Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marehoek: van bedrijventerrein tot woonwijk

Marehoek: van bedrijventerrein tot woonwijk

OUD-VOSSEMEER - In Oud-Vossemeer is het voormalige bedrijventerrein omgetoverd tot het nieuwbouwproject ‘Marehoek’. Na 10 jaar leegstand is het nu een gezellige woonwijk geworden. De bewoners wonen er al enkele maanden, maar de feestelijke opening is pas net achter de rug. Een woonwijk, uniek in zijn soort! Het bedrijventerrein Marehoek, waar onder andere Dura Vermeer gevestigd was, is tien jaar lang niet gebruikt. “Natuurlijk zijn er (woning)bouwplannen geweest, maar door de olievervuiling en bijvoorbeeld de asbestdaken vonden andere bedrijven het wel een groot risico om hieraan te beginnen. Toch is het ons gelukt een haalbaar plan te maken. En met succes”, vertelt Vincent van der Male, projectontwikkelaar bij Timek.

Het plan bestaat uit zeven levensloopbestendige en negen vrijstaande woningen. Daar wordt binnenkort nog een villa met zorgappartementen aan toegevoegd met daaromheen een openbaar parkje. “Er was direct veel vraag naar de woningen in plan Marehoek”, zegt Van der Male. “Mede door de prijs, want we hebben de prijzen laag gehouden. Zo begonnen de starterswoningen zelfs onder de twee ton. Waar vind je dat tegenwoordig nog? Door het plan bijvoorbeeld niet op Funda te zetten, maar juist lokaal te adverteren hebben we de mensen uit de gemeente Tholen als eerste op de hoogte kunnen stellen waardoor het ook veelal mensen uit het dorp om omliggende dorpen zijn die hier zijn gaan wonen.” 

Binnen het project was er bijzondere aandacht voor duurzaamheid. Voor Timek was het vanzelfsprekend dat het wijkje volledig gasloos werd. “Ook hebben we gekozen voor een uitzonderlijke kwaliteit buitenmuren. We hebben goed gekeken naar de gevelstenen en de uitstraling. Het is niet alleen luxe, maar dit is iets wat over 100 jaar gewoon nog mooi is”, legt de projectleider uit. 

“Daarnaast is de sfeer heel bijzonder. Veel mensen vinden het Venkelstraat in Tholen het gezelligste straatje van het eiland. Daar is het plan een beetje op geïnspireerd. Geen auto’s voor de deur, voor iedereen minstens een meter uit de gevel om bijvoorbeeld een bankje voor de deur te zetten. We willen namelijk creëren dat er ook echt iets gebeurt op straat. Dat mensen niet enkel in de achtertuin gaan zitten maar ook even op straat koffie drinken. Het straatwerk van Portugees hardsteen, gelegd door Portugezen, zorgt ook voor sfeer. Daar hebben we ook heel veel reacties op gekregen. De mensen wonen hier naar hun zin. Mooi om te zien.” 

Meer uit Tholen

Thoolse werkgroep reist weer met bussen naar Mars voor het Leven

THOLEN - Op zaterdag 14 november wordt op het Malieveld in Den Haag opnieuw de landelijke Mars voor het Leven gehouden. Duizenden deelnemers uit het hele land zullen daar samenkomen voor een stille tocht waarin aandacht wordt gevraagd voor de bescherming van ongeboren leven, maar ook voor mensen die worstelen met eenzaamheid, uitzichtloosheid en moeilijke keuzes rond het begin en het einde van het leven. De mars wordt georganiseerd door Stichting Schreeuw om Leven en vindt dit jaar voor de 34e keer plaats.

2 uur geleden
Holland Huis viert nieuwe status als rijksmonument samen met inwoners

SCHERPENISSE - Het Holland Huis in Scherpenisse heeft dit jaar de officiële status van rijksmonument gekregen. Zaterdag 17 oktober viert Kunstkamer Holland Huis dat vanaf 11.00 uur met een expositie, een boekpresentatie en een klassiek concert.

6 uur geleden
Toon (84) roeide als kind fietsers over het kanaal: ‘Mijn spierballen heb ik flink getraind’

OUD-VOSSEMEER/NIEUW-VOSSEMEER - Ooit waren ze verbonden middels een pontje, toen kwam de Vossemeersebrug en nu komt er een derde verbindende factor tussen beide dorpen. Aan beide zijden van het Schelde-Rijnkanaal komen elementen die een nieuwe verbindende factor moeten vormen tussen de dorpen die al eeuwenlang worden gescheiden door water.

22 uur geleden
College wil toegankelijkheid van Thoolse looproutes in kaart brengen

THOLEN - Het college wil in kaart brengen hoe toegankelijk de looproutes in de gemeente zijn. Dat schrijft het in antwoord op vragen van Algemeen Belang Tholen (ABT) over verzakte en slechte bestrating in de kernen.

1 dag geleden
Anna Jacobapolder denkt verder na over de toekomst van het dorp

ANNA JACOBAPOLDER - De gemeente Tholen houdt dinsdag 13 oktober een terugkomavond voor inwoners van Anna Jacobapolder in Dorpshuis Ons Dorpshuis. Het is het vervolg op het dorpsgesprek van 9 juni, waarin inwoners en gemeente van gedachten wisselden over het dorp.

1 dag geleden
FNV en CNV kondigen grote staking aan: Streekvervoer ligt binnenkort 24 uur plat

THOLEN- FNV en CNV hebben een grootschalige staking binnen het streekvervoer aangekondigd. De actie volgt op het besluit van werkgeversvereniging VWOV, die heeft laten weten niet in te gaan op de eisen van de vakbonden. Op woensdag 14 oktober leggen medewerkers in de sector het werk 24 uur neer.

1 dag geleden
Aan de keukentafel met fietsondernemer Kees de Mooij: ‘Ik geloof in specialisme’

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Kees de Mooij van De Mooij Fietsen.

2 dagen geleden