Masters EXPO onder nieuwe naam terug in de RAI
AMSTERDAM (ANP) - De exclusieve beurs Masters EXPO opent donderdag in de RAI Amsterdam. Door de aangescherpte coronamaatregelen heeft de organisatie de openingstijden aangepast, waardoor de beurs om dagelijks om 18.00 uur de deuren sluit. De VIP Night, die zaterdagavond zou plaatsvinden, is om die reden veranderd in VIP Day. Ook zijn de gangpaden extra breed gemaakt en wie wat wil eten of drinken mag dat niet staand doen, maar alleen zittend.
Naar verwachting komen er zo'n 40.000 bezoekers naar het evenement, dat dit jaar onder een nieuwe naam verder gaat.
De beurs, voorheen Masters of LXRY, richt zich volgens de organisatie naast het aanbod van luxe goederen meer op netwerken, innoveren en zakendoen. De bezoekers worden uitgedaagd "om na te denken over the future of premium business", aldus de organisatie. In totaal zijn tot en met maandag in de RAI rond de 300 nationale en internationale exposanten te vinden op het gebied van onder meer mode, kunst, auto's, sieraden en reizen.
Het thema is dit jaar 'The Forward Edition', waarmee de organisatie vooruit wil kijken. Voor het eerst is er dit keer het congres Masters United, waar topondernemers spreken onder leiding van Wilfred Genee, Humberto Tan en Jort Kelder.
Meer uit Binnenland
TUBBERGEN (ANP) - De gemeente Tubbergen betreurt het dat inwoners van het dorp Albergen het gevoel hebben dat er niet naar hen is geluisterd toen ze enkele jaren geleden klaagden over de komst van een asielzoekerscentrum. Burgemeester Anko Postma wil het vertrouwen herstellen, zegt hij naar aanleiding van een oordeel van de Nationale ombudsman.
1 minuut geledenDEN HAAG (ANP) - Toen inwoners van het Twentse dorp Albergen klaagden over de geplande komst van een opvang voor asielzoekers, is de gemeente Tubbergen daar niet goed mee omgegaan. Dat oordeelt de Nationale ombudsman. Die vindt dat de gemeente de klachten "onbehoorlijk heeft behandeld" en dat er "niet naar inwoners werd geluisterd".
6 minuten geledenHURGHADA (ANP) - Een Nederlandse toerist is in de nacht van dinsdag op woensdag om het leven gekomen na een vechtpartij in een café in de Egyptische havenstad Hurghada, aan de Rode Zee. Dat melden lokale media, waaronder de nieuwssite Cairo24.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Dolle Mina's voeren zondag, op de kortste dag van het jaar, in diverse steden actie voor veiligere straten. Het gaat om meer dan vijftien locaties door het hele land, waarbij de actievoerders tunnels aankleden met vloerkleden, planten, banken, muziek en verlichting.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's leveren weliswaar aanzienlijke voordelen op voor klimaat en luchtkwaliteit, maar zorgen tegelijkertijd voor een toename van het autogebruik. Dat constateren het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) na nieuw onderzoek. Volgens de belangrijke adviseurs van het kabinet neemt vooral in het weekend en bij stedelingen het aantal gereden kilometers flink toe.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam blijft er ruimte voor feesten tijdens Koningsdag in de binnenstad, maar een en ander moet "beter beheersbaar worden". Over een nieuwe aanpak schrijft burgemeester Femke Halsema dinsdag in een brief aan de gemeenteraad. Volgens haar is Koningsdag in het centrum van Amsterdam nu uitgegroeid tot een "moeilijk beheersbaar openluchtfestival" waarvan "de risico's te groot" zijn.
9 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Oud-minister Franc Weerwind (D66) wordt tijdelijk burgemeester van Terneuzen. Hij is op het stadhuis in Terneuzen benoemd door commissaris van de Koning Hugo de Jonge. Weerwind volgt Erik van Merrienboer (PvdA) op. Die maakte eind november zijn aftreden bekend, omdat de wethouders op advies van de gemeenteraad geen vergunning willen verstrekken voor de komst van een asielzoekerscentrum.
11 uur geleden