Marokkaanse handelsreis in Nederland gaat door ondanks aardbeving
DEN HAAG (ANP) - Dertien Marokkaanse overheidsfunctionarissen zijn maandagochtend toch in Nederland begonnen aan een handelsmissie. Aanvankelijk zouden er nog drie lokale vertegenwoordigers afreizen naar ons land om bedrijven over te halen tot investeringen, maar zij besloten thuis te blijven omdat hun families zijn getroffen door de zware aardbeving van afgelopen weekend.
De overheidsfunctionarissen komen uit de westelijke regio Souss-Massa, waarvan Agadir de hoofdstad is. De meeste deelnemers aan de handelsmissie komen uit de badplaats, die op ongeveer 250 kilometer van het epicentrum van de aardbeving ligt.
"Dat deze mensen vlak na zo'n heftige ervaring toch op het vliegtuig naar Nederland komen toont aan hoeveel belang ze aan dit handelsbezoek hechten", laat missieleider Núria Vlonk-Cunha Soares van de Netherlands-African Business Council (NABC) weten. Agadir is bij Nederlandse bedrijven vooral bekend voor de tuinbouw. Die sector staat ook tijdens dit bezoek centraal. Maar de handelsmissie brengt de functionarissen ook langs ondernemers in onder meer watermanagement en energie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) heeft in de afgelopen dagen 3,3 miljard euro opgehaald met de verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten. De aandelen werden verkocht voorafgaand aan de beursintroductie in Amsterdam. Vrijdag gaat de handel in het aandeel op het Damrak van start.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De fabrikant van bioplastics, Avantium, verwacht zijn fabriek in Delfzijl later te kunnen openen dan was gepland. Het bedrijf laat weten dat tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen zijn ontdekt. Daardoor is een veiligheidsrisico ontstaan.
44 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Maleisië heeft de toegang tot chatbot Grok hersteld, nadat het socialemediaplatform X veiligheidsmaatregelen had getroffen. Dat meldt de communicatietoezichthouder van het land.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector heeft de komende vijf jaar 94.000 nieuwe mensen nodig, anders wordt het een "serieus probleem" om alle opdrachten te realiseren en dreigen vertragingen. Dit heeft directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd in gesprek met het ANP. De geplande personeelsuitbreiding bij Defensie kan het de bouw nog lastiger maken.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.
9 uur geleden