Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Máxima ontmoet wereldleiders bij G20-bijeenkomst in Rome

Máxima ontmoet wereldleiders bij G20-bijeenkomst in Rome

ROME (ANP) - Koningin Máxima heeft zaterdag wereldleiders zoals de Duitse bondskanselier Angela Merkel en de Britse premier Boris Johnson gesproken bij een bijeenkomst rond de G20-top in Rome.

Máxima organiseerde samen met de Italiaanse premier Mario Draghi een bijeenkomst over het ondersteunen van kleine bedrijven en bedrijven die gerund worden door vrouwen. Ze gaf een korte toespraak waarin ze oplossingen aandroeg voor het duurzamer en weerbaarder maken van deze bedrijven.

Ze is op de top aanwezig in haar functie namens de Verenigde Naties van speciale pleitbezorger voor inclusieve financiering. De koningin zet zich onder meer in voor toegankelijkheid van financiële diensten voor iedereen.

Het is volgens de koningin belangrijk om te denken aan financieringen die voor iedereen toegankelijk zijn. Dit zou bijvoorbeeld bedrijven kunnen helpen die bij een bank geen lening kunnen krijgen. Ook vraagt ze aandacht voor de scholing van werknemers zodat zij goed inzetbaar blijven en ze noemde het belang van digitalisering.

Máxima heeft nog een aantal andere afspraken op het programma staan in Rome. Zo heeft ze onder meer overleggen met regeringsvertegenwoordigers van landen over het verbeteren van toegang tot financiële diensten.

Meer uit Binnenland

Lichaam gevonden van bij Callantsoog in zee vermiste vrouw

CALLANTSOOG (ANP) - Het lichaam van de vrouw die dinsdagmiddag vermist raakte in zee bij Callantsoog, is dinsdagavond gevonden. Het gaat om een 39-jarige uit Groot-Brittannië. Ook een andere vrouw verdronk. Zij was 26 jaar en komt uit Gelderland, meldt de politie woensdagochtend. Ze probeerden een kind in het water te helpen.

24 minuten geleden
Blushelikopters blijven voorlopig aan de grond

OOSTRUM (ANP) - De blushelikopters van Defensie blijven voorlopig aan de grond. Aanvankelijk zouden woensdag rond 11.00 uur opnieuw twee blushelikopters gaan helpen bij het bestrijden van de natuurbrand in Limburg. Maar de brandweer heeft aangegeven de hulp vanuit de lucht toch niet nodig te hebben, meldt een woordvoerder van Defensie.

56 minuten geleden
Twee Rotterdamse agenten gewond bij controle, man aangehouden

ROTTERDAM (ANP) - Na een controle in Rotterdam-West dinsdagavond zijn twee agenten naar het ziekenhuis gebracht met verwondingen. Een 49-jarige Rotterdammer is aangehouden op verdenking van poging tot doodslag en zware mishandeling.

1 uur geleden
Tien slachtoffers toegevoegd in zedenzaak Jan B.

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de aanklacht tegen zedenverdachte Jan B. (66) uitgebreid met tien jonge slachtoffers. Het voormalig gemeenteraadslid in Almere en BSO-medewerker wordt in de nieuwe zaak verdacht van het plegen van ontuchtige handelingen en het verrichten van seksuele handelingen bij verschillende kinderen. Daarnaast wordt hij in de nieuwe zaak vervolgd voor het maken van kinderporno bij meerdere kinderen en het bezit van dierenporno.

1 uur geleden
Weer twee blushelikopters ingezet bij natuurbrand Venray

OOSTRUM (ANP) - Twee blushelikopters van Defensie helpen woensdag weer bij het bestrijden van de natuurbrand in Limburg. Rond 11.00 uur wordt de eerste waterzak geleegd boven natuurgebied Boschhuizerbergen in Oostrum, ten oosten van Venray. Dat meldt een woordvoerder van Defensie.

1 uur geleden
Veiligheidsregio: hoe lang brand Venray nog duurt, blijft onzeker

OOSTRUM (ANP) - Het blijft moeilijk in te schatten hoe lang het nog duurt voordat de brand in een natuurgebied bij het Limburgse Venray onder controle zal zijn. De weersomstandigheden zijn momenteel redelijk gunstig, zegt een woordvoerder van de veiligheidsregio.

2 uur geleden
Bestrijding natuurbrand Limburg verloopt naar wens

OOSTRUM (ANP) - De bestrijding van de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen bij het Limburgse Venray is in de nacht van dinsdag op woensdag "gegaan zoals we hoopten". Dat laat een woordvoerder van de veiligheidsregio weten.

5 uur geleden