Mastercard biedt vrije keuze voornaam op betaalkaarten
AMSTERDAM (ANP) - Betalingsdienstverlener Mastercard gaat mensen de mogelijkheid bieden om zelf hun eigen voornaam te kiezen voor betaalkaarten en creditcards. Met deze kaartfunctie genaamd True Name wil het bedrijf vooral transgender en non-binaire personen tegemoet komen. Voor hen is de naam op hun betaalpas vaak een bron van gevoeligheid en schaamte, omdat die niet hun ware identiteit weergeeft.
Mastercard is hiervoor een samenwerking aangegaan met de Nederlandse onlinebank bunq, die deze keuzemogelijkheid nu gaat aanbieden in Nederland en in andere Europese landen. Ook andere banken worden opgeroepen zich aan te sluiten bij dit initiatief, dat wordt gelanceerd op de Internationale Dag tegen Homofobie, Bifobie, Transfobie en Interseksefobie. In de transgender gemeenschap zou één op de drie mensen te maken hebben gehad met negatieve ervaringen zoals intimidatie en geweigerde diensten of zelfs geweld bij het gebruik van identiteitsbewijzen.
"Deze kaartfunctie verlicht een groot pijnpunt in de transgender en non-binaire gemeenschap en zorgt dat mensen hun ware identiteit veilig, eenvoudig en met trots kunnen gebruiken. We roepen de betaalindustrie op om deze norm voor iedereen toe te passen", zegt Jan-Willem van der Schoot van Mastercard Nederland. "Het stelt mensen in staat om vrij te zijn en hun leven te leiden zoals zij willen", stelt topman Ali Niknam van bunq.
Diversiteit
Brand Berghouwer van Transgender Netwerk Nederland en Astrid Oosenbrug van COC Nederland verwelkomen het initiatief. "Iedereen verdient het om gezien en erkend te worden voor wie ze werkelijk zijn. Onze samenleving is kleurrijk en divers en het is van het grootste belang om mensen van ieder geslacht, seksuele geaardheid, kleur en achtergrond op te nemen. Deze kaartfunctie van Mastercard draagt hieraan bij."
De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) laat weten diversiteit en geslachtsneutraliteit heel belangrijk te vinden. "De naamsvermelding op bankkaarten is geen collectieve kwestie in het betalingsverkeer; het is aan banken zelf hoe zij hiermee omgaan. Het is goed daarbij te luisteren naar de behoeften van alle klanten zodat zij zichzelf kunnen zijn en zich thuis voelen bij hun bank", aldus een verklaring van de NVB.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
7 uur geleden