Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokkaanse handelsreis in Nederland gaat door ondanks aardbeving

Marokkaanse handelsreis in Nederland gaat door ondanks aardbeving

DEN HAAG (ANP) - Dertien Marokkaanse overheidsfunctionarissen zijn maandagochtend toch in Nederland begonnen aan een handelsmissie. Aanvankelijk zouden er nog drie lokale vertegenwoordigers afreizen naar ons land om bedrijven over te halen tot investeringen, maar zij besloten thuis te blijven omdat hun families zijn getroffen door de zware aardbeving van afgelopen weekend.

De overheidsfunctionarissen komen uit de westelijke regio Souss-Massa, waarvan Agadir de hoofdstad is. De meeste deelnemers aan de handelsmissie komen uit de badplaats, die op ongeveer 250 kilometer van het epicentrum van de aardbeving ligt.

"Dat deze mensen vlak na zo'n heftige ervaring toch op het vliegtuig naar Nederland komen toont aan hoeveel belang ze aan dit handelsbezoek hechten", laat missieleider Núria Vlonk-Cunha Soares van de Netherlands-African Business Council (NABC) weten. Agadir is bij Nederlandse bedrijven vooral bekend voor de tuinbouw. Die sector staat ook tijdens dit bezoek centraal. Maar de handelsmissie brengt de functionarissen ook langs ondernemers in onder meer watermanagement en energie.

Meer uit Financieel

Ackman wil belang in Universal Music verkopen na afgeketst bod

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.

3 minuten geleden
FME wijst op randvoorwaarden voor vergroten onafhankelijkheid

ZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.

1 uur geleden
Aandelenbeurs Amsterdam sluit in mineur na nieuwe aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.

2 uur geleden
Aandeelhouders Air France-KLM akkoord met beloning topman Smith

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.

2 uur geleden
Vuurwerkwinkeliers dreigen met rechtszaak om compensatie

DEN BOSCH (ANP) - Winkeliers die vuurwerk verkochten rond de jaarwisseling dreigen naar de rechter te stappen. Ze zijn ontevreden over de compensatie die het kabinet ze biedt voor het aanstaande vuurwerkverbod. Volgens hen is de vergoeding voor de misgelopen winst van één jaar te weinig.

3 uur geleden
Chemieconcern Dow schrapt honderden banen in Nederland

TERNEUZEN (ANP) - Chemieconcern Dow schrapt in Nederland 605 banen. Dat heeft het bedrijf laten weten aan medewerkers en personeelsvertegenwoordigers. De ingreep maakt deel uit van een wereldwijde reorganisatie.

3 uur geleden
Wall Street opent licht lager na nieuwe recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn licht lager begonnen aan een nieuwe handelsdag, nadat een dag eerder nieuwe recordstanden bij de Amerikaanse hoofdgraadmeters op de koersenborden werden gezet. Beleggers op Wall Street deden het even voorzichtig aan nu het geweld in het Midden-Oosten weer is opgelaaid door Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein en Amerikaanse aanvallen op Iran.

4 uur geleden