Mary Weststrate brengt eerste dichtbundel uit
YERSEKE – Op zaterdag 7 september tussen 16.00 en 18.00 uur presenteert 'Exxie', pseudoniem van Mary Weststrate uit Yerseke, haar eerste gedichtenboekje, 'Goed zo Marietje', in gemeenschapscentrum Tehaere in haar woonplaats. De bundel bevat tal van eenvoudige gedichten met uiteenlopende onderwerpen. Centraal staan gevoelens van verliefdheid, angst en verlies, hersenspinsels en woordspelletjes. De omslag en de tekeningen in het boekje zijn gemaakt door haarzelf, Mary's zoon en dochter en een vriend.
Drie van de vier kinderen van Mary Weststrate zijn, net als hun moeder, erg creatief. Volgens Mary zit het hen in de genen. “We waren thuis met elf kinderen en velen zijn kunstzinnig. Zo is mijn broer tekenaar en maakt één van mijn zussen objecten met speksteen." Mary heeft 'altijd wat gehad' met taal. "Ik begon al jong met het schrijven van gedichten. Mijn moeder kon ook goed dichten. Zij heeft een keer de notulen van de vrouwenvereniging op rijm gezet.”
Verdrinken
Weststrate werkt als activiteitenbegeleider bij zorgorganisatie Emergis en is voorleesoma op de openbare basisschool. Ze heeft het afgelopen jaar veel meegemaakt. “Ik ben overspoeld door een golf van emoties, waardoor ik het gevoel kreeg langzaam te verdrinken. Ik moest een uitlaatklep vinden, omdat ik dacht dat ik anders gek zou worden. Ik vroeg mij af wie of wat niet goed geluisterd heeft, het lot of God, toen ik zei dat ik nooit meer verliefd wilde worden. Hoe kan het dat iemand van mijn leeftijd te maken krijgt met een hevige, puberale verliefdheid?"
Ondraaglijk
Ook kampte Weststrate met een grote angst voor dementie. "Het zit in de familie. Twee zussen en mijn vader zijn inmiddels overleden en een andere zus is erg vergeetachtig geworden. Ik ben niet bang voor de dood, maar om te vergeten en niet meer te kunnen 'beleven', vind ik ondraaglijk."
Toen ze onlangs 65 jaar werd, kwam het verdriet over de dood van haar vriend eruit. "Hij is zes jaar geleden overleden en ik was twaalf jaar samen met hem. Daarnaast stierven in korte tijd één van mijn zussen en mijn patriarch, mijn zwager. Maar er waren ook gevoelens van enorme blijdschap, zoals toen mijn vijfde kleinkind werd geboren.”
Spannend
In haar gedichtenbundel heeft 'Exxie' er bewust voor gekozen eenvoudige taal te gebruiken. “Er zijn zoveel mensen die niet over hun emoties durven praten. Ik hoop dat mensen door het lezen van mijn gedichten leren praten over gevoelens. Ik kan het in ieder geval van mij afschrijven. Ik vind het wel heel spannend, want het is heel persoonlijk. Naast gedichten over vriendschap en dementie heb ik in de bundel ook een aantal pikante gedichten opgenomen. Ik ben wel bang voor de reacties van de mensen, maar ik moest dit gewoon doen. Ik ben nu 65 jaar en mag zeggen wat ik wil, zolang ik niemand kwets."
De titel van haar bundel is een gezegde van haar vader. "Wat ik ook deed, het was altijd: 'Goed zo Marietje'. En dat is het. Luctor et emergo!”
BIJDRAGE JESSICA ROVERS
Meer uit Reimerswaal
KAPELLE- De Zonnebloemafdeling Goes-Kapelle organiseert op zaterdag 22 november een optreden van het accordeonorkest Accordeola in het Heer Hendrikhuis aan de Te Werfstraat 18.
3 maanden geledenYERSEKE - Ondanks het eerdere besluit om de officiële intocht van Sinterklaas af te gelasten, heeft Sinterklaas zaterdag toch voet aan wal gezet in Yerseke. De Sint kwam met zwart geschminkte Pieten, een onderwerp dat al langere tijd tot discussie leidt. Actievoerders waren niet aanwezig, waardoor de alternatieve intocht rustig verliep.
3 maanden geledenHANSWEERT - Sinterklaas en zijn pieten staan te trappelen om voet aan wal te zetten in Hansweert. Ze hebben goed nieuws: de pakjesboot ligt op koers en Sint en zijn pieten hopen zondag 16 november rond 14.30 uur te arriveren in de buitenhaven bij de steiger van het fiets-voetveer. Muziekvereniging EMM/ Scheldegalm zal het gezelschap verwelkomen met de bekende sinterklaas-meezingers.
3 maanden geledenKrabbendijke - Het voormalig veilingterrein in Krabbendijke krijgt een nieuwe invulling. De gemeenteraad heeft duidelijke kaders vastgesteld voor de inrichting van het terrein, dat een groene ontmoetingsplek voor het dorp moet worden.
3 maanden geledenYERSEKE - De gemeente Reimerswaal bereidt zich voor op een aangekondigde demonstratie tijdens de sinterklaasintocht in Yerseke, komende zaterdag 15 november.
3 maanden geledenKAPELLE/ BIEZELINGE - Nova Melodica uit Kapelle-Biezelinge bestaat 55 jaar! Reden om terug te kijken, dankbaar te zijn en feest te vieren! Het jongerenkoor en -combo, onder leiding van dirigent Marianne van Dijke, viert dit met een muzikaal optreden op zaterdag 15 november in Theater De Mythe in Goes. Met een gevarieerd programma vol krachtige gospelsongs wordt u meegenomen op een reis vol van hoop en verwachting. Juist in het donker laten hoop en vertrouwen ons uitzien naar de toekomst. De zon zal opnieuw opgaan, iedere dag weer.
3 maanden geledenWaarde - Wie de garage bij Dirk en Jeanette Verburg inloopt, hoort het meteen: een vrolijk koor van getjilp, gefluit en gekwetter. Via een trapje naar boven kom je in een ruimte die letterlijk leeft. De hele bovenverdieping is één grote volière, gevuld met wel 130 kanaries en dwergpapegaaitjes.
3 maanden geleden