Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Martens leidt voetbalsters Barcelona naar finale Champions League

Martens leidt voetbalsters Barcelona naar finale Champions League

BARCELONA (ANP) - Lieke Martens heeft FC Barcelona met twee doelpunten aan een plek in de eindstrijd van de Champions League geholpen. Barça won op eigen veld met 2-1 van Paris Saint-Germain en dat was na de eerdere remise (1-1) in het eerste duel voldoende voor een finaleplaats.

In de achtste minuut zette Martens FC Barcelona onder het toeziend oog van bijna duizend aanwezige fans op voorsprong; de international werd de diepte in gestuurd en krulde de bal fraai in de verre hoek. Na een half uur tikte ze, na een goede voorzet vanaf de rechterflank, bij de tweede paal binnen voor de 2-0.

Kort na de 2-0 deed Marie-Antoinette Katoto iets terug namens Paris Saint-Germain, maar tot de 2-2 kwam het in het restant niet. Martens werd in de 72e minuut gewisseld voor Mariona Caldentey.

Chelsea

Vorige week werd het in Parijs 1-1. Toen was Jenni Hermoso trefzeker en werd Martens ook gewisseld voor Caldentey.

FC Barcelona neemt het over twee weken in de finale in Göteborg op tegen Chelsea, dat Bayern München met 4-1 versloeg. De heenwedstrijd in Duitsland was in 2-1 voor Bayern geëindigd. Bij Bayern speelde Lineth Beerensteyn de hele wedstrijd.

De afgelopen vijf edities van de Champions League werden gewonnen door Olympique Lyon. In 2019 werd FC Barcelona verslagen. Chelsea stond nog nooit in de finale van de Champions League.

Meer uit Voetbal

Veurink hoopt op vollere stadions met vroegere wedstrijden

BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.

4 uur geleden
Van Asten houdt 'onbeschrijflijk gevoel' over aan Oranje-debuut

BREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.

4 uur geleden
Veurink 'enorm trots' op spel en passie Oranje tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.

7 uur geleden
Gehavende Oranjevrouwen verrassen Frankrijk in WK-kwalificatie

BREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.

8 uur geleden
Van Asten debuteert bij gehavende Oranjevrouwen tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.

11 uur geleden
Mascherano stopt als trainer van Inter Miami om privéredenen

MIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.

11 uur geleden
Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

19 uur geleden