Marlinde maakt kaarten, maar dan anders
THOLEN- Marlinde Wilbrink is graag creatief bezig. “Al sinds mijn kindertijd ben ik aan het knutselen. Als klein meisje van 5 jaar maakte ik met mijn moeder al 3D-kaarten. Ik kreeg toen een doos met knutselspullen en vanaf dat moment ben ik bezig met het maken van kaarten en er nooit meer mee gestopt. Toen ik op een gegeven moment een hele stapel kaarten had, ging ik ermee langs de deuren. Met een klein portemonneetje op zak verkocht ik zo heel wat kaarten. Toen woonde ik nog in Sint-Maartensdijk en kende ik heel veel mensen, waardoor het veilig en vertrouwd was voor mij.”
Inmiddels woont Marlinde al sinds 2014 in Tholen. “Ik woon bij Sjaloom Zorg en heb het hier ontzettend naar mijn zin. Ik heb autisme en woon daarom met begeleiding. Het fijne hier is dat ik zo zelfstandig mogelijk kan wonen in mijn eigen appartementje. Ik vind het een fijn gevoel dat de begeleiding altijd beschikbaar is als ik ze nodig heb.”
Schaar van 50 jaar
“Tijdens de eerste lockdown stopte alles, de dagbesteding, de bezoekjes. Ik zat enkel op mijn appartement. De eerste twee weken voelde dit nog een beetje als vakantie, maar daarna ging ik me toch wel eenzaam voelen. Gelukkig woon ik op de begane grond, zodat ik vóór mijn appartement nog buiten kon zitten. Ook kon ik nog gaan fietsen met mijn moeder. Maar verder waren de dagen erg leeg. Ik heb me toen veel bezig gehouden met mijn kaarten. Ik heb mijn eigen Facebook-pagina waarop ik mijn kaarten laat zien, mensen kunnen zo ook een bestelling plaatsen. Tijdens de lockdown deden mensen dat regelmatig, zodat ik wat te doen had. Dat was erg fijn Ik ben toen zelfs al in augustus begonnen met de kerstkaarten, ik heb er zo’n 200 gemaakt! Met het maken van mijn kaarten kan ik dágen bezig zijn. Ik noem dat altijd een voordeel van mijn autisme; ik heb een groot oog voor detail. Ik maak mijn kaarten perfect of ik maak ze niet. Voor het uitknippen van mijn 3D kaarten gebruik ik een schaar die al 50jaar oud is; mijn moeder gebruikte deze nog als klein meisje. En nog altijd knipt hij perfect. Hoe klein ook, het is een zeer dierbaar bezit van mij.”
Handlettering
Sinds een paar maanden maakt Marlinde ook Hand-lettering kaarten. “Voor de inspiratie van deze kaarten kijk ik veel op Pinterest. Ik maak mijn eigen ontwerp. Het maken van deze kaarten is veel moeilijker; het zelf ontwerpen, stempelen, inkleuren vraagt meer tijd. Ook is het wat duurder, je hebt veel meer materiaal nodig. Daarom vraag ik graag knutselspullen om kaarten te maken voor mijn verjaardag. Zo verzamel ik langzaam alles bij elkaar.”
Geen tv-kijker
“Ik maak zo’n 10 tot 20 kaarten per week. Soms vergeet ik de tijd wel een beetje,” lacht Marlinde. “Maar ik ben dan ook geen tv-kijker. Soms kijk ik wel wat documentaires, maar ik kan prima mijn avonden doorbrengen met knutselen. Lekker fröbelen. Vooral als ik een drukke dag gehad heb. Ik kan er heerlijk mee ont stressen, focus mijn gedachten dan enkel op mijn kaarten. Ik neem zelfs een doos met knutselspullen mee naar mijn werk! Als ik dan even mijn handen vrij heb, kan ik zo mijn ontspanning vinden.”
Meer uit Tholen
POORTVLIET- Vanaf 6 maart rijdt er driemaal per dag een extra ambulance naar de ambulancepost in Poortvliet. Dit is besloten na overleg tussen de gemeente Tholen en het Witte Kruis. De extra ambulance wordt ingezet tijdens de wisselmomenten van het ambulancepersoneel.
12 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Honderden vrijwilligers gaan op zaterdag 14 maart weer de handen uit de mouwen steken om zwerfafval op te ruimen langs de dijken en strandjes van de Ooster- en Westerschelde. In de gemeente Tholen is er die dag een actie langs de Oosterschelde bij Sint-Maartensdijk. Vrijwilligers kunnen zich aanmelden om mee te helpen.
14 uur geledenTHOLEN- Op de Nieuwe Postweg zijn vrijdagavond twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Medisch personeel van de ambulancedienst controleerde de betrokkenen op verwondingen maar vervoer naar het ziekenhuis bleek niet nodig. Het ongeval ontstond vermoedelijk door een keeractie van één van de bestuurders.
17 uur geledenZEELAND - Gemiddeld is 45 procent van de vacatures moeilijk vervulbaar, blijkt uit een recent onderzoek van UWV onder 3.550 werkgevers. Volgens werkgevers komt dit vooral doordat sollicitanten niet altijd beschikken over de juiste vaardigheden, kennis of werkervaring. Ruim de helft van de werkgevers (52 procent) neemt daarom vaker mensen aan die nog opgeleid moeten worden.
18 uur geledenTHOLEN - Veel ouderen op Tholen zijn actief bezig met hun gezondheid, maar er is nog ruimte voor verbetering. Dat blijkt uit onderzoek van de gemeente Tholen in samenwerking met SportZeeland, waaraan ruim 600 senioren deelnamen.
1 dag geledenTHOLEN - Het enige stembureau in de gemeente waar de toegankelijkheid extra aandacht verdient, is in 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet. Dat antwoordt het college op schriftelijke vragen van Aron Beurkens (SGP) in aanloop naar de verkiezingen op 18 maart. Andere stembureaus zijn wel goed toegankelijk.
1 dag geledenTHOLEN - Op 2 maart heeft Carbid Stichting Tholen twee cheques uitgereikt aan De Zonnebloem en Tholen Sterk. Met de donaties ondersteunt de stichting opnieuw twee lokale initiatieven met een sociaal-maatschappelijk karakter.
2 dagen geleden