Marjan en Fransisca doen vrijwilligerswerk bij de Morgenster: ‘We genieten van het enthousiasme van de kinderen’
SINT-ANNALAND - Marjan Koopman en Fransisca Lindhout, beiden woonachtig in Sint-Annaland, zitten in de leiding van de Morgenster. De Morgenster is een kinderclub van de kerk met kinderen van groep 5 t/m 8 in Sint-Annaland.
Kinderclub de Morgenster is een initiatief van de Hersteld Hervormde Gemeente Sint-Annaland. In het winterseizoen is er om de week op vrijdagavond een clubavond. Zowel Marjan als Fransisca organiseren samen met een aantal andere leidsters deze avonden. De dames zijn beiden benaderd vanuit het jeugdwerk om te helpen met de avonden.
“Het leek ons leuk om met de kinderen van onze kerkelijke gemeente en op die manier dienstbaar te mogen zijn in Gods koninkrijk. Het is mooi om de interactie te merken met de kinderen en te ervaren. Ze zijn heerlijk enthousiast en daar genieten wij van”, leggen de dames uit. Zowel Marjan als Fransisca doen geen ander vrijwilligers werk maar halen uit deze clubavonden veel voldoening. “In het winterseizoen is er om de week op de vrijdagavond een clubavond. Op deze avond denken we met elkaar na over God en Zijn woord, meestal is er een bepaald thema wat we het hele seizoen met elkaar behandelen. Daarnaast is er ruimte voor knutselen, spelen we een spel, maken we met elkaar iets voor de ouderen enz. Op deze avonden hebben we om de beurt de leiding voor zo’n avond, met als doel om de kinderen op een laagdrempelige manier te vertellen over de liefde van de Heere God. We hebben weer enorm veel zin in het nieuwe seizoen”, aldus Marjan en Fransisca.
Meer uit Tholen
THOLEN/WEST-BRABANT - Ondanks de winterse omstandigheden en de waarschuwingen voor gladheid blijft de drukte op de spoedeisende hulp van het Bravis ziekenhuis vooralsnog beperkt. Dat laat woordvoerder Jan Willem van Bodegom maandag weten: "Het valt tot nu toe allemaal mee."
1 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Regen, wind, hagel en natte sneeuw; voor de deelnemers aan de snerttocht, georganiseerd door Wandel Sport Club Vosmeer, was het geen belemmering voor een sportieve start van het jaar. Althans, sportief? "Met alle proviand onderweg is deze tocht niet goed voor je net begonnen dieet", zo vertelt Peter, één van de ruim 65 deelnemers. Even was de organisatie bang dat het niet door kon gaan vanwege de winterse omstandigheden.
2 uur geledenZEELAND - Weggebruikers die maandagochtend de weg op gaan, moeten volgens Rijkswaterstaat rekening houden met een extra drukke ochtendspits. Dit komt mede door het einde van de kerstvakantie en de winterse omstandigheden. Weggebruikers moeten oppassen voor gladheid en worden geadviseerd om voor vertrek de weer- en verkeersinformatie te raadplegen.
19 uur geledenSTAVENISSE - In de nieuwe, groene wijk bij de Poststraat in Stavenisse, op voormalig agrarische grond, bouwt Stadlander 13 nieuwe eengezinswoningen. De woningen die op deze plek komen, zijn bij uitstek een voorbeeld van duurzaam bouwen én wonen. Hout en andere biobased materialen zijn de belangrijkste bouwstenen. Stadlander en bouwpartner Tala slaan de handen ineen voor dit vernieuwende concept.
1 dag geledenTHOLEN - Uit onderzoek blijkt dat Zeeland weinig auto-inbraken heeft. In de eerste tien maanden van dit jaar werden er slechts 286 inbraken geregistreerd. Dat is minder dan één procent van de 34.250 landelijke meldingen. Op Tholen bleef het aantal incidenten beperkt tot zeven.
2 dagen geledenWEST-BRABANT- Het KNMI heeft opgeschaald van code geel naar code oranje vanwege gladheid door sneeuw en bevriezing. In West-Brabant kan er vanochtend plaatselijk 5 tot 10 centimeter sneeuw vallen. Het verkeer moet rekening houden met gladheid door winterse buien en bevriezing van natte wegen. De winterse omstandigheden met sneeuw en gladheid houden het hele weekend aan.
2 dagen geledenNederland kleurt vrijdag wit. Het KNMI heeft vanwege de sneeuw code geel afgekondigd voor heel het land.
2 dagen geleden