Marianne Timmer reservechef de mission naast zieke Esther Vergeer
PAPENDAL (ANP) - Marianne Timmer wordt als 'vervangend' chef de mission toegevoegd aan TeamNL voor de Paralympische Spelen in Tokio. De aanstelling van de voormalig schaatsster houdt verband met de gezondheid van Esther Vergeer, meldt sportkoepel NOC*NSF.
Vergeer blijft als chef de mission eindverantwoordelijk voor de uitzending van de paralympische ploeg voor de Spelen in Tokio. Timmer wordt de komende periode ingewerkt, zodat zij haar kan vervangen, als Vergeer wegens de behandeling van borstkanker een pas op de plaats moet maken.
"De situatie van Esther is natuurlijk verschrikkelijk en ik hoop eerst en vooral dat zij haar taken als chef zo veel en zo goed mogelijk kan blijven uitvoeren", zegt Timmer. "Tegelijkertijd gaan we er samen voor zorgen dat ik zo snel mogelijk 'startklaar' ben om er met elkaar een topeditie van de Paralympische Spelen van te maken."
Goede oplossing
Timmer was al net als oud-hockeyster Minke Booij toegevoegd aan de 'chef-groep' van NOC*NSF. Vorige maand was ze in Lausanne de chef de mission van de Nederlandse afvaardiging tijdens de Jeugd Olympische Spelen.
Technisch directeur Maurits Hendriks noemt de aanstelling van Timmer een goede oplossing. "Dit zijn omstandigheden waarvan je hoopt dat je er nooit mee te maken krijgt, maar het laat wel nut en noodzaak zien van onze chef-groep."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
4 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
23 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geleden