Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mbappé leidt Frankrijk met vier doelpunten naar WK in Qatar

Mbappé leidt Frankrijk met vier doelpunten naar WK in Qatar

PARIJS (ANP) - De Franse voetbalploeg kan volgend jaar in Qatar de wereldtitel verdedigen. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps verzekerde zich van deelname aan het WK met een klinkende zege in het Parc des Princes op Kazachstan: 8-0. Kylian Mbappé maakte in het stadion van zijn werkgever Paris Saint-Germain binnen een half uur een zuivere hattrick en tekende in de slotfase voor zijn vierde doelpunt van de wedstrijd.

De 22-jarige aanvaller opende in de 6e minuut de score. Even later tikte Mbappé de 2-0 in het lege doel, nadat keeper Stas Pokatilov ver uit was gekomen in een poging om Kingsley Coman af te stoppen. Coman passeerde de doelman eenvoudig en stelde Mbappé in staat te scoren. In de 32e minuut kopte Mbappé weer op aangeven van Coman de 3-0 binnen.

In de tweede helft liep Frankrijk verder weg door doelpunten van Karim Benzema (twee), Adrien Rabiot, Antoine Griezmann (strafschop) en opnieuw Mbappé. Just Fontaine was op het WK van 1958 de laatste Fransman die vier keer scoorde in één wedstrijd.

Met 15 punten uit zeven wedstrijden is Frankrijk nu zeker van de eerste plaats in groep D. De regerend wereldkampioen sluit de kwalificatie dinsdag in Helsinki af tegen Finland, dat met 11 punten op de tweede plaats staat. De Finnen wonnen met tien man bij Bosnië en Herzegovina (1-3) en kunnen alleen nog worden gepasseerd door Oekraïne, dat 9 punten heeft. De nummer 2 kan in de play-offs een WK-ticket bemachtigen.

Meer uit Voetbal

Vrouwen FC Twente verstevigen koppositie na ruime zege bij AZ

WIJDEWORMER (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben een eenvoudige overwinning geboekt op bezoek bij AZ. De ploeg van trainer Corina Dekker won met 5-0 en verstevigde daarmee de koppositie in de Vrouwen Eredivisie.

1 uur geleden
Ierse verdediger Dunne reservekeeper voor duel tegen Israël

DEBRECEN (ANP) - De Ierse verdediger Jimmy Dunne is aangewezen als een van de twee reservekeepers voor de Nations League-wedstrijd van zijn land zondagavond tegen Israël. Dat blijkt uit de wedstrijdselectie die de UEFA heeft vrijgegeven, nadat de Ierse doelman Gavin Bazunu besloot niet te spelen. Hij ontbreekt in de selectie.

5 uur geleden
Bondscoach Xavi laat Frimpong tegen Servië buiten selectie

BELGRADO (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong komt zondag niet in actie in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League. Bondscoach Xavi Hernández heeft besloten de rechtsback van Liverpool, die ook als rechtsbuiten kan spelen, in Belgrado op de tribune te zetten. Dat blijkt uit de wedstrijdselectie die de UEFA heeft vrijgegeven.

8 uur geleden
Wereldkampioen Spanje begint Nations League met zege op Engeland

LONDEN (ANP) - Wereldkampioen Spanje is de Nations League begonnen met een overwinning op Engeland. In het Londense Wembley was de ploeg van bondscoach Luis de la Fuente in een vermakelijke wedstrijd met 3-2 te sterk voor de nummer 3 van het afgelopen WK. De Spanjaarden maakten na rust een 2-1-achterstand goed.

16 uur geleden
Xavi heeft tegen Servië beschikking over alle 24 internationals

BELGRADO (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft zondag in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League de beschikking over al zijn 24 geselecteerde spelers. Ook verdediger Jurriën Timber, die onlangs terugkeerde na een liesblessure, is inzetbaar. Dat zei de Spaanse trainer zaterdag in Belgrado.

18 uur geleden
Heracles verstevigt koppositie eerste divisie na winst op Vitesse

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft zijn koppositie in de eerste divisie verstevigd. De ploeg van trainer Vincent Heilmann won in eigen huis met 2-0 van Vitesse. De Overijsselse club komt op 21 punten en heeft de voorsprong op nummer 2 Almere City vergroot tot 5 punten.

21 uur geleden
Georgië ontslaat bondscoach Sagnol na nederlaag in Nations League

TBILISI (ANP) - De Fransman Willy Sagnol is niet langer bondscoach van het Georgische voetbalelftal. De bond van het land in de Kaukasus meldt op zijn website het ontslag van de oud-international en voormalig speler van Bayern München. Ramaz Svanadze, bondscoach van Georgië onder 21, is aangesteld als zijn opvolger.

21 uur geleden