Martens leidt voetbalsters Barcelona naar finale Champions League
BARCELONA (ANP) - Lieke Martens heeft FC Barcelona met twee doelpunten aan een plek in de eindstrijd van de Champions League geholpen. Barça won op eigen veld met 2-1 van Paris Saint-Germain en dat was na de eerdere remise (1-1) in het eerste duel voldoende voor een finaleplaats.
In de achtste minuut zette Martens FC Barcelona onder het toeziend oog van bijna duizend aanwezige fans op voorsprong; de international werd de diepte in gestuurd en krulde de bal fraai in de verre hoek. Na een half uur tikte ze, na een goede voorzet vanaf de rechterflank, bij de tweede paal binnen voor de 2-0.
Kort na de 2-0 deed Marie-Antoinette Katoto iets terug namens Paris Saint-Germain, maar tot de 2-2 kwam het in het restant niet. Martens werd in de 72e minuut gewisseld voor Mariona Caldentey.
Chelsea
Vorige week werd het in Parijs 1-1. Toen was Jenni Hermoso trefzeker en werd Martens ook gewisseld voor Caldentey.
FC Barcelona neemt het over twee weken in de finale in Göteborg op tegen Chelsea, dat Bayern München met 4-1 versloeg. De heenwedstrijd in Duitsland was in 2-1 voor Bayern geëindigd. Bij Bayern speelde Lineth Beerensteyn de hele wedstrijd.
De afgelopen vijf edities van de Champions League werden gewonnen door Olympique Lyon. In 2019 werd FC Barcelona verslagen. Chelsea stond nog nooit in de finale van de Champions League.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
9 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
10 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
21 uur geleden