Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Martens uitgeroepen tot 'gouden' voetbalster van Europa

Martens uitgeroepen tot 'gouden' voetbalster van Europa

TURIJN (ANP) - Lieke Martens heeft weer een individuele onderscheiding gekregen. De aanvalster van FC Barcelona en Oranje werd door de Italiaanse sportkrant Tuttosport uitgeroepen tot beste voetbalster van Europa. Martens ontvangt op 13 december in Turijn de zogeheten Golden Woman-award.

De 28-jarige Limburgse veroverde afgelopen seizoen met Barcelona alle prijzen: de 'dubbel' in Spanje en de eindzege in de Champions League. In de verkiezing van Tuttosport kreeg Martens van de juryleden meer stemmen dan haar Spaanse teamgenote Jennifer Hermoso. De Deense Pernille Harder (Chelsea) eindigde als derde.

Martens werd in 2017 na haar glansrol op het door Nederland gewonnen EK in eigen land door zowel de Europese bond UEFA als de mondiale federatie FIFA uitgeroepen tot voetbalster van het jaar. De linksbuiten maakt dit jaar ook nog kans op de Gouden Bal. Martens behoort net als Vivianne Miedema (Arsenal) tot de twintig genomineerde voetbalsters voor de prijs van het magazine France Football.

De Golden Woman-award maakt deel uit van de voetbalprijzen die Tuttosport jaarlijks toekent. De meest bekende daarvan, de Golden Boy-award voor het grootste talent van Europa, ging naar de Spaanse middenvelder Pedri van FC Barcelona. De Poolse topschutter Robert Lewandowski van Bayern München kreeg de prijs bij de mannen. Karl-Heinz Rummenigge, tot voor kort bestuursvoorzitter van Bayern, werd geëerd met een oeuvreprijs.

Meer uit Voetbal

Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

22 minuten geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

1 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

5 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

12 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

12 uur geleden
Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

13 uur geleden
Kluivert ziet WK-droom na 'beetje gekke carrière' alsnog uitkomen

NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.

15 uur geleden