Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Martins Indi: als ik zo doorga, dan word ik nog topscorer van AZ

Martins Indi: als ik zo doorga, dan word ik nog topscorer van AZ

ALKMAAR (ANP) - Bruno Martins Indi dacht eigenlijk dat hij buitenspel stond toen hij AZ op gelijke hoogte schoot tegen Napoli (1-1). "Daarom besloot ik heel overtuigend te juichen", lachte hij. "Er is geen videoscheidsrechter, dus op die manier kon ik de arbiter misschien een beetje beïnvloeden zodat hij niet ging twijfelen."

Televisiebeelden wezen uit dat Martins Indi zich onnodig zorgen had gemaakt. Hij stond geen buitenspel. Zo was de 28-jarige verdediger toch weer belangrijk, na zijn goal in de nipt gewonnen wedstrijd van anderhalve week geleden tegen FC Emmen (1-0). "Als ik zo doorga, dan word ik nog topscorer", grapte hij.

Als niemand scoort bij AZ, dan moet Martins Indi het maar doen. Ook tegen Napoli had de club uit Alkmaar een zege verdiend. Maar zelfs een strafschop was niet aan aan de thuisploeg besteed. Teun Koopmeiers miste alweer voor de derde keer dit seizoen. "We hadden onszelf beter moeten belonen", concludeerde Martins Indi na het uiteindelijke gelijkspel (1-1).

Voorsprong

AZ startte slecht aan dit seizoen omdat het steeds maar weer een ruime voorsprong weggaf. "Maar inmiddels staan we weinig kansen meer toe", analyseerde Martins Indi. "Ook in de Europa League tegen sterke tegenstanders als Real Sociedad en Napoli spelen we goed. Maar we moeten meer kansen benutten. Dan hadden we er nog beter voorgestaan."

Knap van AZ is dat het volgende week in de laatste speelronde in eigen hand heeft of het overwintert in de Europa League. Winst tegen Rijeka in Kroatië volstaat om Real Sociedad of Napoli achter zich te houden. Real Sociedad is op dit moment koploper van La Liga en Napoli mag zich een van kandidaten voor de titel in de Serie A noemen.

Cruciaal

"Die wedstrijd van volgende week in Kroatië wordt cruciaal", rekende Martins Indi die dit seizoen door AZ wordt gehuurd van Stoke City. De oud-verdediger van Feyenoord speelde eerst nog bij FC Porto voordat hij met Stoke uit de Premier League degradeerde. In Alkmaar wil de 34-voudig international zijn loopbaan weer glans geven.

Martins Indi schitterde op het WK van Brazilië naast Stefan de Vrij en Ron Vlaar in het hart van de defensie van Oranje. Zijn laatste interland dateert alweer van ruim 3 jaar geleden. De nieuwe bondscoach Frank de Boer heeft nu verdedigers van topklasse als Virgil van Dijk, Matthijs de Ligt en De Vrij tot zijn beschikking.

Martins Indi koos afgelopen zomer voor AZ vanwege het aanvallende voetbal dat de club uit Alkmaar altijd speelt. "Daar kan ik van genieten", zei hij. "Maar mijn prioriteit ligt niet bij scoren. Ik moet het verdedigend goed voor elkaar hebben. Volgens mij gaat dat best aardig, al had ik bij die openingstreffer van Dries Mertens misschien net iets eerder een paar stapjes naar links moeten zetten. Maar dan had ik op rechts wel meer ruimte weggegeven. Het was ook een goede snelle goal van Napoli, zo eerlijk moet ik zijn."

Meer uit Voetbal

Baeten van Go Ahead mist twee duels na rood tegen Feyenoord

ZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.

1 uur geleden
Neymar maakt na twee maanden rentree bij Santos na knieoperatie

SANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.

5 uur geleden
Malen scoort twee keer voor AS Roma tegen Napoli

NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.

16 uur geleden
Arsenal eenvoudig naar laatste zestien FA Cup na zege op Wigan

LONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.

19 uur geleden
Rayo Vallecano pijnigt Atlético in Madrileense derby (3-0)

MADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.

20 uur geleden
Twente na zege op Heerenveen stevig aan kop, HERA - AZ gestaakt

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.

20 uur geleden
Sparta - NEC definitief gestaakt vanwege sneeuwval

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.

22 uur geleden