Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Martens leidt voetbalsters Barcelona naar finale Champions League

Martens leidt voetbalsters Barcelona naar finale Champions League

BARCELONA (ANP) - Lieke Martens heeft FC Barcelona met twee doelpunten aan een plek in de eindstrijd van de Champions League geholpen. Barça won op eigen veld met 2-1 van Paris Saint-Germain en dat was na de eerdere remise (1-1) in het eerste duel voldoende voor een finaleplaats.

In de achtste minuut zette Martens FC Barcelona onder het toeziend oog van bijna duizend aanwezige fans op voorsprong; de international werd de diepte in gestuurd en krulde de bal fraai in de verre hoek. Na een half uur tikte ze, na een goede voorzet vanaf de rechterflank, bij de tweede paal binnen voor de 2-0.

Kort na de 2-0 deed Marie-Antoinette Katoto iets terug namens Paris Saint-Germain, maar tot de 2-2 kwam het in het restant niet. Martens werd in de 72e minuut gewisseld voor Mariona Caldentey.

Chelsea

Vorige week werd het in Parijs 1-1. Toen was Jenni Hermoso trefzeker en werd Martens ook gewisseld voor Caldentey.

FC Barcelona neemt het over twee weken in de finale in Göteborg op tegen Chelsea, dat Bayern München met 4-1 versloeg. De heenwedstrijd in Duitsland was in 2-1 voor Bayern geëindigd. Bij Bayern speelde Lineth Beerensteyn de hele wedstrijd.

De afgelopen vijf edities van de Champions League werden gewonnen door Olympique Lyon. In 2019 werd FC Barcelona verslagen. Chelsea stond nog nooit in de finale van de Champions League.

Meer uit Voetbal

FIFA meldt forse stijging prijzengeld WK voetbal

DOHA (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een bijdrage van 727 miljoen dollar (ruim 620 miljoen euro) goedgekeurd voor het WK van komend jaar. Van het bedrag wordt in totaal 655 miljoen dollar uitgekeerd als prijzengeld aan de 48 deelnemers, een stijging van 50 procent ten opzichte van het vorige WK. Dat meldt de FIFA woensdag.

1 uur geleden
FSV Mainz stapt naar federale rechtbank in geschil met El Ghazi

MAINZ (ANP) - De Duitse voetbalclub FSV Mainz is in het geschil met zijn oud-speler Anwar el Ghazi naar de Duitse federale arbeidsrechtbank gestapt. De club uit de Bundesliga tekent beroep aan tegen een eerdere afwijzing van het verzoek om hoger beroep door de regionale arbeidsrechtbank van Mainz.

2 uur geleden
FIFA straft Maleisië na fraude met onder anderen oud-ADO-speler

ZÜRICH (ANP/BELGA/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft Maleisië drie reglementaire nederlagen opgelegd wegens het opstellen van niet-speelgerechtigde spelers. Het land stelde zeven spelers op, onder wie de in Leidschendam geboren Hector Hevel, die geen familieband hebben met Maleisië.

4 uur geleden
PSV begint bekertoernooi met eenvoudige zege op GVVV

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.

17 uur geleden
FIFA komt na kritiek met goedkopere kaarten voor WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.

19 uur geleden
Wiegman voor vijfde keer beste coach vrouwenteam bij FIFA Awards

DOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

20 uur geleden
Oranje-international Dumfries geopereerd aan linkerenkel

MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.

22 uur geleden