Martien R. vertrouwt rechtbank niet meer en zal niet meer komen
DEN BOSCH (ANP) - Martien R. vertrouwt de rechtbank niet meer. Hijzelf en zijn advocaat Jan-Hein Kuijpers hebben vrijdag bij aanvang van de derde dag in het proces de rechtbank laten weten dat het vertrouwen weg is en dat ze niet meer bij het proces aanwezig zullen zijn.
Martien R.: "Ik weiger om aan dit circus deel te nemen. Ik doe hier niet aan mee." R. wordt ervan verdacht dat hij aan het hoofd stond van een criminele organisatie die zich bezighield met de handel in drugs en wapens. Hijzelf en veertien andere verdachten, onder wie een groot aantal familieleden, staan terecht in een omvangrijk proces dat nog twee maanden zou duren.
R. ageerde vooral tegen het feit dat "vijftien maanden lang al onze verzoeken zijn afgewezen".
Wraking
Nadat R. en zijn raadsman hun aankondiging hadden gedaan, verlieten ze beiden de rechtszaal. Kuijpers had met een wrakingsverzoek nog om andere rechters kunnen vragen, maar dat wilde hij niet. "De Hoge Raad stelt hoge eisen voor wraking. Onwelgevallige beslissingen zijn onvoldoende. Maar mijn cliënt krijgt een verre van eerlijk proces, precies waarvoor hij bang was."
Het besluit van de verdachte kwam nadat de rechtbank donderdag had besloten om alle verzoeken af te wijzen die de verdediging eerder deze week in het proces had gedaan. Dat ging onder meer over het horen van politiemensen. Die zouden nogmaals moeten verklaren over het afluisteren van R. en zijn medeverdachten in het kantoor op het woonwagenkamp aan de Hoogheuvelstraat. De rechtbank vond echter dat die al "voldoende" waren gehoord.
"Ik ben teleurgesteld en boos", zei R. tegen de voorzitter van de rechtbank. "U heeft steeds de dames van justitie geloofd. Zij manipuleren en u gaat met alles akkoord wat zij zeggen. U zit op de verkeerde stoel; u zit op de stoel van uw vorige baan. U was officier van justitie en daar was u goed in. Uw collega’s bakken er niks van."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft vier mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam, in de nacht van donderdag op vrijdag.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het meeste speelzand voldoet aan de norm voor de hoeveelheid asbest die erin mag zitten. Dat blijkt uit onderzoek van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). In 65 van de 99 onderzochte producten is geen asbest aangetroffen. In 29 producten is een heel kleine hoeveelheid asbest gevonden, minder dan de wettelijke limiet van 0,1 procent, terwijl in vijf producten tussen de 0,15 en 0,42 procent asbest zat. Die producten mogen niet meer verkocht worden. Zo'n tien producten worden nog onderzocht.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse militairen die op uitzending zijn in Erbil in het noorden van Irak zijn daar weggehaald, omdat het te onveilig was. Dat zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) vrijdag. Nabij de Koerdische stad sneuvelde een dag eerder een Franse militair bij een droneaanval, vijf anderen raakten gewond.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Onderzoekers van het Erasmus MC in Rotterdam hebben ontdekt waardoor bepaalde varianten van de vogelgriep gevaarlijker worden dan andere. Dat er tijdens het vermenigvuldigen van een virus fouten kunnen ontstaan, was al bekend, maar hoe dat gebeurt was volgens de onderzoekers tot nu toe "een onopgelost mysterie". Uit het onderzoek blijkt dat een bepaald enzym in dat proces vastgeklemd kan raken, waardoor er gevaarlijke foutjes in het virus kunnen ontstaan.
1 uur geledenLAREN (ANP) - Gitarist Jan de Hont is donderdag op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie vrijdag laten weten aan het ANP. De Hont woonde al enige tijd in het Rosa Spier Huis in Laren, een woonvoorziening voor oudere kunstenaars.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Provinciale Staten van Noord-Brabant hebben Ina Adema voorgedragen voor herbenoeming als commissaris van de Koning. De 57-jarige Adema (VVD) is sinds 2020 commissaris in Brabant. Ze werd toen benoemd voor zes jaar. Als de minister van Binnenlandse Zaken akkoord gaat met de aanbeveling, begint ze in oktober aan haar tweede termijn tot 2033.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nog niet duidelijk wat de aangenomen motie over niet bezuinigen in de gehandicaptenzorg betekent voor de zorgplannen van het kabinet, stelt zorgminister Sophie Hermans. Voorafgaand aan de ministerraad zei ze dat ze dat samen met haar collega-minister Mirjam Sterk "rustig moet gaan bekijken".
2 uur geleden