Markink nieuwe voorzitter van de Atletiekunie
NIEUWEGEIN (ANP) - Jan Markink is benoemd tot de nieuwe voorzitter van de Atletiekunie. Hij volgt waarnemend voorzitter Anieke Wierenga op, die de maximale zittingstermijn erop heeft zitten.
De 69-jarige Markink heeft een lange politieke carrière achter de rug. Hij was van april 1995 tot maart 2011 Statenlid en fractievoorzitter van de VVD en ging daarna aan de slag als gedeputeerde bij de provincie Gelderland. Hij is bij veel internationale sportevenementen in de regio Gelderland betrokken geweest.
"Ik zie uit naar de invulling van het voorzitterschap bij de Atletiekunie. Een mooie nieuwe uitdaging. Ik zal er zijn voor zowel de breedte- als ook de topsport. Samen met leden, vrijwilligers, verenigingen, topsporters, bestuurders en medewerkers wil ik werken aan een toekomstbestendige en gezonde Atletiekunie", aldus Markink.
Algemeen directeur Pieke de Zwart is blij met de nieuwe voorzitter. "Met Jan halen we een stevige bestuurder binnen de Atletiekunie met een uitstekend netwerk en een geweldig gevoel voor het belang van sport voor een vitaler Nederland."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
8 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden