Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Máxima heropent Domtoren in Utrecht met starten van lichtshow

Máxima heropent Domtoren in Utrecht met starten van lichtshow

UTRECHT (ANP) - Koningin Máxima heeft zaterdagavond na een jarenlange renovatie de Domtoren in Utrecht officieel weer geopend. Dat deed zij door samen met burgemeester Sharon Dijksma een lichtshow te starten.

De openingshandeling vond plaats op het balkon van het Academiegebouw. Hier overhandigde de burgemeester een gloeilamp aan de koningin, die zij in een sculptuur van de Domtoren plaatste. Daarna werd een lichtshow op de toren geprojecteerd en was de opening een feit. Dijksma zei "heel erg blij en ontzettend trots" te zijn dat de koningin erbij was. Toenmalige koningin Wilhelmina en voormalige koningin Beatrix gingen Máxima voor in het bijwonen van een bijzondere gebeurtenis rondom de bekende toren in Utrecht.

In aanloop naar de ontsteking van de verlichting waren er optredens van Chris Alain en de band Leoparte. Na de opening traden de Utrechtse artiesten FLO en SanDeMan op.

Meer uit Binnenland

Binnenstad Eindhoven vol, gemeente roept op niet meer te komen

EINDHOVEN (ANP) - De binnenstad van Eindhoven is vol, meldt de gemeente. Die roept op niet meer naar de stad te komen om de kampioenswedstrijd van PSV te kijken. Het is "enorm druk en alle kijkplekken rondom de schermen stromen vol", staat in een bericht.

18 minuten geleden
Malieveld in Den Haag vol met demonstranten, nog steeds toestroom

DEN HAAG (ANP) - Het Malieveld in Den Haag staat vol met demonstranten tegen het kabinetsbeleid rond Israël, ziet een ANP-verslaggever. Ook de wegen eromheen staan vol. Ondertussen komen er nog altijd demonstranten aan.

44 minuten geleden
Halsema wil dat kabinet optreedt tegen ambassadeur Israël

DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam gaat ervan uit dat het kabinet actie onderneemt tegen de Israëlische ambassadeur in Nederland Modi Ephraim. In het tv-programma Buitenhof zondag hekelde ze de reactie die de ambassadeur gaf op haar toespraak in de gemeenteraad afgelopen week. Daarin riep ze het kabinet op Israël tot de orde te roepen en "de gruwelijkheid van de mensenrechtenschendingen" in Gaza te veroordelen.

45 minuten geleden
Markt in Eindhoven vol met PSV-fans

EINDHOVEN (ANP) - In het centrum van Eindhoven is de Markt vol. PSV-fans die de wedstrijd zondagmiddag in de stad willen zien, kunnen die ook volgen via schermen op andere locaties, meldt de organisatie. Bezoekers kunnen bijvoorbeeld naar het Stadhuisplein, waar de finale ook wordt uitgezonden.

48 minuten geleden
Vermiste kinderen vermoedelijk bij vader, zorgen over welzijn

GRONINGEN (ANP) - De twee vermiste kinderen voor wie de politie een Amber Alert heeft uitgegeven, zijn vermoedelijk in gezelschap van hun vader. Die heeft ze "mogelijk" onttrokken aan het ouderlijk gezag, meldt de politie.

52 minuten geleden
Al tienduizenden mensen op Malieveld voor Gaza-protest

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag stonden omstreeks 12.45 uur al tienduizenden vrijwel unaniem in het rood geklede mensen. Zij zijn daar voor een protest tegen het kabinetsbeleid rond Israël.

1 uur geleden
Drukte op stations met in het rood geklede demonstranten

UTRECHT (ANP) - Op Utrecht Centraal is het druk met mensen die naar de Gaza-demonstratie in Den Haag willen. Een ANP-verslaggever ziet volle treinen. Niet iedereen kan meteen mee. Op het perron staan veel demonstranten die in het rood zijn gekleed.

1 uur geleden