Martens leidt Paris Saint-Germain naar Champions League
GÖTEBORG (ANP) - Lieke Martens heeft Paris Saint-Germain naar de groepsfase van de Champions League geleid. Net als vorige week in de eerste wedstrijd tegen de Zweedse club BK Häcken openden de Nederlandse voetbalsters ook in de return de score, in de 53e minuut. PSG zegevierde in Göteborg met 2-0, nadat het vorige week in Parijs met 2-1 had gewonnen.
Martens verruilde FC Barcelona afgelopen zomer voor Paris Saint-Germain. Ook Jackie Groenen trok naar de hoofdstad van Frankrijk. De middenveldster van Oranje kwam over van Manchester United.
Martens en Groenen stonden in beide duels met Häcken in de basis. Groenen werd tijdens de return na een uur gewisseld, vlak nadat Kadidiatou Diani voor de 0-2 had gezorgd. Diani scoorde vorige week ook al.
Oranje
Martens won de Champions League in 2021 met FC Barcelona. Ze ontbreekt in de selectie van Oranje voor de komende oefeninterlands tegen Zambia en Noorwegen. Bondscoach Andries Jonker heeft de 29-jarige Limburgse net als de verdedigsters Dominique Janssen en Stefanie van der Gragt "na goed overleg" niet opgeroepen.
Lineth Beerensteyn, die zich wel mag melden bij Oranje, bereikte met Juventus ook de Champions League. De Italiaanse club won de return tegen HB Köge uit Denemarken met 2-0. Beerensteyn, die Bayern München heeft verruild voor Juventus, speelde de hele wedstrijd. Vorige week was het in Denemarken 1-1 geworden. Toen deed de aanvalster uit Den Haag alleen het laatste half uur mee.
De finale van de Champions League voor vrouwen vindt op 3 of 4 juni plaats in Eindhoven.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
4 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
16 uur geleden