Marokko verbiedt vliegverkeer van en naar Nederland
AMSTERDAM (ANP) - De Marokkaanse overheid legt vanaf middernacht een vliegverbod op voor vluchten van en naar Nederland. Dat bevestigt luchtvaartmaatschappij Transavia na berichtgeving hierover in Marokkaanse media. Het vliegverbod geldt behalve voor Nederland ook voor Duitsland en het Verenigd Koninkrijk.
Reisorganisatie TUI heeft op dit moment 78 vakantiegangers in Marokko zitten, die met Transavia naar het land zijn gevlogen. TUI laat weten te onderzoeken hoe de reizigers het best ter plaatse kunnen worden ondersteund, in overleg met het ministerie van Buitenlandse Zaken.
Transavia zegt nog te onderzoeken wat het verbod voor de maatschappij betekent. "We kijken of we toestemming kunnen krijgen om langer door te vliegen om gestrande reizigers in Marokko te kunnen ophalen", zegt een woordvoerster. Woensdag staan twee vluchten van de luchtvaartmaatschappij gepland die in ieder geval doorgaan.
De afgelopen zeven dagen zijn ongeveer 3500 passagiers met Transavia naar Marokko gereisd, geeft de zegsvrouw aan. Ze kon nog niet aangeven hoeveel Transavia-reizigers precies in het Noord-Afrikaanse land verblijven. "Het geeft een grove indicatie van hoeveel mensen daar nu zitten."
Coronapandemie
De Marokkaanse luchtvaartmaatschappijen Royal Air Maroc en Air Arabia Maroc lieten eerder al op Twitter weten dat ze na woensdag 23.59 uur hun vluchten van en naar onder meer Nederland moesten opschorten. Volgens Royal Air Maroc heeft de Marokkaanse overheid het besluit genomen vanwege de coronapandemie. Het is nog wel mogelijk om naar het land te vliegen vanuit bijvoorbeeld de Belgische luchthaven van Brussel.
De Marokkaanse regering legde recent al het vliegverkeer met Rusland stil uit angst voor coronabesmettingen. Er is vanaf donderdag in Marokko een coronapas verplicht voor binnen- en buitenlandse reizen.
Meer uit Binnenland
2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag overnachtten 65 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond. Die heeft de gemeente Borger-Odoorn vanaf maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel kunnen overnachten.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om tijdens de avondspits alert te zijn op gevaarlijke situaties en mogelijk lange files door de verwachte slechte weersomstandigheden. Het KNMI heeft voor dinsdag code geel voor vrijwel het hele land uitgeroepen.
46 minuten geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Er is dinsdag nog veel onduidelijk over het steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard maandagavond. Daarbij vielen een dode en twee gewonden. De politie kan nog niet melden wat de identiteit is van de slachtoffers. Er is nog niemand aangehouden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers die te weinig betaald krijgen, kunnen straks makkelijker hun achterstallig loon terugkrijgen. Vooral arbeidsmigranten worden onderbetaald. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) wil werkgevers sneller verantwoordelijk maken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer gemeenten ontwikkelen eigen hitteplannen, met maatregelen om kwetsbare mensen te beschermen tegen de gevolgen van hoge temperaturen. Het Rode Kruis en het Klimaatverbond becijferen dat het aantal gemeenten dat een hitteplan heeft, of aan het maken is, afgelopen jaar is gestegen van 90 naar 128. Ze noemen dat "een stap in de goede richting", maar vinden dat iedere gemeente zo'n plan zou moeten hebben.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.
5 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
5 uur geleden