Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marehoek: van bedrijventerrein tot woonwijk

Marehoek: van bedrijventerrein tot woonwijk

OUD-VOSSEMEER - In Oud-Vossemeer is het voormalige bedrijventerrein omgetoverd tot het nieuwbouwproject ‘Marehoek’. Na 10 jaar leegstand is het nu een gezellige woonwijk geworden. De bewoners wonen er al enkele maanden, maar de feestelijke opening is pas net achter de rug. Een woonwijk, uniek in zijn soort! Het bedrijventerrein Marehoek, waar onder andere Dura Vermeer gevestigd was, is tien jaar lang niet gebruikt. “Natuurlijk zijn er (woning)bouwplannen geweest, maar door de olievervuiling en bijvoorbeeld de asbestdaken vonden andere bedrijven het wel een groot risico om hieraan te beginnen. Toch is het ons gelukt een haalbaar plan te maken. En met succes”, vertelt Vincent van der Male, projectontwikkelaar bij Timek.

Het plan bestaat uit zeven levensloopbestendige en negen vrijstaande woningen. Daar wordt binnenkort nog een villa met zorgappartementen aan toegevoegd met daaromheen een openbaar parkje. “Er was direct veel vraag naar de woningen in plan Marehoek”, zegt Van der Male. “Mede door de prijs, want we hebben de prijzen laag gehouden. Zo begonnen de starterswoningen zelfs onder de twee ton. Waar vind je dat tegenwoordig nog? Door het plan bijvoorbeeld niet op Funda te zetten, maar juist lokaal te adverteren hebben we de mensen uit de gemeente Tholen als eerste op de hoogte kunnen stellen waardoor het ook veelal mensen uit het dorp om omliggende dorpen zijn die hier zijn gaan wonen.” 

Binnen het project was er bijzondere aandacht voor duurzaamheid. Voor Timek was het vanzelfsprekend dat het wijkje volledig gasloos werd. “Ook hebben we gekozen voor een uitzonderlijke kwaliteit buitenmuren. We hebben goed gekeken naar de gevelstenen en de uitstraling. Het is niet alleen luxe, maar dit is iets wat over 100 jaar gewoon nog mooi is”, legt de projectleider uit. 

“Daarnaast is de sfeer heel bijzonder. Veel mensen vinden het Venkelstraat in Tholen het gezelligste straatje van het eiland. Daar is het plan een beetje op geïnspireerd. Geen auto’s voor de deur, voor iedereen minstens een meter uit de gevel om bijvoorbeeld een bankje voor de deur te zetten. We willen namelijk creëren dat er ook echt iets gebeurt op straat. Dat mensen niet enkel in de achtertuin gaan zitten maar ook even op straat koffie drinken. Het straatwerk van Portugees hardsteen, gelegd door Portugezen, zorgt ook voor sfeer. Daar hebben we ook heel veel reacties op gekregen. De mensen wonen hier naar hun zin. Mooi om te zien.” 

Meer uit Tholen

Politie valt pand binnen in Oud-Vossemeer en treft drugslab, vier verdachten aangehouden

OUD-VOSSEMEER - Bij een pand op het industrieterrein Klaverveld in Oud-Vossemeer is woensdagmiddag een drugslab aangetroffen. De politie viel het pand binnen en heeft vier verdachten aangehouden.

13 uur geleden
Haas Teun neemt je in nieuwe wandelroute mee langs de parels van Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - Hoe kun je het verleden van Sint-Maartensdijk op een speelse manier nieuw leven inblazen? Dolores Bijl vond het antwoord in Haas Teun. In de nieuwe wandelroute het Hazenpad vertelt dit fictieve personage de parels van het dorp, zodat de verhalen niet verloren gaan.

13 uur geleden
Welkom in de feesttent: Brabantse Wal Festival, een feest voor jong en oud

[Advertorial] - Al meer dan vijftien jaar is het Brabantse Wal Festival een begrip in de gemeente Woensdrecht en ver daarbuiten. Na een succesvol jubileumjaar in 2025 heeft de organisatie opnieuw een gevarieerd programma samengesteld voor alle leeftijden, met dit jaar als nieuwe toevoeging het Bier- en Wijnfestijn.

16 uur geleden
Tholen ziet geen tekort aan laadpunten: ‘Geen aanvullende maatregelen nodig’

THOLEN - Het college stelt dat de plaatsing van laadpunten op koers ligt en daarom geen extra maatregelen nodig zijn. Dat blijkt uit navraag van de voormalige fractie PvdA-GroenLinks, die al maanden aandacht vraagt voor de laadpunten in Tholen. Volgens Nancy Raas-Tophoven en Jan Heshof bereiken hen steeds nieuwe signalen dat de laadpalen tekortschieten. Na meerdere schriftelijke vragen geeft het college nu meer inzicht.

20 uur geleden
Weerbericht Tholen: ‘Gure start van de week, later meer zonneschijn’

THOLEN - De nieuwe week van de zomertijd is vandaag guur van start gegaan. "Vanaf woensdag blijft het enkele dagen droog met meer zonneschijn, ook wordt het dan zachter", aldus meteoroloog Wouter van Bernebeek van Weeronline. 

1 dag geleden
KNVB straft Tholense Boys voor racisme-incident in gestaakte derby met WHS

THOLEN - Tholense Boys is door de KNVB gestraft na ongeregeldheden tijdens de derby tegen WHS. Die wedstrijd ontspoorde begin maart toen een WHS-speler een supporter aanviel, naar eigen zeggen na herhaaldelijke racistische opmerkingen vanaf de zijlijn. De betreffende speler is niet gestraft.

1 dag geleden
Drie mannen de cel in voor explosie bij woning van politieagent in Tholen [RECHTSPRAAK]

THOLEN - De rechtbank in Middelburg heeft maandagmiddag drie mannen veroordeeld voor hun rol bij een explosie bij de woning van een politieagent in Tholen. De mannen kregen celstraffen van 12, 36 en 38 maanden. De hoofdverdachte, die de aanslag volgens de rechtbank organiseerde, kreeg een lagere straf dan het Openbaar Ministerie had geëist.

2 dagen geleden