Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Martin van Rooijen nieuwe politiek leider van 50PLUS

Martin van Rooijen nieuwe politiek leider van 50PLUS

DEN HAAG (ANP) - Senator Martin van Rooijen is de nieuwe politiek leider van 50PLUS. Het partijbestuur heeft hem voor die rol benaderd na het vertrek van Liane den Haan, die de partij met behoud van haar zetel in de Tweede Kamer de rug toekeerde. 50PLUS is daardoor niet meer vertegenwoordigd op het belangrijkste politieke podium in Den Haag.

Van Rooijen (78) was al in de jaren zeventig politiek actief. Hij was namens de KVP staatssecretaris van Financiën in het kabinet-Den Uyl en zat daarna in de Tweede Kamer voor het CDA. In 2015 keerde Van Rooijen na 35 jaar afwezigheid terug in de Haagse politiek als senator voor 50PLUS. In 2017 maakte hij de oversteek naar de Tweede Kamer, waarna hij in 2019 fractievoorzitter werd in de Eerste Kamer.

Behalve Van Rooijen zit ook Martine Baay-Timmerman voor 50PLUS in de Eerste Kamer. "De kiezers van 50PLUS hebben dus nog steeds een duidelijke stem in Den Haag", stelt de partij.

Meer uit Binnenland

Journalisten in open brief: begrens Wet open overheid niet

DEN HAAG (ANP) - 76 journalisten van ruim twintig verschillende media roepen politiek Den Haag dinsdag in een open brief in De Telegraaf op om de Wet open overheid (Woo) "niet te begrenzen". De journalisten benadrukken in de brief aan de formerende partijen dat die wet "cruciaal is voor de uitoefening van ons vak".

24 minuten geleden
Arrestatie na vondst overleden persoon in woning Zaltbommel

ZALTBOMMEL (ANP) - In het Gelderse Zaltbommel is in de nacht van maandag op dinsdag rond 01.15 uur een overleden persoon aangetroffen, meldt de politie Gelderland op X. Het slachtoffer werd gevonden in een woning aan de Wichard van Pondlaan. "Hulp mocht helaas niet meer baten", aldus de politie.

1 uur geleden
Onderzoek: zorgelijke groei kankerdiagnoses bij alleroudsten

DEN HAAG (ANP) - Het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) waarschuwt voor veel meer kankerdiagnoses bij 80-plussers in de nabije toekomst. Onderzoek van het IKNL en het Erasmus MC voorspelt een jaarlijkse groei van 5 procent. Tussen 1989 en 2019 was dat nog 2,7 procent.

1 uur geleden
Bestuurder auto aanrijding Nunspeet is vrouw, ze is lichtgewond

NUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.

7 uur geleden
Politie gaat niet uit van opzet bij ongeluk Nunspeet, 9 gewonden

NUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.

8 uur geleden
Ruim 10 miljoen euro opgehaald na vierde dag 3FM Serious Request 

DEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.

9 uur geleden
Auto reed in op groep mensen in Nunspeet, zeker vijf gewonden

NUNSPEET (ANP) - Het ernstige ongeluk in Nunspeet waarbij meerdere mensen gewond zijn geraakt, is veroorzaakt door een auto die op een groep mensen inreed. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

9 uur geleden