Martens leidt voetbalsters Barcelona naar finale Champions League
BARCELONA (ANP) - Lieke Martens heeft FC Barcelona met twee doelpunten aan een plek in de eindstrijd van de Champions League geholpen. Barça won op eigen veld met 2-1 van Paris Saint-Germain en dat was na de eerdere remise (1-1) in het eerste duel voldoende voor een finaleplaats.
In de achtste minuut zette Martens FC Barcelona onder het toeziend oog van bijna duizend aanwezige fans op voorsprong; de international werd de diepte in gestuurd en krulde de bal fraai in de verre hoek. Na een half uur tikte ze, na een goede voorzet vanaf de rechterflank, bij de tweede paal binnen voor de 2-0.
Kort na de 2-0 deed Marie-Antoinette Katoto iets terug namens Paris Saint-Germain, maar tot de 2-2 kwam het in het restant niet. Martens werd in de 72e minuut gewisseld voor Mariona Caldentey.
Chelsea
Vorige week werd het in Parijs 1-1. Toen was Jenni Hermoso trefzeker en werd Martens ook gewisseld voor Caldentey.
FC Barcelona neemt het over twee weken in de finale in Göteborg op tegen Chelsea, dat Bayern München met 4-1 versloeg. De heenwedstrijd in Duitsland was in 2-1 voor Bayern geëindigd. Bij Bayern speelde Lineth Beerensteyn de hele wedstrijd.
De afgelopen vijf edities van de Champions League werden gewonnen door Olympique Lyon. In 2019 werd FC Barcelona verslagen. Chelsea stond nog nooit in de finale van de Champions League.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
3 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
10 uur geleden