Marjan en Fransisca doen vrijwilligerswerk bij de Morgenster: ‘We genieten van het enthousiasme van de kinderen’
SINT-ANNALAND - Marjan Koopman en Fransisca Lindhout, beiden woonachtig in Sint-Annaland, zitten in de leiding van de Morgenster. De Morgenster is een kinderclub van de kerk met kinderen van groep 5 t/m 8 in Sint-Annaland.
Kinderclub de Morgenster is een initiatief van de Hersteld Hervormde Gemeente Sint-Annaland. In het winterseizoen is er om de week op vrijdagavond een clubavond. Zowel Marjan als Fransisca organiseren samen met een aantal andere leidsters deze avonden. De dames zijn beiden benaderd vanuit het jeugdwerk om te helpen met de avonden.
“Het leek ons leuk om met de kinderen van onze kerkelijke gemeente en op die manier dienstbaar te mogen zijn in Gods koninkrijk. Het is mooi om de interactie te merken met de kinderen en te ervaren. Ze zijn heerlijk enthousiast en daar genieten wij van”, leggen de dames uit. Zowel Marjan als Fransisca doen geen ander vrijwilligers werk maar halen uit deze clubavonden veel voldoening. “In het winterseizoen is er om de week op de vrijdagavond een clubavond. Op deze avond denken we met elkaar na over God en Zijn woord, meestal is er een bepaald thema wat we het hele seizoen met elkaar behandelen. Daarnaast is er ruimte voor knutselen, spelen we een spel, maken we met elkaar iets voor de ouderen enz. Op deze avonden hebben we om de beurt de leiding voor zo’n avond, met als doel om de kinderen op een laagdrempelige manier te vertellen over de liefde van de Heere God. We hebben weer enorm veel zin in het nieuwe seizoen”, aldus Marjan en Fransisca.
Meer uit Tholen
THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 17 januari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 12 in de Derde Klasse.
9 uur geledenTHOLEN - Ook dit jaar staat Tholen in het teken van de Week van Gebed. Vier kerken in de stad slaan opnieuw de handen ineen voor deze interkerkelijke gebedsweek, die jaarlijks christenen uit verschillende tradities samenbrengt. Het thema van dit jaar is Eén van Geest. Maandag vond de eerste gebedsbijeenkomst plaats in de Ichthuskerk.
13 uur geledenHALSTEREN/THOLEN - Vanaf volgende week gaat de Thoolse brug in de late avonduren en 's nachts opnieuw op slot. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit vanwege roestvorming aan de hangstangen. De planning wijkt iets af dan eerder gecommuniceerd: de brug over het Schelde-Rijnkanaal sluit niet zes, maar tien keer. Dit is wat je moet weten over de werkzaamheden en afsluitingen.
1 dag geledenTHOLEN - Vandaag is het Blue Monday. De derde maandag van januari staat al jaren bekend als 'de meest depressieve dag van het jaar'. De term duikt ieder jaar opnieuw op in de media, maar wat betekent Blue Monday eigenlijk en hoe serieus moet die worden genomen?
1 dag geledenTHOLEN - Landelijk onderzoek laat zien dat duizenden huurders van woningcorporaties naast hun sociale huurwoning ook één of meer koopwoningen bezitten. Hoe zit dat in Bergen op Zoom? Woningcorporatie Stadlander zegt geen zicht te hebben op huurders met een koopwoning en wijst naar de politiek als het gaat om mogelijke oplossingen.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Maik Willems, afkomstig uit Oud-Vossemeer, heeft zaterdag zijn dertiende Dakar Rally succesvol afgesloten. Met een laatste etappe over het strand kwam een einde aan opnieuw een zwaar en intens avontuur in Saoedi-Arabië. In finishplaats Yanbu ontving Willems zijn tiende Dakar-medaille, het bewijs dat hij ook deze editie de finish wist te halen.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Benjamin de Bruin van Fyesta en De IJskar.
2 dagen geleden