
Martens leidt Paris Saint-Germain naar Champions League
GÖTEBORG (ANP) - Lieke Martens heeft Paris Saint-Germain naar de groepsfase van de Champions League geleid. Net als vorige week in de eerste wedstrijd tegen de Zweedse club BK Häcken openden de Nederlandse voetbalsters ook in de return de score, in de 53e minuut. PSG zegevierde in Göteborg met 2-0, nadat het vorige week in Parijs met 2-1 had gewonnen.
Martens verruilde FC Barcelona afgelopen zomer voor Paris Saint-Germain. Ook Jackie Groenen trok naar de hoofdstad van Frankrijk. De middenveldster van Oranje kwam over van Manchester United.
Martens en Groenen stonden in beide duels met Häcken in de basis. Groenen werd tijdens de return na een uur gewisseld, vlak nadat Kadidiatou Diani voor de 0-2 had gezorgd. Diani scoorde vorige week ook al.
Oranje
Martens won de Champions League in 2021 met FC Barcelona. Ze ontbreekt in de selectie van Oranje voor de komende oefeninterlands tegen Zambia en Noorwegen. Bondscoach Andries Jonker heeft de 29-jarige Limburgse net als de verdedigsters Dominique Janssen en Stefanie van der Gragt "na goed overleg" niet opgeroepen.
Lineth Beerensteyn, die zich wel mag melden bij Oranje, bereikte met Juventus ook de Champions League. De Italiaanse club won de return tegen HB Köge uit Denemarken met 2-0. Beerensteyn, die Bayern München heeft verruild voor Juventus, speelde de hele wedstrijd. Vorige week was het in Denemarken 1-1 geworden. Toen deed de aanvalster uit Den Haag alleen het laatste half uur mee.
De finale van de Champions League voor vrouwen vindt op 3 of 4 juni plaats in Eindhoven.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - PSV is in de topper tegen Feyenoord Jordan Teze al snel kwijtgeraakt met een blessure. De verdediger kwam in de 5e minuut met zijn hoofd hard in aanraking met dat van Feyenoorder Quilindschy Hartman.
3 minuten geledenNICE (ANP/AFP) - Een voetbalfan van Nantes is zaterdag overleden bij rellen voorafgaande aan de uitwedstrijd tegen Nice in de hoogste Franse competitie. De 31-jarige man werd volgens sportkrant L'Équipe doodgestoken.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot heeft zijn basisopstelling tegen PSV op twee plaatsen aangepast in vergelijking met de wedstrijd tegen Atlético Madrid van dinsdag. Buitenspelers Yankuba Minteh en Igor Paixão zijn hun plaats kwijt. Ramiz Zerrouki en Luka Ivanusec doen in De Kuip vanaf het begin mee.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kiest in de uitwedstrijd tegen Feyenoord voor een verrassende opstelling. Middenvelder Jerdy Schouten schuift een linie naar achteren en begint samen met Olivier Boscagli in het centrum van de verdediging. Dat gaat ten koste van André Ramalho, die in De Kuip op de reservebank zit.
1 uur geledenSAPPORO (ANP/AFP) - De Japanse voetballer Shinji Ono heeft op 44-jarige leeftijd zijn profcarrière beëindigd. Ono was de eerste Japanner met een Europese clubtrofee, hij won in 2002 met Feyenoord de UEFA-beker.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Koploper PSV neemt het in de Eredivisie op tegen eerste achtervolger Feyenoord. De Eindhovenaren beginnen het duel in De Kuip, dat om 12.15 uur begint, met een voorsprong van 7 punten.
8 uur geledenALMELO (ANP) - Sparta heeft een 1-0-zege geboekt bij Heracles Almelo. Joshua Kitolano maakte na een uur de enige treffer van het matige duel.
13 uur geleden