Mark Rutte: ‘Vier Sinterklaas verspreid over een paar dagen’
THOLEN - Minister president Mark Rutte en minister Hugo de Jonge hebben dinsdagavond opnieuw een persconferentie gegeven omtrent de coronamaatregelen. Zoals twee weken geleden al aangekondigd, gaan we vanaf woensdag (morgen) om 00.00 weer terug naar de gedeeltelijke lockdown met de strikte beperkingen, zoals de horeca die dicht blijft, geen evenementen en geen publiek op de sporttribunes.
Musea, bioscopen en theaters moesten vanaf woensdag 4 november om 20.00 uur voor twee weken dicht en de maximale groepsgrootte voor buiten ging van vier naar twee personen. Dat waren een paar van die extra maatregelen waar nu weer een einde aan komt. Zo mogen er thuis weer drie gasten worden ontvangen, buiten mag je met vier in plaats van twee personen samenkomen. Buurthuizen, theaters en bioscopen mogen weer open met maximaal dertig personen en ook musea, dierentuinen en pretparken mogen weer bezoekers ontvangen. “Helaas moeten we het Sinterklaasfeest dus vieren binnen de regels van de lockdown. We vragen iedereen dan ook om de jaarlijkse familiebijeenkomst eventueel over een paar dagen te spreiden”, aldus Rutte.
Want de cijfers zijn nog té hoog, stelde Rutte. “Maar de trend is dalend en dat is positief. De cijfers laten zien dat de maatregelen werken. Natuurlijk hoop je altijd op nog meer, nog beter en nog sneller, maar al met al houdt het overgrote deel van Nederland zich aan de regels en ik hoop dat deze ontwikkeling een motivatie is om vol te houden en misschien zelfs een tandje bij te zetten.” Want, er is volgens Rutte wel degelijk verbetering mogelijk. “Bijvoorbeeld bij de supermarkten, maar ook ons gedrag thuis en rondom het thuiswerken. Het is lastig om helemaal thuis te blijven bij klachten, maar toch moet het om het virus eronder te houden.”
Kerst vieren
Minister Hugo de Jonge keek alvast vooruit naar de decembermaand. “We vragen ons allemaal af: mogen we weer naar een feestje? Wat doen we met kerst? We zoeken naar mogelijkheden, maar we zijn er nog lang niet. We hebben rond de zomer ook geleerd dat je maatregelen te snel of te veel kan loslaten. Als wij verslappen, dan heeft het virus weer een kans. We hebben een bocht genomen en we hebben de daling ingezet. De cijfers zijn aan het dalen, maar ze zijn nog te hoog”, stelde minister Hugo de Jonge.
Maar hoe zit het dan met Kerst en oud en nieuw? “Als het zo doorgaat, dan hopen en denken we dat we half december een eerste voorzichtige tussenstap kunnen zetten. Kerst is pas over vijf weken. We denken begin december genoeg duidelijkheid te hebben, om meer duidelijkheid te kunnen geven. Dus tot die tijd: hou vol!”
Vaccinatie
De laatste dagen komt er ook steeds meer nieuws naar buiten rondom een mogelijk vaccin tegen het coronavirus. “Zoals het er nu naar uitziet, zouden we mogelijk kunnen vaccineren in de eerste maanden van het nieuwe jaar. Maar, er zijn nog keuzes die we daarin moeten maken.”, stelde De Jonge. “Maar, het kan lang duren voordat iedereen ingeënt is. Het wordt een grote logistieke operatie om heel het land te kunnen vaccineren. Daarom zijn de voorbereidingen al maanden aan de gang.”
Welke bevolkingsgroepen in welke volgorde straks gevaccineerd kunnen en gaan worden, wordt op korte termijn besloten liet De Jonge weten. “Vaccineren is en wordt niet verplicht, maar het is wel ontzettend belangrijk om afscheid te kunnen nemen van de maatregelen. Het is daarom ook belangrijk om toch te kiezen voor dat vaccin”, benadrukte hij.
Testen
Tot die tijd wordt er nog eens opgeschaald rondom het testen. “We gaan steeds intensiever testen om zicht te houden op het virus.” Iedereen kan inmiddels met klachten snel terecht bij de verschillende coronateststraten en per 1 december kunnen ook mensen zonder klachten getest worden als ze in contact geweest zijn met iemand die positief is getest. “Op dit moment moet je als je in contact bent geweest met iemand die positief getest is eigenlijk tien dagen in quarantaine. Straks ga je vijf dagen in thuisquarantaine. Op die vijfde dag laat je je testen en als dan blijkt dat je negatief getest bent, dan wordt de quarantaine beëindigd.”
Mondkapjes
Op 1 december gaat de tijdelijke wet maatregelen COVID-19 in. Dan gaat onder andere een mondkapjesplicht gelden in publieke binnenruimtes zoals winkels, musea, restaurants en theaters. Het kabinet zal daar binnenkort verder over communiceren.
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND - Bij een ernstig verkeersongeval op de Rijksweg in Sint Philipsland zijn dinsdagmiddag drie mensen gewond geraakt. Een auto werd na vermoedelijk een bijzondere verrichting geraakt door een bedrijfsbusje en kwam tot stilstand tegen een knotwilg. De brandweer moest de inzittenden uit de auto bevrijden. Eén van de slachtoffers werd met een traumahelikopter naar het ziekenhuis gebracht.
33 minuten geledenOUD-VOSSEMEER - De nieuwe randweg bij Oud-Vossemeer zal de omliggende woningen naar verwachting niet belasten met geluidsoverlast. Dat blijkt uit onderzoek dat de Provincie Zeeland heeft laten uitvoeren. De weg, die ten zuiden van het dorp wordt aangelegd om het doorgaande en vrachtverkeer uit de kern te halen, blijft binnen de wettelijke geluidsgrenzen.
2 uur geledenTHOLEN - Drie scholen in de gemeente Tholen doen binnenkort mee aan de Textiel Race. Samen met acht basisscholen in de Bevelanden gaan de leerlingen van groep 7 en 8 zoveel mogelijk oud textiel hergebruiken en inzamelen. De school die de meeste punten verzamelt, wint een prijs.
7 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - De landelijke griepepidemie zet door en zorgt op meerdere plekken in Nederland voor extra druk op de zorg. Dat meldde de NOS deze week op basis van cijfers van het RIVM. Ook bij het Bravis Ziekenhuis is sprake van een seizoensgebonden toename van patiënten met griep- en luchtweginfecties, al blijft de situatie daar volgens het ziekenhuis beheersbaar.
10 uur geledenPOORTVLIET - Poortvliet heeft als eerste in de gemeente Tholen een mobiliteitshub. Reizigers stappen al sinds 15 februari op bij deze nieuwe opstapplaats, maar wethouder Corniel van Leeuwen wilde tot na de voorjaarsvakantie wachten met de officiële opening. Met de hub wordt een stap gezet naar het vernieuwde vervoersysteem in Zeeland.
1 dag geledenTHOLEN - Wie in Zeeland in een hotel overnacht, betaalt dit jaar gemiddeld 1,91 euro toeristenbelasting per persoon per nacht. Dat is 6,5 procent meer dan vorig jaar. In de gemeente Tholen ligt dit percentage 40 procent hoger. Waar je in 2025 nog één euro per persoon per nacht betaalde is dat dit jaar 1,40 euro. Bijna alle Zeeuwse gemeenten voerden een prijsstijging door. Dit blijkt uit het jaarlijkse onderzoek van Bungalowparkoverzicht.nl.
1 dag geledenTHOLEN - Het is de mensen uit Tholen vast niet ontgaan: het populaire programma Winter Vol Liefde heeft dit jaar een Thoolse kandidaat, de 70-jarige Thea. Zij doet mee als kandidaat voor de Nederlandse deelnemer Hans, die in Noorwegen woont.
2 dagen geleden