Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marijnissen: alleen in kabinet dat ongelijkheid flink verkleint

Marijnissen: alleen in kabinet dat ongelijkheid flink verkleint

DEN HAAG (ANP) - De Socialistische Partij wil deelnemen aan een volgend kabinet, maar doet dat alleen als "de nieuwe regering de ongelijkheid flink gaat verkleinen". SP-leider Lilian Marijnissen zei zaterdag op een digitaal partijcongres dat "de SP geen aanschuifpartij is. Regeren is voor ons geen doel maar een middel. Een volgende regering zal een sociaal antwoord moeten hebben op de coronacrisis."

Marijnissen wees erop dat de sociale ongelijkheid tijdens de coronacrisis alleen maar erger is geworden. Het is aan een volgend kabinet om "de boel niet nog verder kapot te bezuinigen, maar te investeren in dat wat van ons allemaal is", zei Marijnissen. Ze doelde onder meer op de zorg, de huizenmarkt, het onderwijs en arbeidsmarkt. De SP wil onder meer dat in de zorgsector samenwerking in de plaats komt van concurrentie. Ook de economie moet "eerlijker en democratischer" en daarin moet de mens centraal staan. "Geen wegwerpeconomie meer die onze wereld kapot maakt."

"Marktdenken heeft ons uit elkaar gedreven. Het neoliberalisme heeft mensen tegen elkaar opgezet. Daar moeten we nu mee stoppen. Tien jaar Rutte heeft gezorgd voor een tweedeling, in plaats van een samenleving. Dat gaan wij anders doen." Al eerder liet Marijnissen doorschemeren dat de SP, die zich vaak als tegenpartij laat gelden, wel degelijk bereid is om regeringsverantwoordelijkheid te nemen.

Afgelopen week nog toonde de SP al een samenwerkende grondhouding door een akkoord te sluiten met landbouwminister Carola Schouten over de stikstofaanpak. Met de aanpassingen - samen met de SGP en 50PLUS - verzekerde het kabinet zich van voldoende steun in de Eerste Kamer. Het was de eerste keer dat de SP zich op zo'n belangrijk terrein inliet met een compromis. Andere linkse partijen waren ontstemd, omdat de verbeteringen niet voldoende zouden zijn. De SP vindt de nieuwe wet wel beduidend beter geworden.

Meer uit Politiek

Kabinet ziet weinig ruimte om in te grijpen bij vuilstort Bonaire

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet ziet weinig ruimte om in te grijpen bij Selibon Lagun, de vuilstort op Bonaire waar recent opnieuw branden uitbraken. De Nationale ombudsman heeft de landelijke overheid gevraagd in te grijpen, en donderdag schaarde een groot deel van de Tweede Kamer zich in een debat achter hem. Tot frustratie van Kamerleden lijkt snelle actie er niet in te zitten.

1 uur geleden
Kamermeerderheid wil dat aansluitstop op stroom wordt voorkomen

DEN HAAG (ANP) - De dreigende aansluitstop op het stroomnet voor woningen en kleine bedrijven in drie provincies moet worden voorkomen, vindt een ruime meerderheid in de Tweede Kamer. Veel partijen zijn onaangenaam verrast door de waarschuwing van netbeheerder TenneT dat de krapte op het net zo nijpend is geworden dat die ingreep mogelijk nodig is.

4 uur geleden
Tielen wil strengere regels voor buitenlands donorsperma

DEN HAAG (ANP) - Strengere voorwaarden voor buitenlands donorsperma moeten voorkomen dat in Nederland kinderen worden geboren van massadonoren, schrijft demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Ze noemt drie opties, waarvan de belangrijkste is om donorzaad alleen in Nederland toe te staan als er een maximum op het gebruik zit.

5 uur geleden
Schoof ziet meer urgentie bij EU-leiders voor economische stappen

RIJKHOVEN (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof denkt dat de huidige geopolitieke situatie zorgt voor een gevoel van urgentie bij EU-leiders om stappen te zetten voor de Europese economie. Dat zei hij voorafgaand aan een informeel overleg met EU-leiders in het Vlaamse kasteel Alden Biesen.

6 uur geleden
Kamer wil dat kabinet overname bedrijf achter DigiD tegenhoudt

DEN HAAG (ANP) - Een ruime Kamermeerderheid wil dat het kabinet de overname van het bedrijf achter DigiD tegenhoudt. Het Amerikaanse Kyndryl wil Solvinity kopen. Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum (digitalisering, BBB) zei in reactie hierop dat hij eerst onderzoeken naar de overname wil afwachten.

20 uur geleden
Drentse BBB gaat weer op zoek naar een nieuwe gedeputeerde

ASSEN (ANP) - De BBB in Drenthe gaat op zoek naar een vervanger voor de woensdag opgestapte gedeputeerde Gert-Jan Schuinder. "Drenthe moet bestuurd worden en we moeten het vertrouwen terugwinnen", zei BBB-fractievoorzitter Willem Vossebeld. CDA, VVD en PvdA willen in de coalitie verder met BBB om goede dingen voor Drenthe te doen.

22 uur geleden
Kamervoorzitter: grenzen stellen in debat is ook aan Kamerleden

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerleden moeten zich vaker uitspreken tegen mogelijk kwetsende en discriminerende uitspraken van andere Kamerleden, als het aan Kamervoorzitter Thom van Campen ligt. In reactie op het rapport van de Staatscommissie tegen Racisme en Discriminatie zegt Van Campen dat het goed is dat het rapport de Kamerleden een spiegel voorhoudt.

1 dag geleden