McDonald's houdt zich afzijdig tijdens Amerikaanse verkiezingen
NEW YORK (ANP) - McDonald's heeft verklaard geen partij te kiezen in de Amerikaanse presidentsverkiezingen, nadat Donald Trump zondag een bezoek had gebracht aan een vestiging in Pennsylvania. "McDonald's steunt geen politieke kandidaten en dat is ook bij deze presidentsverkiezingen niet anders", aldus de keten in een interne boodschap die door persbureau Bloomberg is ingezien. "Wij zijn niet rood of blauw - wij zijn goud."
De Amerikaanse fastfoodketen kwam in een verkiezingsdiscussie terecht nadat kandidaat Kamala Harris had aangegeven dat ze als student bij McDonald's had gewerkt. Het bezoek van Trump, waarbij hij onder andere eten bereidde, friet inpakte en in de drive-thru werkte, zorgde voor extra aandacht.
In de verklaring gaf McDonald's aan dat de lokale franchisenemer Derek Giacomantonio een verzoek van de autoriteiten had ontvangen over Trumps "wens om een restaurant in Pennsylvania te bezoeken."
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
13 uur geleden