Martens leidt voetbalsters Barcelona naar finale Champions League
BARCELONA (ANP) - Lieke Martens heeft FC Barcelona met twee doelpunten aan een plek in de eindstrijd van de Champions League geholpen. Barça won op eigen veld met 2-1 van Paris Saint-Germain en dat was na de eerdere remise (1-1) in het eerste duel voldoende voor een finaleplaats.
In de achtste minuut zette Martens FC Barcelona onder het toeziend oog van bijna duizend aanwezige fans op voorsprong; de international werd de diepte in gestuurd en krulde de bal fraai in de verre hoek. Na een half uur tikte ze, na een goede voorzet vanaf de rechterflank, bij de tweede paal binnen voor de 2-0.
Kort na de 2-0 deed Marie-Antoinette Katoto iets terug namens Paris Saint-Germain, maar tot de 2-2 kwam het in het restant niet. Martens werd in de 72e minuut gewisseld voor Mariona Caldentey.
Chelsea
Vorige week werd het in Parijs 1-1. Toen was Jenni Hermoso trefzeker en werd Martens ook gewisseld voor Caldentey.
FC Barcelona neemt het over twee weken in de finale in Göteborg op tegen Chelsea, dat Bayern München met 4-1 versloeg. De heenwedstrijd in Duitsland was in 2-1 voor Bayern geëindigd. Bij Bayern speelde Lineth Beerensteyn de hele wedstrijd.
De afgelopen vijf edities van de Champions League werden gewonnen door Olympique Lyon. In 2019 werd FC Barcelona verslagen. Chelsea stond nog nooit in de finale van de Champions League.
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
2 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
4 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
5 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
7 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
9 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
9 uur geleden