd laat.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, heeft de omzet en winst vorig jaar zien dalen. "Ondanks een geopolitieke en macro-economische omgeving die onzeker blijft", heeft het concern vertrouwen voor dit jaar, stelt LVMH in een toelichting. De Franse onderneming had onder meer last van importheffingen en de gespannen geopolitieke situatie, die het consumentenvertrouwen aantastten.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De eigenaar van Pornhub en Youporn beperkt de toegang tot zijn websites in het Verenigd Koninkrijk. Vanaf 2 februari kunnen er geen nieuwe gebruikersaccounts meer worden gemaakt. Britse gebruikers die al een account hebben en hun leeftijd hebben geverifieerd, houden wel toegang, aldus moederbedrijf Aylo.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - TikTok schikt in een rechtszaak over socialemediaverslaving. Dat stellen de advocaten van de 19-jarige vrouw die het socialemediaplatform voor de rechter daagde. Zij klaagde ook YouTube, Meta en Snap aan. Dat laatste bedrijf trof eerder ook een schikking.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beursgraadmeters eindigden dinsdag overwegend hoger, geholpen door de historische handelsovereenkomst van de Europese Unie met India. De onderhandelingen over de deal versnelden nadat de EU en India te maken kregen met handelstarieven van de Amerikaanse president Donald Trump. In het handelsverdrag is onder meer afgesproken dat de importtarieven op Europese auto's omlaaggaan van 110 naar 10 procent. Brussel verwacht dat de EU-export naar India wordt verdubbeld door de deal.
12 uur geledenATLANTA (ANP) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS gaat opnieuw reorganiseren en schrapt daarvoor 30.000 extra banen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CNBC. In oktober liet het bedrijf al weten 34.000 banen te schrappen, vooral onder chauffeurs en pakketverwerkers, om kosten te besparen en de winstgevendheid te vergroten.
12 uur geleden