
Marktplaats: vraag naar zwembaden, airco’s en barbecues gestegen
AMSTERDAM (ANP) - Gebruikers van Marktplaats zoeken de eerste twee weken van juni een stuk vaker naar zwembaden, airco’s en barbecues dan de laatste twee weken van mei. Dat meldt de verkoopsite op basis van het zoekgedrag van gebruikers. Ook is het aantal aangeboden zwembaden en airco's toegenomen.
Gebruikers zochten 311.000 keer naar zwembaden, drie keer zoveel dan daarvoor. Verder is in diezelfde periode 10.000 keer naar airco’s gezocht, twee keer zoveel. Ook is bijna 20 procent meer naar barbecues gezocht, ruim 90.000 keer.
Niet alleen is er meer vraag naar zwembaden en airco's. Ook het aanbod is gestegen, zegt een woordvoerder. "Er worden bijna drie keer zoveel zwembaden aangeboden en het aantal aangeboden airco's is bijna verdubbeld." Er zijn niet meer barbecues te koop gezet.
Hoeveel zwembaden, airco’s en barbecues uiteindelijk ook verkocht zijn, is niet bekend. "Daar hebben we geen zicht op. Wij brengen mensen samen, maar bemoeien ons niet met de verkoop. Dat is iets wat tussen verkopers en kopers geregeld wordt."
Meer uit Financieel
DIEMEN (ANP) - Randstad ziet nog steeds geen grote verschuiving in de arbeidsmarkt, nadat de Belastingdienst op 1 januari is begonnen met het volledig handhaven van de regels tegen schijnzelfstandigheid. Topman Jeroen Tiel van de Nederlandse tak van Randstad verwacht dat het aantal zzp'ers in deze constructie daalt, maar het uitzendconcern ziet nog niet dat zzp'ers massaal stoppen.
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De boetes van honderden miljoenen die Brussel heeft opgelegd aan Meta en Apple sturen een "sterke en duidelijke boodschap" aan techbedrijven in de Europese Unie, vindt vicevoorzitter van de Europese Commissie Teresa Ribera. De techbedrijven hebben de boetes gekregen vanwege het overtreden van de nieuwe wet digitale markten, die rechten en mogelijkheden voor digitale consumenten en producenten moet beschermen.
37 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - China houdt de deur "wijd open" voor onderhandelingen met de Verenigde Staten over de importheffingen die de landen aan elkaar hebben opgelegd. Dit heeft het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boombrush mag zijn elektrische tandenborstels blijven verkopen. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald in een zaak die Philips tegen het bedrijf had aangespannen. Het technologieconcern vond dat de tandenborstels van Boombrush te veel leken op die van een eigen type en eiste een verkoopverbod. Maar volgens de rechter verschillen beide apparaten voldoende van elkaar.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse miljardair Richard Branson, bekend van zijn zakenimperium Virgin Group, heeft harde kritiek geuit op het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij noemde de maatregelen "wispelturig en onvoorspelbaar" en waarschuwde dat ze goed draaiende bedrijven, waaronder onderdelen van zijn eigen concern, in onzekerheid storten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil dat er meer geld beschikbaar komt in de nieuwe meerjarenbegroting 2028-2034 voor de Europese Unie. Dat is nodig om als Europa het hoofd te bieden aan de vele crises en andere opgaven waarvoor de EU staat, vindt een meerderheid van de begrotingscommissie van het EP.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft Apple en Meta boetes opgelegd voor het overtreden van de wet digitale markten (Digital Markets Act). De boete voor Apple is 500 miljoen euro, voor Meta 200 miljoen euro. Dit zijn de eerste boetes voor het niet naleven van die wet.
1 uur geleden