Marktplaats: VanMoof daags na surseance populairder dan ‘gratis’
AMSTERDAM (ANP) - Bezoekers van Marktplaats lijken, daags nadat e-bikefabrikant VanMoof van de rechter uitstel van betaling had gekregen, massaal te hebben gezocht naar de elektrische fietsen van het merk. In twee dagen tijd werd toen respectievelijk 242.000 en 237.000 keer de zoekopdracht ‘Moof’ ingevoerd. Die aantallen overstegen daarmee de volgens Marktplaats populairste zoekopdracht ‘gratis’, dat toen 195.000 en 192.000 keer werd ingetypt.
Volgens een woordvoerder van de advertentiewebsite komt dat echt zelden voor. Alleen de zoektermen ‘airco’ en 'schaatsen' winnen het weleens van 'gratis', bij een hittegolf of strenge winter, zo zegt hij. De interesse van Marktplaats-gebruikers lijkt zich echter te beperken tot het moment dat uitstel van betaling werd verleend. Zo werd VanMoof een paar dagen later, op 18 juli, failliet verklaard. Op de dag daarna werd slechts 76.000 keer gezocht naar de fietsen, aanzienlijk minder dan eerder.
Naast de vraag zag Marktplaats ook het aanbod omhooggaan. De afgelopen maand werden bijna 1600 nieuwe advertenties op de website gezet waarin ‘Moof’ in de titel stond. Dat is een stijging van 34 procent ten opzichte van de maand daarvoor, aldus Marktplaats. Maar op jaarbasis was er sprake van een ruime verdubbeling: in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar werden er ongeveer 750 ‘Moof’-advertenties geplaatst.
Het e-bikebedrijf kwam in de problemen doordat er grote investeringen nodig waren voor alle speciaal voor VanMoof ontwikkelde fietsonderdelen. Ook kampte de onderneming met hoger dan verwachte kosten voor reparaties die onder de garantieregeling vallen en er werd veel geld uitgegeven aan internationale groei. Dit alles financierde het bedrijf telkens met nieuw aangetrokken kapitaal en leningen van durfinvesteerders. De curatoren van VanMoof onderzoeken sinds het faillissement nog altijd of een doorstart mogelijk is.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Apple hoorde woensdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De iPhone-maker heeft de langverwachte goedkeuring gekregen van de Chinese overheid om Apple Intelligence uit te rollen in het Aziatische land. De internettoezichthouder in China plaatste Apple's geïntegreerde AI-systeem op een lijst met nieuw goedgekeurde aanbieders, naast diensten van lokale spelers als Huawei en Xiaomi.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Unie is akkoord gegaan met een plan van socialemediaplatform X om te voldoen aan de transparantieregels onder de Europese wet inzake digitale diensten (DSA). Het landenblok legde het socialemedianetwerk van Elon Musk vorig jaar een boete op van 120 miljoen euro voor het overtreden van die digitale regels.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenkoers van SpaceX is woensdag gedaald naar het laagste punt sinds het ruimtevaart-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk vorige maand naar de beurs ging. Het aandeel zakte op Wall Street met 2 procent naar iets meer dan 133 dollar per aandeel, waarmee de koers onder de 135 dollar zakte. Dat is de prijs waarvoor de aandelen vorige maand aan beleggers werden verkocht.
8 uur geledenVELDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - ASML is van plan de prijzen van zijn chipmachines te verhogen, schrijft technieuwssite The Information op basis van verschillende anonieme bronnen. Dat zou kunnen leiden tot een conflict met een belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinemaker, het Taiwanese TSMC.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft in de eerste helft van dit jaar voor een veel groter bedrag aan vergunde wapens geëxporteerd dan een jaar eerder. De waarde van wapenexporten waarvoor de Duitse regering in de eerste helft van dit jaar toestemming heeft gegeven, was ruim vier keer zo groot als een jaar geleden, volgens voorlopige cijfers die het Duitse ministerie van Economische Zaken woensdag heeft gepubliceerd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers in Amsterdam namen in de laatste handelsuren winst op chipaandelen, nadat de koersen eerder op de dag nog stevig waren opgelopen. De sector stond in de belangstelling na sterke resultaten en vooruitzichten van chipmachinemaker ASML. Tijdens de ochtendhandel was ASML veruit de grootste stijger in de hoofdindex met een winst van ruim 5 procent. Het aandeel eindigde echter 0,4 procent in de min. Branchegenoot Besi was de grootste daler in de AEX met een verlies van 3 procent.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse regering verzet zich in principe niet tegen een overname van de Duitse Commerzbank door het Italiaanse UniCredit, maar heeft wel bezwaren tegen de manier waarop de Italianen daarbij te werk zijn gegaan. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz woensdag gezegd. Het is de eerste keer dat hij publiekelijk verklaart dat hij niet probeert de overname te blokkeren.
10 uur geleden