Martin van Rooijen nieuwe politiek leider van 50PLUS
DEN HAAG (ANP) - Senator Martin van Rooijen is de nieuwe politiek leider van 50PLUS. Het partijbestuur heeft hem voor die rol benaderd na het vertrek van Liane den Haan, die de partij met behoud van haar zetel in de Tweede Kamer de rug toekeerde. 50PLUS is daardoor niet meer vertegenwoordigd op het belangrijkste politieke podium in Den Haag.
Van Rooijen (78) was al in de jaren zeventig politiek actief. Hij was namens de KVP staatssecretaris van Financiën in het kabinet-Den Uyl en zat daarna in de Tweede Kamer voor het CDA. In 2015 keerde Van Rooijen na 35 jaar afwezigheid terug in de Haagse politiek als senator voor 50PLUS. In 2017 maakte hij de oversteek naar de Tweede Kamer, waarna hij in 2019 fractievoorzitter werd in de Eerste Kamer.
Behalve Van Rooijen zit ook Martine Baay-Timmerman voor 50PLUS in de Eerste Kamer. "De kiezers van 50PLUS hebben dus nog steeds een duidelijke stem in Den Haag", stelt de partij.
Meer uit Binnenland
SINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.
56 minuten geledenMILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".
2 uur geledenWASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Trouwen op het gemeentehuis is in 2026 in bijna alle gemeenten duurder geworden dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP van alle tarieven voor een huwelijksceremonie op het gemeentehuis.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Canal Parade is normaal het sluitstuk van Pride Amsterdam, maar dit jaar vindt de kleurrijke botenparade plaats halverwege het evenement, op 1 augustus. Dat komt doordat deze 30e editie van Pride Amsterdam tegelijk ook de 10e viering van World Pride is. Het evenement duurt daarom twee weken in plaats van een week. Er worden extra veel bezoekers verwacht.
15 uur geledenBREDA (ANP) - De gemeente Breda roept carnavalsvierders op niet meer naar de binnenstad te komen vanwege de drukte. "De binnenstad van Breda raakt vol! Kom er niet meer naartoe", zegt de gemeente.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tijdens de herstelwerkzaamheden van de defecte bovenleiding bij Utrecht zijn meer kapotte onderdelen gevonden dan eerder werd aangenomen. Een woordvoerder van ProRail laat weten dat nieuwe onderdelen naar de locatie moeten worden gebracht, omdat de schade groter is dan gedacht. De herstelwerkzaamheden lopen hierdoor opnieuw vertraging op. ProRail verwacht tot zeker 20.00 uur nodig te hebben voor de reparatie.
19 uur geleden