Marleen Sijbers nieuwe burgemeester van Tholen
THOLEN - Marleen Sijbers wordt de nieuwe burgemeester van de gemeente Tholen. De gemeenteraad heeft dinsdagavond besloten haar voor te dragen bij de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.
Sijbers heeft ruime ervaring opgedaan in het openbaar bestuur, als wethouder van de gemeente Neerijnen van 2006 tot 2010 en als burgemeester van de gemeente Sint Anthonis van 2010 tot 2019.
De gemeenteraad van Tholen heeft er vertrouwen in, dat in Sijbers een uitstekende burgemeester is gevonden: iemand die zeer gemotiveerd is en beschikt over de hiervoor benodigde vaardigheden. De gemeenteraad kwalificeert haar als een ervaren bestuurder; hoeder met daadkracht van openbare orde/veiligheid; een duidelijke voorzitter van de gemeenteraad en een energieke voorzitter van het college.
Marleen Sijbers volgt Ger van de Velde- de Wilde op, die in december aankondigde na haar eerste termijn te stoppen als burgemeester van Tholen.
Meer uit Tholen
THOLEN - Het seizoen zit erop voor Bart Nieuwkoop. De voetballer uit Tholen is door een blessure niet meer inzetbaar voor Feyenoord.
7 uur geledenTHOLEN - Na zestien jaar verdwijnt de Socialistische Partij (SP) uit de Thoolse raad. De partij kreeg de minste stemmen van alle deelnemende partijen. Ook GroenLinks keert niet terug. Voorzitter Frank Rodenburg betreurt de uitslag, terwijl lijsttrekker Nancy Raas-Tophoven zich zorgen maakt over de toekomst van de gemeenteraad.
10 uur geledenTHOLEN - De VVD en Algemeen Belang Tholen (ABT) behoren deze verkiezingen tot de verliezers. In de voorlopige uitslag raken beide partijen een zetel kwijt. Hilde Moerland ziet dat het politieke speelveld verandert, terwijl Ineke Schippers zich vooral zorgen over de scheve balans in de raad.
14 uur geledenTHOLEN - Het linkse geluid blijft, tot opluchting van Jan Heshof, hoorbaar in de Thoolse raad. De lijsttrekker van de Partij van de Arbeid (PvdA) sleept één zetel binnen, maar ziet voormalig bondgenoot GroenLinks en ook de SP niet genoeg stemmen halen. "Ik vreesde even dat het linkse geluid helemaal zou verdwijnen."
1 dag geledenTHOLEN - Nog nooit stemden zoveel inwoners op de SGP als bij deze gemeenteraadsverkiezingen. Door dit resultaat maakt de christelijke partij opnieuw de dienst uit in Tholen en groeit het aantal zetels zelfs van zeven naar acht. Volgens lijsttrekker Peter Hoek laat dit zien dat hun stabiele koers wordt beloond. "Het is mooi om te zien dat het werk dat we doen wordt gewaardeerd."
1 dag geledenTHOLEN - Nieuwkomer Forum voor Democratie (FvD) is in de voorlopige uitslag de grote winnaar op Tholen. Met drie zetels schuift de partij door naar de tweede plek in de raad. Lijsttrekker Liesje van der Zande reageert verheugd: "Ik ben onze kiezers ontzettend dankbaar."
1 dag geledenTHOLEN - De voorlopige uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen is bekend. De SGP blijft opnieuw veruit de grootste partij op Tholen. De VVD en ABT leveren beide een zetel in, terwijl nieuwkomer Forum voor Democratie drie zetels pakt.
1 dag geleden