Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marijke en haar hond DJ speuren samen naar vermiste honden

Marijke en haar hond DJ speuren samen naar vermiste honden

SINT-ANNALAND - Iedere week besteed ze er zo een zes uur aan, Marijke Jeroense speurt samen met haar hond DJ naar vermiste honden. Samen rijden ze half Nederland rond en inmiddels hebben ze samen 11 honden herenigd met hun baasje.

Supergevoelig

Met grote regelmaat gaat Marijke op pad met DJ om te speuren naar vermiste honden. Een hobby die Marijke heeft opgepakt door DJ. We gaan even 20 jaar terug in de tijd. Marijke kocht haar hond Wolf bij een fokker. Wolf had wat gedragsproblemen en de fokker wilde Wolf alleen plaatsen bij iemand die serieus aan de slag ging met Wolf. Marijke ging cursus na cursus met Wolf af maar er was eigenlijk niemand die Wolf echt kon helpen. Marijke besloot zelf een aantal opleidingen te volgen om zo haar hond te kunnen ‘lezen’.

Ze begon zelfs een heuse hondenschool waar zij 16 jaar lang verschillende hondencursussen gaf. “Op een gegeven moment kwam ik erachter dat er eigenlijk niks mis was met Wolf maar dat hij alleen supergevoelig was. Gehoorzaamheidstrainingen vond hij te gek en ik deed dan ook al gauw mee met verschillende wedstrijden door heel het land”, legt Marijke uit.

Gehoorzaamheidstraining

Maar Wolf werd ouder en met zijn 16 jaar werd het trainen minder. Marijke ging opzoek naar een maatje voor Wolf en een nieuw trainingsmaatje voor haarzelf. Het werd DJ, een prachtige kruising witter herder met Duitse herder. “Bij de fokker bleef er 1 pup in de hoek zitten. De betreffende pup bleef bij dochter van de fokker zitten. Toen wist ik die hoort bij mij. Hij was zo gericht op die dochter”.

Marijke ging vijf keer op gehoorzaamheidstraining met DJ maar haar trouwe viervoeter vond het maar niks. Jeroense ging toen 1 op 1 trainen met DJ. “Ik leerde hem daardoor door en door kennen. We gingen regelmatig naar het bos en op een gegeven moment kwamen we iemand tegen die aan het speuren was naar een vermist hondje. DJ had nog nooit gespeurd maar bleef rondjes draaien rond een houtstapel. Daar bleek het vermiste hondje onder te zitten’, vertelt Marijke trots. Nog enigszins sceptisch of de vondst geen toevalstreffer was heeft Marijke het speuren doorgezet. Voor stichting Thon speurt het tweetal regelmatig naar vermiste honden tot grote vreugde van DJ.

Speuren

Als het duo gebeld wordt om te speuren zorgt de eigenaar van de vermiste hond altijd voor een geurbron. Marijke en DJ gaan samen naar de plaats waar de hond voor het laatst gezien is en vanaf daar pakt DJ het spoor op. Maar wie denkt dat ze altijd de hond terugvinden heeft het mis.

“Het is zelden dat een speurhond ook daadwerkelijk de vermiste hond terugvindt. Wel geven ze het gebied aan waar de hond is geweest, de menselijke speurders kammen dan vervolgens dat gebied uit’, legt Marijke uit.

Meer uit Tholen

Terugblik in foto’s: Zonnige braderie en kermis in Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - In Sint-Annaland vond afgelopen weekend de braderie en kermis plaats.

4 uur geleden
Auto op kop in sloot na botsing Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - Twee auto's zijn woensdagmiddag op de N286 bij Sint-Maartensdijk met elkaar in botsing gekomen. Eén van de voertuigen belandde daarbij op zijn dak in een droge sloot.

6 uur geleden
Gemeente Tholen reageert op vragen CDA over trage ambulances door wegafsluiting

THOLEN - De gemeente Tholen heeft gereageerd op raadsvragen van de CDA-fractie over de gebrekkige bereikbaarheid van het Zwink (Buitenhof) begin juli. Twee ambulances deden toen bijna een uur over hun rit door een afsluiting bij Dilt, onderdeel van de aanleg van een brug naar een nieuwe wijk.

8 uur geleden
Thomas G. krijgt acht jaar voor ontvoering en dumpen van lichaam bij Bergse Diepsluis [RECHTSPRAAK]

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Thomas G. uit Schiedam is veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf voor zijn rol bij de ontvoering en het dumpen van het lichaam van de Colombiaanse crimineel José Francisco Velasquez Castillo, beter bekend als 'Paco'. Het zwaar toegetakelde lichaam van de 50-jarige man werd in oktober 2020 gevonden onderaan een steiger bij een haventje aan de Oesterdam, in de buurt van de Bergse Diepsluis.

1 dag geleden
Kiter in de problemen tussen Yerseke en Scherpenisse, hulpdiensten rukken massaal uit

YERSEKE/SCHERPENISSE - Op de Oosterschelde tussen Yerseke en Scherpenisse is dinsdagavond een kiter in de problemen geraakt. Brandweer, KNRM, Kustwacht, politie, ambulance en traumahelikopter werden ter plaatse gestuurd. Gelukkig werd de man snel gevonden en was hij aanspreekbaar.

1 dag geleden
Feestweek voor 50 jaar zwembad de Spetter in laatste week van augustus

THOLEN - Dit jaar bestaat het zwembad de Spetter in Tholen 50 jaar. Om dat met iedereen te vieren is er van 25 tot en met 30 augustus een feestweek met verschillende activiteiten voor jong en oud zoals een zeskamp, discozwemmen, fiets 'm d'r in en de prijsuitreiking van de kleurplaatwedstrijd en letterspeurtocht. Alle activiteiten, behalve de barbecue, zijn gratis. Wel verplicht vooraf aanmelden bij de receptie van het zwembad. Meer informatie op tholen.nl/despetter50jaar. 

1 dag geleden
Het Nationaal Hitteplan treedt in werking: ‘Let extra op elkaar’

Na overleg met het KNMI (Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut) heeft het RIVM besloten het Nationaal Hitteplan te activeren. Het Nationaal Hitteplan geldt vanaf dinsdag 12 augustus 10.00 uur voor alle provincies. 

2 dagen geleden