Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Márquez wil ondanks gebroken arm dit weekeinde racen in Jerez

Márquez wil ondanks gebroken arm dit weekeinde racen in Jerez

JEREZ (ANP) - MotoGP-wereldkampioen Marc Márquez hoopt dit weekeinde alweer mee te doen aan de Grote Prijs van Andalusië. Hij brak vier dagen geleden zijn bovenarm tijdens de Grote Prijs van Spanje en onderging dinsdag een operatie.

Zijn team Repsol Honda meldde na de operatie, waarbij een titaniumplaat in de arm is gezet, dat de zesvoudig wereldkampioen in de koningsklasse mikte op een rentree in Tsjechië op 9 augustus. Maar donderdag kwamen ineens berichten naar buiten dat de Spaanse motorcoureur uit het ziekenhuis is ontslagen en zelfs al bij het team is aangesloten op het circuit van Jerez, waar dit weekeinde de tweede race van het uitgestelde seizoen wordt verreden.

Tijdens de eerste race, afgelopen zondag eveneens op het Zuid-Spaanse circuit, ging het goed mis. Márquez vloog tegen het einde van de race van zijn motor en landde hard op zijn rechterarm.

Medische test

Op de website van de MotoGP staat dat Márquez donderdagmiddag een medische test ondergaat op het circuit om te bepalen of hij fysiek in staat is tot zo'n razendsnelle comeback.

De actie van Márquez doet denken aan de wonderbaarlijke comeback van zijn landgenoot Jorge Lorenzo bij de TT van Assen in 2013. De destijds regerend wereldkampioen brak zijn sleutelbeen tijdens de training, vloog naar Barcelona voor een spoedoperatie en keerde terug naar Assen om als vijfde te eindigen in de race; slechts 35 uur na de ingreep.

Meer uit Sport

Voormalig F1-coureur en paralympisch kampioen Zanardi overleden

BOLOGNA (ANP/RTR) - ‌Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

11 uur geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

11 uur geleden
Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.

11 uur geleden
Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

16 uur geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

20 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

20 uur geleden