Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marehoek: van bedrijventerrein tot woonwijk

Marehoek: van bedrijventerrein tot woonwijk

OUD-VOSSEMEER - In Oud-Vossemeer is het voormalige bedrijventerrein omgetoverd tot het nieuwbouwproject ‘Marehoek’. Na 10 jaar leegstand is het nu een gezellige woonwijk geworden. De bewoners wonen er al enkele maanden, maar de feestelijke opening is pas net achter de rug. Een woonwijk, uniek in zijn soort! Het bedrijventerrein Marehoek, waar onder andere Dura Vermeer gevestigd was, is tien jaar lang niet gebruikt. “Natuurlijk zijn er (woning)bouwplannen geweest, maar door de olievervuiling en bijvoorbeeld de asbestdaken vonden andere bedrijven het wel een groot risico om hieraan te beginnen. Toch is het ons gelukt een haalbaar plan te maken. En met succes”, vertelt Vincent van der Male, projectontwikkelaar bij Timek.

Het plan bestaat uit zeven levensloopbestendige en negen vrijstaande woningen. Daar wordt binnenkort nog een villa met zorgappartementen aan toegevoegd met daaromheen een openbaar parkje. “Er was direct veel vraag naar de woningen in plan Marehoek”, zegt Van der Male. “Mede door de prijs, want we hebben de prijzen laag gehouden. Zo begonnen de starterswoningen zelfs onder de twee ton. Waar vind je dat tegenwoordig nog? Door het plan bijvoorbeeld niet op Funda te zetten, maar juist lokaal te adverteren hebben we de mensen uit de gemeente Tholen als eerste op de hoogte kunnen stellen waardoor het ook veelal mensen uit het dorp om omliggende dorpen zijn die hier zijn gaan wonen.” 

Binnen het project was er bijzondere aandacht voor duurzaamheid. Voor Timek was het vanzelfsprekend dat het wijkje volledig gasloos werd. “Ook hebben we gekozen voor een uitzonderlijke kwaliteit buitenmuren. We hebben goed gekeken naar de gevelstenen en de uitstraling. Het is niet alleen luxe, maar dit is iets wat over 100 jaar gewoon nog mooi is”, legt de projectleider uit. 

“Daarnaast is de sfeer heel bijzonder. Veel mensen vinden het Venkelstraat in Tholen het gezelligste straatje van het eiland. Daar is het plan een beetje op geïnspireerd. Geen auto’s voor de deur, voor iedereen minstens een meter uit de gevel om bijvoorbeeld een bankje voor de deur te zetten. We willen namelijk creëren dat er ook echt iets gebeurt op straat. Dat mensen niet enkel in de achtertuin gaan zitten maar ook even op straat koffie drinken. Het straatwerk van Portugees hardsteen, gelegd door Portugezen, zorgt ook voor sfeer. Daar hebben we ook heel veel reacties op gekregen. De mensen wonen hier naar hun zin. Mooi om te zien.” 

Meer uit Tholen

Thoolse fietstocht met speciale fotoactie en keuze uit vier afstanden

THOLEN - Het is weer tijd voor de Thoolse fietstocht. Fietsers van alle leeftijden kunnen op vrijdag 19 september kiezen uit verschillende routes en startlocaties. Deelname is helemaal gratis.

15 uur geleden
Voetbalschool Sint Philipsland binnen vijf uur volgeboekt door honderd kinderen

SINT PHILIPSLAND - De 20e editie van de Voetbalschool Sint Philipsland is volledig volgeboekt. Afgelopen woensdag schreven meer dan 100 kinderen zich in binnen slechts vijf uur, een nieuw record voor het driedaagse voetbalevenement.

19 uur geleden
Muzikaal eerbetoon aan verzetsheld Piet Avontuur in Anna Jacobapolder

ANNA JACOBAPOLDER - Op de begraafplaats Langeweg in Anna Jacobapolder wordt vrijdagmiddag een eerbetoon gebracht aan verzetsheld Piet Avontuur. Hij overleed samen met andere slachtoffer tijdens een Duitse aanval in 1945. Doedelzakband Deep Respect Pipes & Drums verzorgt daarbij de muziek. Ook burgemeester Marleen Sijbers zal aanwezig zijn.

1 dag geleden
Opnieuw code geel in Zeeland vanwege zware windstoten tot laat in de avond

ZEELAND - Het gaat vanmiddag en vanavond hard waaien in Zeeland. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor zware windstoten langs de kust. Er kunnen windstoten van 80 tot 90 kilometer per uur voorkomen. De waarschuwing geldt van 13.00 tot 22.00 uur.

2 dagen geleden
Tholen en Sint Philipsland vieren erfgoed tijdens 39e editie Open Monumentendag

SINT PHILIPSLAND/THOLEN - In het Holland Huis van Scherpenisse werd vrijdagavond Open Monumentendag officieel geopend. De openingshandeling werd verricht door wethouder Hilde Moerland, waarna gildebroeder Peter Suurland vertelde over het eeuwenoude Cloveniersgilde. Bezoekers konden bovendien een expositie bekijken over de rijke geschiedenis van dit gilde.

2 dagen geleden
Aan de keukentafel met Jolanda van Dijke: ‘Ik ben geboren in het stoffeerdersvak’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

SINT-MAARTENSDIJK - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jolanda van Dijke van Meubelstoffeerderij Jolanda van Dijke in Sint-Maartensdijk.

3 dagen geleden
Ruim 280 Klimaatburgemeesters, maar Tholen heeft er nog altijd geen

THOLEN - In de gemeente Tholen is nog geen Klimaatburgemeester actief. Klimaatstichting HIER roept inwoners op om het verschil te maken tijdens de Klimaatweek van 10 tot en met 16 november. Wie inspireert anderen in de buurt om duurzamer te leven, kan zich nu aanmelden en onderdeel worden van een landelijk netwerk van klimaatbewuste inwoners.

3 dagen geleden