Marinierskazerne: 'Handelwijze van staatssecretaris lijkt op geheime militaire operatie'
MIDDELBURG - Commissaris van de koning Han Polman zegt dat ‘als alle berichten waar zijn’ de handelwijze van Defensie-staatssecretaris Barbara Visser bijna is te vergelijken met ‘een geheime militaire operatie’.
Polman doelt op het bericht in de Telegraaf van dinsdag. Daarin staat dat zij al in november wist dat Nieuw-Milligen een betere plek is voor de nieuwe marinierskazerne. "Het is niet de manier waarop je als overheden met elkaar omgaat. We moeten open en eerlijk zijn tegen elkaar. We doen het immers in het belang van Nederland", aldus de getergde commissaris. "Neem ons als mede-overheden serieus. Het laatste wat de staatssecretaris met ons heeft gecommuniceerd is dat ze meer tijd nodig heeft. Die hebben we haar gegeven. Sindsdien hebben wij alleen een afschrift gekregen van een brief aan de Tweede Kamer over een dilemma. Informeer ons. We vragen om bestuurlijk fatsoen."
Helderheid
Het provinciebestuur wil deze week helderheid over Vlissingen als locatie voor de kazerne. "Wat is de status van dit project? Dat is het eerste plan", zegt gedeputeerde Dick van der Velde. Pas als er helderheid is wil hij eventueel praten over compensatie. "Maar dat is echt het tweede plan. Eerst openheid en eerlijkheid."
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Na de voorbereidingen voor een vernieuwde Walstraat noord in Vlissingen wordt er nu zo'n vier weken gesloopt. Dan volgt het werk aan kabels en leidingen en kan de opbouw van het nieuwe winkel- en verblijfsgebied volgend voorjaar beginnen.
59 minuten geledenVLISSINGEN - Maurits Schoenmaker tekent speciaal voor de Vlissingse Bode mooie plekjes in Vlissingen. Deze keer is de Zeevaartschool aan de boulevard zijn onderwerp.
1 dag geledenVLISSINGEN - Een man is zaterdagochtend in de Koopmanshaven te water geraakt. Hulpdiensten waren snel ter plaatse om hem uit het water te halen en eerste hulp te verlenen. Volgens de politie was de man vermoedelijk onder invloed.
2 dagen geledenVLISSINGEN - In de Kasteelstraat is vrijdagavond brand ontstaan onder de motorkap van een Ford. Dankzij snel ingrijpen van de brandweer bleef de schade beperkt, al liep de auto wel aanzienlijke hitteschade op.
2 dagen geledenVLISSINGEN - De stichting Van Woelderenpark heeft ontdekt dat een monumentale boom met vleermuiskast op het punt staat gerooid te worden in het Vlissingse stadspark. 'Het betreft een gezonde iep van circa 55 jaar oud die op een belangrijke vleermuisvliegroute staat', aldus Jean-Marie van Isacker, voorzitter het stichtingsbestuur. Hij pleit er bij de gemeente voor de boom in het Nollebos te sparen.
2 dagen geledenVLISSINGEN - De politie vraagt getuigen van de autobrand in de nacht van vrijdag 24 op zaterdag 25 oktober in de Hercules Segherslaan in Vlissingen zich te melden.
3 dagen geledenVLISSINGEN - De automobilist die donderdagmiddag betrokken was bij een ernstig ongeluk in Vlissingen is door de politie aangehouden op verdenking van het rijden onder invloed van drugs.
3 dagen geleden