Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Massa wil compensatie voor mislopen wereldtitel Formule 1 in 2008

Massa wil compensatie voor mislopen wereldtitel Formule 1 in 2008

SÃO PAULO (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur Felipe Massa wil financiële compensatie van de Formule 1 en de internationale autosportfederatie FIA voor het mislopen van de wereldtitel in 2008. Volgens de Braziliaan, die toen voor Ferrari reed, is hij door een "samenzwering" van de destijds betrokken bestuurders de titel misgelopen. Zij zouden destijds al hebben geweten dat de uitkomst van de Grote Prijs van Singapore was beïnvloed door het Renault-team. Massa eindigde op 1 punt van de Brit Lewis Hamilton als tweede in het WK-klassement.

Persbureau Reuters meldde donderdag dat advocaten van Massa deze week een brief van acht pagina's hebben gestuurd aan Formule 1-directeur Stefano Domenicali en aan FIA-voorzitter Mohammed Ben Sulayem. Via deze zogeheten 'letter before claim' laat Massa weten dat hij naar de rechter wil stappen. De Braziliaan is volgens zijn advocaten naar schattingen "tientallen miljoenen" misgelopen omdat de wereldtitel in 2008 niet naar hem, maar naar Hamilton ging. Het was voor de Brit zijn eerste van in totaal zeven wereldtitels.

De claim van Massa draait om de zaak die bekend staat als 'crashgate'. In de Grote Prijs van Singapore in 2008 crashte Renault-coureur Nelson Piquet junior. Later bleek dat de Braziliaan dit opzettelijk had gedaan na orders van de teamleiding, om zo teamgenoot Fernando Alonso aan de overwinning te helpen. Massa, die aan de leiding reed toen Piquet crashte, eindigde mede als gevolg daarvan en een mislukte pitstop buiten de punten.

Rechtszaak

De toenmalige Formule 1-baas Bernie Ecclestone zei begin dit jaar in een interview dat hij en FIA-voorzitter Max Mosley er al tijdens het seizoen 2008 achter kwamen dat Renault de uitkomst van de race in Singapore had beïnvloed. Volgens de nu 92-jarige Brit hielden ze dit echter stil, om de sport niet in diskrediet te brengen. Ecclestone, die begin 2017 stopte als directeur van de Formule 1, zegt nu tegen Reuters dat hij zich die uitlatingen niet kan herinneren.

Voor Massa (42) is het echter reden genoeg om financiële compensatie te eisen en met een rechtszaak te dreigen. Volgens zijn advocaten is de Braziliaan de rechtmatige wereldkampioen van 2008. Naast financiële schade heeft Massa volgens hen ook "emotionele schade en reputatieverlies" opgelopen door de uitkomst van het seizoen 2008.

Meer uit Sport

Nederland na nederlaag Lamens al vrijwel uitgeschakeld in BJK Cup

BENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.

1 uur geleden
Polman en Abbingh stoppen na WK handbal als internationals

DEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.

5 uur geleden
Honkballer Ohtani van Los Angeles Dodgers voor de vierde keer MVP

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.

8 uur geleden
Spaanse tennisser Alcaraz eindigt jaar als nummer 1 van de wereld

TURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.

20 uur geleden
Oud-wielrenner Schleck wordt sportdirecteur vrouwenteam Lidl-Trek

LUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.

1 dag geleden
Unieke documentaire over Johan Cruijff op jubileum sterfdag

AMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.

1 dag geleden
Zwaargewicht Anthony Joshua bokst in december tegen Jake Paul

MIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.

1 dag geleden