Marktplaats: vraag naar zwembaden, airco’s en barbecues gestegen
AMSTERDAM (ANP) - Gebruikers van Marktplaats zoeken de eerste twee weken van juni een stuk vaker naar zwembaden, airco’s en barbecues dan de laatste twee weken van mei. Dat meldt de verkoopsite op basis van het zoekgedrag van gebruikers. Ook is het aantal aangeboden zwembaden en airco's toegenomen.
Gebruikers zochten 311.000 keer naar zwembaden, drie keer zoveel dan daarvoor. Verder is in diezelfde periode 10.000 keer naar airco’s gezocht, twee keer zoveel. Ook is bijna 20 procent meer naar barbecues gezocht, ruim 90.000 keer.
Niet alleen is er meer vraag naar zwembaden en airco's. Ook het aanbod is gestegen, zegt een woordvoerder. "Er worden bijna drie keer zoveel zwembaden aangeboden en het aantal aangeboden airco's is bijna verdubbeld." Er zijn niet meer barbecues te koop gezet.
Hoeveel zwembaden, airco’s en barbecues uiteindelijk ook verkocht zijn, is niet bekend. "Daar hebben we geen zicht op. Wij brengen mensen samen, maar bemoeien ons niet met de verkoop. Dat is iets wat tussen verkopers en kopers geregeld wordt."
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.
7 uur geledenDEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.
12 uur geleden