Martens leidt Paris Saint-Germain naar Champions League
GÖTEBORG (ANP) - Lieke Martens heeft Paris Saint-Germain naar de groepsfase van de Champions League geleid. Net als vorige week in de eerste wedstrijd tegen de Zweedse club BK Häcken openden de Nederlandse voetbalsters ook in de return de score, in de 53e minuut. PSG zegevierde in Göteborg met 2-0, nadat het vorige week in Parijs met 2-1 had gewonnen.
Martens verruilde FC Barcelona afgelopen zomer voor Paris Saint-Germain. Ook Jackie Groenen trok naar de hoofdstad van Frankrijk. De middenveldster van Oranje kwam over van Manchester United.
Martens en Groenen stonden in beide duels met Häcken in de basis. Groenen werd tijdens de return na een uur gewisseld, vlak nadat Kadidiatou Diani voor de 0-2 had gezorgd. Diani scoorde vorige week ook al.
Oranje
Martens won de Champions League in 2021 met FC Barcelona. Ze ontbreekt in de selectie van Oranje voor de komende oefeninterlands tegen Zambia en Noorwegen. Bondscoach Andries Jonker heeft de 29-jarige Limburgse net als de verdedigsters Dominique Janssen en Stefanie van der Gragt "na goed overleg" niet opgeroepen.
Lineth Beerensteyn, die zich wel mag melden bij Oranje, bereikte met Juventus ook de Champions League. De Italiaanse club won de return tegen HB Köge uit Denemarken met 2-0. Beerensteyn, die Bayern München heeft verruild voor Juventus, speelde de hele wedstrijd. Vorige week was het in Denemarken 1-1 geworden. Toen deed de aanvalster uit Den Haag alleen het laatste half uur mee.
De finale van de Champions League voor vrouwen vindt op 3 of 4 juni plaats in Eindhoven.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft met Corinthians de Braziliaanse bekerfinale bereikt. De ploeg uit São Paulo versloeg in de halve eindstrijd Cruzeiro na een strafschoppenserie. Corinthians verloor in het eigen stadion de returnwedstrijd met 2-1, na een zege in het eerste duel in Belo Horizonte (0-1).
1 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).
17 uur geleden