McDonald's verhoogt lonen in VS om personeel te paaien
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Fastfoodketen McDonald's verhoogt het minimumloon van medewerkers in de Verenigde Staten. Daarmee wil de keten niet alleen personeel tevreden houden, maar ook nieuwe medewerkers lokken met het oog op de krapte op de arbeidsmarkt. De verhoging geldt alleen voor de werknemers in de 650 eigen restaurants. Franchisenemers van de keten gaan zelf over de arbeidsvoorwaarden.
De minimumlonen gaan met ongeveer 10 procent omhoog. Daarmee geldt voor de laagste medewerkers een instapniveau van 11 tot 17 dollar per uur afhankelijk van de locatie. Managers ontvangen minstens 15 tot 20 dollar per uur.
De stap van McDonald's volgt kort op een soortgelijke aankondiging door Chipotle Mexican Grill. Met name restaurants in de VS kampen met grote personeelstekorten. Zeker nu economieën steeds meer opengaan en er meer personeel nodig is.
Ook voor de crisis bestond er een grote vraag naar personeel in de voedingsindustrie. Door de crisis zijn de tekorten alleen maar toegenomen. McDonald's wil in de komende drie maanden 10.000 nieuwe personeelsleden werven.
De Amerikaanse president Joe Biden zou graag zien dat de minimumlonen in de VS worden verhoogd naar 15 dollar per uur. McDonald's denkt dat het gemiddelde uurloon van het bedrijf in 2024 op 15 dollar per uur zal liggen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt een IT-bedrijf om vermoedens van verboden afspraken over personeel. Volgens de marktwaakhond heeft het bedrijf, dat niet bij naam wordt genoemd, mogelijk afspraken gemaakt met andere bedrijven om elkaars medewerkers niet actief te benaderen of in dienst te nemen.
10 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De ontwikkelaar van zelfsturende auto's Waymo heeft 16 miljard dollar (13,6 miljard euro) aan investeringen opgehaald. Daarmee is het dochterbedrijf van techconcern Alphabet, ook eigenaar van Google, in totaal 126 miljard dollar waard.
21 minuten geledenKYOTO (ANP/AFP) - De verkoop van de Nintendo Switch 2 heeft de winst van Nintendo flink vooruitgeholpen, terwijl de omzet de voorbije drie kwartalen bijna is verdubbeld. Het Japanse spelcomputerbedrijf heeft inmiddels meer dan 17 miljoen exemplaren van zijn nieuwe spelcomputer verkocht, kwam dinsdag naar voren uit de kwartaalcijfers van Nintendo.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML behoorden dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs met plussen tot ruim 2 procent. Beleggers trokken zich op aan de forse koerswinsten in de Aziatische chipsector. AkzoNobel ging 3 procent omlaag na tegenvallende verkopen. De producent van verfmerken als Sikkens, Dulux en Flexa had last van "economische onzekerheid" in Noord-Amerika.
24 minuten geledenKYOTO (ANP/AFP) - De verkoop van de Nintendo Switch 2 heeft de winst van Nintendo flink vooruitgeholpen, terwijl de omzet de voorbije drie kwartalen bijna is verdubbeld. Het Japanse spelcomputerbedrijf heeft inmiddels meer dan 17 miljoen exemplaren van zijn nieuwe spelcomputer verkocht, kwam dinsdag naar voren uit de kwartaalcijfers van Nintendo.
26 minuten geledenUTRECHT (ANP) - In 2025 bedroeg het woningtekort in Nederland 4,8 procent van de woningvoorraad. Doordat er afgelopen jaar meer huishoudens zijn bijgekomen dan de stijging van de woningvoorraad, is het woningtekort opgelopen tot ongeveer 410.000 woningen. Dat meldt adviesbureau Capital Value in het jaarlijkse rapport over de woningmarkt.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver lieten dinsdag voorzichtig herstel zien van de enorme prijsdalingen eerder. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) steeg in Singapore met ruim 4 procent tot meer dan 4800 dollar en zilver werd 7 procent duurder op ruim 82 dollar. Waarschijnlijk slaan koopjesjagers hun slag door te profiteren van de fors lagere prijzen.
1 uur geleden