Marokko legt weer totale lockdown op in stad met 300.000 inwoners
SAFI (ANP/AFP) - De Zuid-Marokkaanse toeristische havenstad Safi is in de nacht van zaterdag op zondag weer in een totale lockdown geplaatst uit vrees voor verspreiding van het coronavirus. Marokko is bezig met een geleidelijke versoepeling van de erg strenge coronamaatregelen, maar in een visconservenfabriek in Safi is volgens de autoriteiten.een nieuwe uitbraak van het gevreesde virus vastgesteld.
Marokko is 25 juni begonnen de ingrijpende beperkingen af te bouwen. De grenzen zijn echter nog steeds gesloten. Tienduizenden Marokkanen kunnen al maanden niet terug naar huis en buitenlanders in Marokko kunnen er niet weg. De medische noodtoestand geldt in ieder geval nog tot 10 juli, maar in heel het land, met uitzondering van een klein aantal plaatsen, kunnen de mensen, met verplicht mondkapje, weer de deur uit. De horeca en sportcentra zijn weer open en het openbaar vervoer rijdt weer.
Het virus dook begin maart op in het Noord-Afrikaanse land van 36 miljoen inwoners en sindsdien zijn ruim 14.000 gevallen vastgesteld. Circa 9500 patiënten zijn genezen en 234 zijn bezweken aan de longaandoeningen die het virus kan veroorzaken. Marokko is daarmee niet zwaar getroffen door het uit China afkomstige virus.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
45 minuten geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
3 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
8 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
10 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
11 uur geleden