Marokkaanse miljoenenstad Casablanca in lockdown
CASABLANCA (ANP/AFP) - De ruim 4 miljoen inwoners van Casablanca zijn voorlopig grotendeels aan huis gekluisterd. Hun bewegingsvrijheid wordt ingeperkt en de komende twee weken is een avondklok van kracht. Alle routes naar andere grote steden zijn maandag sinds het middaguur afgesloten. Reizen is alleen in uitzonderlijke gevallen toegestaan. De scholen, die maandag weer open zouden gaan, blijven dicht.
In de grootste stad van Marokko golden vanwege het coronavirus al veel beperkingen. "We riskeren te worden overweldigd door het virus", motiveerde gezondheidsminister Khalid Ait Taleb de "drastische maatregelen".
Het virus is de afgelopen weken flink opgeflakkerd in Marokko. Zondag werden 2234 nieuwe infecties gemeld, een dagrecord. Ruim vier op de tien gevallen werden in Casablanca geregistreerd. De autoriteiten wijten de toename aan het gebrek aan naleving van de gezondheidsprotocollen.
Strengere regels
Drie weken geleden werden in de havenstad al strengere regels ingevoerd. Zo werden de openingstijden van winkels ingekort en de stranden afgesloten. Maandag werd besloten alle scholen en universiteiten te sluiten. Niet alleen vanwege de besmettingsrisico’s aan het begin van het schooljaar, maar ook omdat epidemiologen zorgen hebben geuit over de zorgcapaciteit.
Marokko heeft sinds begin maart 72.394 coronabesmettingen gerapporteerd, waarbij 1361 mensen zijn gestorven.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
6 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
7 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
7 uur geleden