Martens leidt Paris Saint-Germain naar Champions League
GÖTEBORG (ANP) - Lieke Martens heeft Paris Saint-Germain naar de groepsfase van de Champions League geleid. Net als vorige week in de eerste wedstrijd tegen de Zweedse club BK Häcken openden de Nederlandse voetbalsters ook in de return de score, in de 53e minuut. PSG zegevierde in Göteborg met 2-0, nadat het vorige week in Parijs met 2-1 had gewonnen.
Martens verruilde FC Barcelona afgelopen zomer voor Paris Saint-Germain. Ook Jackie Groenen trok naar de hoofdstad van Frankrijk. De middenveldster van Oranje kwam over van Manchester United.
Martens en Groenen stonden in beide duels met Häcken in de basis. Groenen werd tijdens de return na een uur gewisseld, vlak nadat Kadidiatou Diani voor de 0-2 had gezorgd. Diani scoorde vorige week ook al.
Oranje
Martens won de Champions League in 2021 met FC Barcelona. Ze ontbreekt in de selectie van Oranje voor de komende oefeninterlands tegen Zambia en Noorwegen. Bondscoach Andries Jonker heeft de 29-jarige Limburgse net als de verdedigsters Dominique Janssen en Stefanie van der Gragt "na goed overleg" niet opgeroepen.
Lineth Beerensteyn, die zich wel mag melden bij Oranje, bereikte met Juventus ook de Champions League. De Italiaanse club won de return tegen HB Köge uit Denemarken met 2-0. Beerensteyn, die Bayern München heeft verruild voor Juventus, speelde de hele wedstrijd. Vorige week was het in Denemarken 1-1 geworden. Toen deed de aanvalster uit Den Haag alleen het laatste half uur mee.
De finale van de Champions League voor vrouwen vindt op 3 of 4 juni plaats in Eindhoven.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Fred Grim noemde de nederlaag van Ajax bij FC Groningen "hard en pijnlijk". Dat zei de coach van Ajax na afloop van de 3-1 in de Euroborg tegen ESPN. "Dit komt wel aan", verzuchtte de oud-doelman na de vierde competitienederlaag van Ajax. "We kijken allemaal in de spiegel. Dat doen we allemaal. De staf ook", aldus Grim op de vraag hoe hij zijn eigen rol ziet.
27 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax heeft zaterdag voor de vierde keer dit seizoen een wedstrijd verloren in de Eredivisie. Het elftal van coach Fred Grim ging in de Euroborg met 3-1 ten onder tegen FC Groningen. Daarmee kwam er voor de Groningers een einde aan een reeks van zes competitienederlagen op rij.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Wout Weghorst begint als spits van Ajax in de basis bij het uitduel met FC Groningen. Coach Fred Grim geeft opnieuw de voorkeur aan de Nederlandse international boven Kasper Dolberg. De Deense aanvaller zit op de bank. Steven Berghuis krijgt voor het eerst sinds zijn liesblessure een basisplaats, ten koste van Rayane Bounida. Berghuis maakte de afgelopen weken al twee invalbeurten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.
7 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
21 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
21 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
21 uur geleden