Marokkaanse miljoenenstad Casablanca in lockdown
CASABLANCA (ANP/AFP) - De ruim 4 miljoen inwoners van Casablanca zijn voorlopig grotendeels aan huis gekluisterd. Hun bewegingsvrijheid wordt ingeperkt en de komende twee weken is een avondklok van kracht. Alle routes naar andere grote steden zijn maandag sinds het middaguur afgesloten. Reizen is alleen in uitzonderlijke gevallen toegestaan. De scholen, die maandag weer open zouden gaan, blijven dicht.
In de grootste stad van Marokko golden vanwege het coronavirus al veel beperkingen. "We riskeren te worden overweldigd door het virus", motiveerde gezondheidsminister Khalid Ait Taleb de "drastische maatregelen".
Het virus is de afgelopen weken flink opgeflakkerd in Marokko. Zondag werden 2234 nieuwe infecties gemeld, een dagrecord. Ruim vier op de tien gevallen werden in Casablanca geregistreerd. De autoriteiten wijten de toename aan het gebrek aan naleving van de gezondheidsprotocollen.
Strengere regels
Drie weken geleden werden in de havenstad al strengere regels ingevoerd. Zo werden de openingstijden van winkels ingekort en de stranden afgesloten. Maandag werd besloten alle scholen en universiteiten te sluiten. Niet alleen vanwege de besmettingsrisico’s aan het begin van het schooljaar, maar ook omdat epidemiologen zorgen hebben geuit over de zorgcapaciteit.
Marokko heeft sinds begin maart 72.394 coronabesmettingen gerapporteerd, waarbij 1361 mensen zijn gestorven.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag een operatie ondergaan aan een liesbreuk, maakte zijn vrouw bekend op Instagram. Deze week werd bekend dat Bolsonaro tijdelijk zijn cel mocht verlaten voor de operatie. Hij zit momenteel een gevangenisstraf uit van 27 jaar voor een couppoging in 2022.
58 minuten geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben met kerst slachtoffers gemaakt in Oekraïne, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in Rusland worden doden gemeld door Oekraïense aanvallen.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrische autoriteiten zeggen samen met een door de VS geleide coalitie een hoge leider van Islamitische Staat (IS) te hebben gedood. Dit gebeurde enkele uren na de arrestatie van een andere leider in de buurt van Damascus. "Deze operatie bevestigt de effectiviteit van de gezamenlijke coördinatie tussen de nationale veiligheidsdiensten en internationale partners", aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken.
2 uur geledenWarschau (ANP/RTR) - Polen heeft een Russisch verkenningsvliegtuig boven de Oostzee, ook wel Baltische Zee genoemd, onderschept. "Het vliegtuig vloog dicht bij de grens van het Poolse luchtruim", aldus de krijgsmacht. Poolse straaljagers hebben het vliegtuig onderschept, geïdentificeerd en uit het gebied geëscorteerd.
3 uur geledenARKANSAS (ANP/RTR) - Bij de kerstavondtrekking van de Powerball-jackpot in de Verenigde Staten is de jackpot van 1,8 miljard dollar (ruim 1,5 miljard euro) gevallen op een lot dat verkocht is in de staat Arkansas. Het is de op een na hoogste loterij-jackpot ooit die gewonnen is in de VS. In 2022 won iemand 2,04 miljard dollar (1,7 miljard euro).
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - In zijn kerstpreek op eerste kerstdag hekelde paus Leo de omstandigheden voor de Palestijnen in Gaza. Leo XIV viert zijn eerste kerst als paus.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Door een nachtelijke Oekraïense droneaanval op de Russische havenstad Temrjoek zijn tanks met olieproducten in brand gevlogen. Dat meldden de autoriteiten van de stad aan de Zee van Azov.
5 uur geleden