
Marja Dijke van het Hof van Holland mist de sportzomer
Bij iedere wedstrijd van het Nederlands elftal tijdens het WK en EK is er geen vrije stoel, bierkruk of sta-tafel meer te vinden in het Hof van Holland in Tholen. Eigenaresse Marja van Dijke (52) geniet al 26 jaar van dit soort avonden en middagen. Nu de coronamaatregelen roet in het eten gooien, vindt Marja het ontzettend jammer dat haar café en zaal deze zomer niet oranje kleurde.
"Als er gevoetbald wordt, dan kijk je hier", begint Marja lachend. "Er is hier menig voetbalfeestje gehouden. Sowieso komt het eerste elftal van Tholense Boys bij ons als sponsor graag een biertje drinken na de wedstrijd. Los daarvan is het tijdens het EK en WK hier standaard volle bak. We zorgen dat alles oranje is. We pakken dan echt uit en we zijn zelf dan ook allemaal verkleed. Dat vinden we geweldig om te doen en het versterkt ook zeker de sfeer. Een schaal met frikandellen en een biertje erbij en het kan niet meer stuk. Voetballiefhebbers van het hele eiland komen hier de wedstrijden kijken. We zitten dan ook standaard bomvol." Alleen dat mag nu even niet en dat betekent dat de (sport) zomer voor Marja mede door de verplaatsing van het EK naar 2021 toch anders is begonnen dan gehoopt. "Ik heb het echt gemist hoor. Het is hard werken, maar bovenal een hele leuke periode. Ik ben wel blij dat ik nu geen leeg café en lege zaal heb. Sinds dat we weer open mogen, weten onze klanten ons weer te vinden. Ook is het erg druk met toeristen die dankzij COVID-19 vakantie in eigen land vieren. In die zin hebben we deze zomer dus zeker niets te klagen."
Meer uit Tholen
SCHERPENISSE - Floriaan van Twist uit Scherpenisse heeft tijdens het Profile Truckstar Festival in Assen een mooie prestatie neergezet. Zijn DAF XG+ 530 eindigde als derde in de categorie Losse Trekkers bij de verkiezing van de Mooiste Truck van Nederland 2025. De jury prees zijn truck vanwege het stijlvolle James Bond-thema en de originele afwerking.
19 uur geledenSINT-ANNALAND - WHS heeft een nieuwe stap gezet richting de toekomst. Voorzitter Henk Brinkman presenteerde afgelopen weekend een vijfjarige visie en een nieuwe bestuursvorm voor de voetbalvereniging. De veranderingen zijn het resultaat van twee jaar voorbereiding.
23 uur geledenPOORTVLIET - Een pluimveebedrijf in Poortvliet hoeft toch geen boete te betalen voor het tijdelijk opslaan van kippenmest op het eigen terrein. Volgens het gerechtshof van 's-Hertogenbosch heeft het bedrijf zich netjes aan de regels gehouden.
1 dag geledenTHOLEN - Ben je van plan om in Zeeland een appartement te kopen? Kijk dan niet alleen naar de woning zelf, maar ook naar hoe de Vereniging van Eigenaars ervoor staat. Bij 28,3 procent van de te koop staande appartementen in Zeeland heeft de VvE namelijk geen geld gespaard voor groot onderhoud. Dit blijkt uit onderzoek van Independer op basis van data van onder andere Funda en Pararius.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - De jaarlijkse kermis in Sint-Maartensdijk gaat woensdag weer van start. Op het parkeerterrein aan de Haven kunnen bezoekers vier dagen lang genieten van attracties en spelletjes.
2 dagen geledenSTAVENISSE - Jochem heeft afgelopen week een zeilvakantie in Stavenisse gered. De vrijwilliger van duikteam Recovery Divers vond in de haven een verloren bootschroef terug, waarmee zeiler Dick zijn reis toch kon voortzetten. Een eerdere zoektocht naar het onderdeel bleef zonder resultaat.
2 dagen geledenTHOLEN - De brandweer heeft afgelopen donderdag een bijzondere reddingsactie uitgevoerd langs de Schelde-Rijnweg in Tholen. Een blusgroep, reddingsboot en duikteam kwamen in actie om een jonge zwaan te redden die visdraad in zijn bek had vastzitten.
3 dagen geleden