Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mbappé verschijnt toch op trainingsveld maar oefent individueel

Mbappé verschijnt toch op trainingsveld maar oefent individueel

PADERBORN (ANP) - Kylian Mbappé heeft zich toch even laten zien op de training van Frankrijk. Twee dagen voor de wedstrijd tegen het Nederlands elftal op het EK schitterde de aanvoerder aanvankelijk door afwezigheid. Maar na een kwartiertje verscheen hij toch op het trainingsveld in Paderborn. Mbappé oefende individueel met een fysieke trainer, met een pleister op zijn gebroken neus. Hij droeg geen gezichtsmasker.

Mbappé sprak aan het einde van de training even met bondscoach Didier Deschamps en een teamarts. De vedette van de finalist op het laatste WK brak maandagavond zijn neus in de slotfase van de eerste wedstrijd van Frankrijk op het EK tegen Oostenrijk (1-0). Hij verliet het veld met een bloedend gezicht en werd later onderzocht in een ziekenhuis in Düsseldorf. Bondscoach Deschamps heeft onthuld dat Mbappé geopereerd moet worden. "Maar dat hoeft nu niet meteen", zei hij in een videoboodschap op de sociale kanalen.

Volgens veel Franse media mist de steraanvaller zeker het duel met het Nederlandse elftal. Mogelijk verschijnt hij met een gezichtsmasker op het veld voor het laatste groepsduel met Polen. De Franse voetbalbond heeft dit nieuws niet bevestigd. De bond heeft wel aangekondigd dat er woensdag een update over de toestand van Mbappé komt.

Instagram-post

Mbappé zaaide eerder op de dag twijfel over zijn inzetbaarheid voor Frankrijk tegen het Nederlands elftal. "Zonder risico's zijn er geen overwinningen", schreef de sterspeler van de Fransen op Instagram bij twee foto's van zijn optreden tegen Oostenrijk.

Adrien Rabiot schrijft Mbappé nog niet af voor de wedstrijd van Frankrijk tegen Oranje. "Ik heb begrepen dat zijn meespelen nog onzeker is", vertelde de middenvelder woensdag op een persconferentie. "Hij is natuurlijk een belangrijke speler, waar tegenstanders in de voorbereiding van wedstrijden rekening mee houden. Maar we hebben een uitzonderlijk sterke selectie met veel kwaliteit op de reservebank."

Ploeggenoot over Mbappé

William Saliba verscheen ook op een persconferentie in Paderborn, waar de Fransen trainen en verblijven tijdens de Europese eindronde. "Mbappé gaat vooruit en heeft weer enkele tests ondergaan. Meer weet ik niet", zei de verdediger van Arsenal over de grote vedette van zijn nationale ploeg.

Meer uit Voetbal

Ajax in Conference League ruim (1-6) langs tiental Midtjylland

HERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.

1 uur geleden
FIFA-baas Infantino bedankt Ronaldo voor momenten bij Portugal

ZÜRICH (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft voetbalvedette Cristiano Ronaldo bedankt voor zijn wedstrijden in het Portugese elftal. "Hij heeft generaties geïnspireerd, miljoenen fans verenigd en de hoop en trots van Portugal naar de grootste podia gebracht", prijst de voorzitter van de wereldvoetbalbond de 41-jarige voetballer, die eerder donderdag aankondigde te stoppen bij het nationale elftal.

1 uur geleden
NEC boekt tegen Omonia Nicosia tweede zege in Europa League

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zijn tweede overwinning behaald in het hoofdtoernooi van de Europa League. De ploeg van trainer Dick Schreuder won in het eigen Goffertstadion met 3-1 van Omonia Nicosia uit Cyprus na twee treffers van Bryan Linssen en een van Clement Bischoff.

1 uur geleden
Vuurwerk voor uitduel met Midtjylland afkomstig uit vak Ajaxfans

HERNING (ANP) - Het vuurwerk dat voor aanvang van de wedstrijd tussen FC Midtjylland en Ajax vanaf de tribunes werd afgestoken, was afkomstig uit het vak met meegereisde supporters van Ajax. Dat is te zien op beelden op sociale media.

2 uur geleden
Midtjylland tegen Ajax met kwartier uitgesteld door dichte rook

HERNING (ANP) - De uitwedstrijd van Ajax tegen FC Midtjylland in de Conference League is donderdag een kwartier later begonnen. Op het veld in Herning was sprake van dichte rook. Het zicht voor de spelers en arbitrage was daardoor minimaal.

3 uur geleden
Smaakmaker Raphinha langer bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.

8 uur geleden
Japanner Tashima stelt zich kandidaat voor voorzitterschap FIFA

TOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.

9 uur geleden