Mbappé verschijnt toch op trainingsveld maar oefent individueel
PADERBORN (ANP) - Kylian Mbappé heeft zich toch even laten zien op de training van Frankrijk. Twee dagen voor de wedstrijd tegen het Nederlands elftal op het EK schitterde de aanvoerder aanvankelijk door afwezigheid. Maar na een kwartiertje verscheen hij toch op het trainingsveld in Paderborn. Mbappé oefende individueel met een fysieke trainer, met een pleister op zijn gebroken neus. Hij droeg geen gezichtsmasker.
Mbappé sprak aan het einde van de training even met bondscoach Didier Deschamps en een teamarts. De vedette van de finalist op het laatste WK brak maandagavond zijn neus in de slotfase van de eerste wedstrijd van Frankrijk op het EK tegen Oostenrijk (1-0). Hij verliet het veld met een bloedend gezicht en werd later onderzocht in een ziekenhuis in Düsseldorf. Bondscoach Deschamps heeft onthuld dat Mbappé geopereerd moet worden. "Maar dat hoeft nu niet meteen", zei hij in een videoboodschap op de sociale kanalen.
Volgens veel Franse media mist de steraanvaller zeker het duel met het Nederlandse elftal. Mogelijk verschijnt hij met een gezichtsmasker op het veld voor het laatste groepsduel met Polen. De Franse voetbalbond heeft dit nieuws niet bevestigd. De bond heeft wel aangekondigd dat er woensdag een update over de toestand van Mbappé komt.
Instagram-post
Mbappé zaaide eerder op de dag twijfel over zijn inzetbaarheid voor Frankrijk tegen het Nederlands elftal. "Zonder risico's zijn er geen overwinningen", schreef de sterspeler van de Fransen op Instagram bij twee foto's van zijn optreden tegen Oostenrijk.
Adrien Rabiot schrijft Mbappé nog niet af voor de wedstrijd van Frankrijk tegen Oranje. "Ik heb begrepen dat zijn meespelen nog onzeker is", vertelde de middenvelder woensdag op een persconferentie. "Hij is natuurlijk een belangrijke speler, waar tegenstanders in de voorbereiding van wedstrijden rekening mee houden. Maar we hebben een uitzonderlijk sterke selectie met veel kwaliteit op de reservebank."
Ploeggenoot over Mbappé
William Saliba verscheen ook op een persconferentie in Paderborn, waar de Fransen trainen en verblijven tijdens de Europese eindronde. "Mbappé gaat vooruit en heeft weer enkele tests ondergaan. Meer weet ik niet", zei de verdediger van Arsenal over de grote vedette van zijn nationale ploeg.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Renée Slegers heeft haar contract bij Arsenal verlengd tot 2029. De Nederlandse coach leidde de voetbalsters van de club uit Londen afgelopen seizoen naar de zege in de Champions League.
11 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Gabriel Martinelli heeft zijn excuses aangeboden aan Liverpool-speler Conor Bradley na een incident in de slotfase van de competitiewedstrijd tussen Arsenal en Liverpool van donderdagavond. De aanvaller van Arsenal gooide een bal op de net geblesseerd geraakte Bradley en duwde hem vervolgens over de zijlijn het veld uit.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich deze maand versterken met een verdedigende middenvelder, linksback en aanvaller. Dat vertelde trainer Fred Grim op een persmoment.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax begint zonder Wout Weghorst en Steven Berghuis aan de tweede helft van het seizoen. Beide spelers ontbreken zondag tijdens de uitwedstrijd tegen Telstar.
1 uur geledenJEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
14 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
16 uur geleden