Márquez wil ondanks gebroken arm dit weekeinde racen in Jerez
JEREZ (ANP) - MotoGP-wereldkampioen Marc Márquez hoopt dit weekeinde alweer mee te doen aan de Grote Prijs van Andalusië. Hij brak vier dagen geleden zijn bovenarm tijdens de Grote Prijs van Spanje en onderging dinsdag een operatie.
Zijn team Repsol Honda meldde na de operatie, waarbij een titaniumplaat in de arm is gezet, dat de zesvoudig wereldkampioen in de koningsklasse mikte op een rentree in Tsjechië op 9 augustus. Maar donderdag kwamen ineens berichten naar buiten dat de Spaanse motorcoureur uit het ziekenhuis is ontslagen en zelfs al bij het team is aangesloten op het circuit van Jerez, waar dit weekeinde de tweede race van het uitgestelde seizoen wordt verreden.
Tijdens de eerste race, afgelopen zondag eveneens op het Zuid-Spaanse circuit, ging het goed mis. Márquez vloog tegen het einde van de race van zijn motor en landde hard op zijn rechterarm.
Medische test
Op de website van de MotoGP staat dat Márquez donderdagmiddag een medische test ondergaat op het circuit om te bepalen of hij fysiek in staat is tot zo'n razendsnelle comeback.
De actie van Márquez doet denken aan de wonderbaarlijke comeback van zijn landgenoot Jorge Lorenzo bij de TT van Assen in 2013. De destijds regerend wereldkampioen brak zijn sleutelbeen tijdens de training, vloog naar Barcelona voor een spoedoperatie en keerde terug naar Assen om als vijfde te eindigen in de race; slechts 35 uur na de ingreep.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
5 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
6 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
6 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
7 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
8 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
8 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
13 uur geleden