Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mbappé niet in Franse voorselectie voor Spelen, Lacazette wel

Mbappé niet in Franse voorselectie voor Spelen, Lacazette wel

PARIJS (ANP) - Kylian Mbappé zit niet in de voorlopige selectie van Frankrijk voor de Olympische Spelen van komende zomer in eigen land. De 25-jarige voetbalvedette had dat zelf graag gewild, maar lijkt geen goedkeuring te hebben gekregen van zijn hoogstwaarschijnlijk toekomstige club Real Madrid. "Clubs hebben de macht om ja of nee te zeggen", zei de Franse coach Thierry Henry op een persconferentie, zonder de naam van Real Madrid te noemen.

Clubs mogen hun spelers verbieden mee te doen, omdat het olympische voetbaltoernooi niet wordt georganiseerd door wereldvoetbalbond FIFA. Het is overigens niet helemaal uitgesloten dat Mbappé zich na zijn deelname aan het EK in Duitsland ook nog bij de Franse olympische ploeg aansluit. "Ik hou nog hoop, maar ik moet een realistische lijst presenteren. Deze kan ik nog wijzigen tot 3 juli", zei Henry.

Het olympische voetbaltoernooi is bij de mannen in principe voor spelers onder de 23 jaar, maar landen mogen drie oudere spelers selecteren. Spits Alexandre Lacazette (33) van Olympique Lyon is tot dusver de grootste naam in de 25-koppige selectie van Henry.

Paris Saint-Germain-spelers Warren Zaïre-Emery en Bradley Barcola, die net als Mbappé deel uitmaken van de EK-selectie van Frankrijk, zitten ook in de olympische voorselectie. De Fransen beginnen de Spelen op 24 juli in Marseille met een groepswedstrijd tegen de Verenigde Staten.

Meer uit Voetbal

Kroes werd wakker en voelde dat hij moest vertrekken bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Alex Kroes vertrekt ook bij Ajax als de gewenste opvolger van de ontslagen John Heitinga alleen naar Amsterdam komt als de technisch directeur blijft. "Ik werd vanochtend met het gevoel wakker dat ik mijn functie ter beschikking moest stellen", vertelt hij in een gesprek met een aantal vaste volgers van de club uit de hoofdstad. "Ik voel me verantwoordelijk voor de staf en de spelers, maar doe alles met de mensen om me heen. Maar mijn gevoel is dat ik dit moest doen."

44 minuten geleden
Supportersvereniging treurt om vertrek 'echte clubman' Heitinga

AMSTERDAM (ANP) - De supportersvereniging van Ajax betreurt het onmiddellijke vertrek van trainer John Heitinga. "We vinden het sneu voor hem, want we raken een echte clubman kwijt", zegt voorzitter Fabian Nagtzaam in reactie op het ontslag van de coach. "Het is ontzettend jammer dat hij als jongen met Ajax-DNA niet aan de hoge verwachtingen heeft kunnen voldoen."

1 uur geleden
Ajax op zoek naar achtste hoofdcoach in nog geen 3,5 jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet na het vertrek van John Heitinga op zoek naar de achtste trainer in nog geen 3,5 jaar. Erik ten Hag nam in de zomer van 2022 afscheid met de landstitel en vertrok naar Manchester United. Vervolgens diende geen coach zijn contract meer uit bij de club uit Amsterdam.

2 uur geleden
Wolfsburg-trainer Simonis blijft positief ondanks toenemende druk

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Paul Simonis blijft positief ondanks de toenemende druk op zijn positie als trainer van VfL Wolfsburg. De Bundesliga-club won na zijn komst van Go Ahead Eagles afgelopen zomer maar twee van de negen competitieduels en werd ook al uitgeschakeld in het bekertoernooi.

3 uur geleden
Ajax ontslaat hoofdtrainer John Heitinga

AMSTERDAM (ANP) - Ajax ontslaat John Heitinga en heeft hem per direct op non-actief gezet totdat het contract definitief is ontbonden. De club gaat op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer na een slechte start van het seizoen. Ook het contract van assistent-trainer Marcel Keizer wordt ontbonden.

3 uur geleden
Verdediger García van FC Barcelona breekt neus in Brugge

BARCELONA (ANP) - Verdediger Eric García van FC Barcelona heeft zijn neus gebroken in de uitwedstrijd tegen Club Brugge (3-3) in de Champions League. De Spanjaard krijgt volgens zijn club een gezichtsmasker aangemeten waarmee hij zich kan voorbereiden op het competitieduel van zondag met Celta de Vigo.

4 uur geleden
Frankrijk zonder Tchouaméni, Dembélé en Doué in WK-kwalificatie

MADRID (ANP/Belga) - Middenvelder Aurélien Tchouaméni ontbreekt in de selectie van bondscoach Didier Deschamps voor de WK-kwalificatiewedstrijden van Frankrijk tegen Oekraïne en Azerbeidzjan. De voetballer van Real Madrid heeft in de wedstrijd tegen Liverpool in de Champions League een blessure aan zijn linkerdijbeen opgelopen. Ook Ousmane Dembélé en Désiré Doué van Paris Saint-Germain zijn niet beschikbaar.

4 uur geleden