Martin van Rooijen nieuwe politiek leider van 50PLUS
DEN HAAG (ANP) - Senator Martin van Rooijen is de nieuwe politiek leider van 50PLUS. Het partijbestuur heeft hem voor die rol benaderd na het vertrek van Liane den Haan, die de partij met behoud van haar zetel in de Tweede Kamer de rug toekeerde. 50PLUS is daardoor niet meer vertegenwoordigd op het belangrijkste politieke podium in Den Haag.
Van Rooijen (78) was al in de jaren zeventig politiek actief. Hij was namens de KVP staatssecretaris van Financiën in het kabinet-Den Uyl en zat daarna in de Tweede Kamer voor het CDA. In 2015 keerde Van Rooijen na 35 jaar afwezigheid terug in de Haagse politiek als senator voor 50PLUS. In 2017 maakte hij de oversteek naar de Tweede Kamer, waarna hij in 2019 fractievoorzitter werd in de Eerste Kamer.
Behalve Van Rooijen zit ook Martine Baay-Timmerman voor 50PLUS in de Eerste Kamer. "De kiezers van 50PLUS hebben dus nog steeds een duidelijke stem in Den Haag", stelt de partij.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De actie Serious Request van NPO 3FM heeft na drie dagen 7.423.618 euro opgeleverd. Dat werd zondagavond bekendgemaakt. Dit jaar staat Serious Request in het teken van Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.
5 uur geledenZUIDOOST-POLEN (ANP) - De Nederlandse militairen die sinds anderhalve week het Poolse luchtruim bewaken, moesten al meermaals in actie komen. Het was wel steeds loos alarm, zegt de leiding van de missie. Het herhaalde alarm zette wel meteen "iedereen op scherp" en "maakt duidelijk hoe tastbaar de dreiging is", zegt commandant Wesley Dijkshoorn.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben zondag op de Dam in Amsterdam het joodse feest Chanoeka gevierd. Tijdens de nationale chanoekaviering werd de achtste kaars van de chanoekia, een speciale negenarmige kandelaar, aangestoken. Er waren speeches van onder anderen demissionair vicepremier Mona Keijzer, waarnemend burgemeester van Tilburg Onno Hoes en rabbijn Shimon Evers. De viering verliep rustig.
7 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft bij een kleine extreemrechtse demonstratie in Apeldoorn vier betogers aangehouden. Drie van hen hadden fakkels afgestoken en een droeg gezichtsbedekking, laat een woordvoerder weten. Dat was in strijd met de voorwaarden voor het protest.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kortste dag van het jaar is geweest. Vanaf nu worden de dagen langer en de nachten korter. Het wordt 's ochtends steeds iets vroeger licht en het wordt 's avonds steeds iets later donker.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Camiel Jansen is de nieuwe Componist der Nederlanden. Dat is zondag bekendgemaakt in TivoliVredenburg Utrecht tijdens de viering van het 10-jarig bestaan van de titel. De 34-jarige Jansen is de zesde Componist der Nederlanden en volgt Anne-Maartje Lemereis op, die de afgelopen twee jaar ambassadeur was van het Nederlandse muziekleven.
9 uur geledenZUIDOOST-POLEN (ANP) - Nederlands hoogste militair heeft vier dagen voor kerst opgetreden als 'postillon d'amour' voor twee uitgezonden militairen. Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim bezorgde hoogstpersoonlijk een romantische boodschap voor een luitenant die helpt het Poolse luchtruim te verdedigen. Eichelsheim kreeg het kaartje mee van diens vriendin, die in Bosnië dient.
10 uur geleden