Marehoek: van bedrijventerrein tot woonwijk
OUD-VOSSEMEER - In Oud-Vossemeer is het voormalige bedrijventerrein omgetoverd tot het nieuwbouwproject ‘Marehoek’. Na 10 jaar leegstand is het nu een gezellige woonwijk geworden. De bewoners wonen er al enkele maanden, maar de feestelijke opening is pas net achter de rug. Een woonwijk, uniek in zijn soort! Het bedrijventerrein Marehoek, waar onder andere Dura Vermeer gevestigd was, is tien jaar lang niet gebruikt. “Natuurlijk zijn er (woning)bouwplannen geweest, maar door de olievervuiling en bijvoorbeeld de asbestdaken vonden andere bedrijven het wel een groot risico om hieraan te beginnen. Toch is het ons gelukt een haalbaar plan te maken. En met succes”, vertelt Vincent van der Male, projectontwikkelaar bij Timek.
Het plan bestaat uit zeven levensloopbestendige en negen vrijstaande woningen. Daar wordt binnenkort nog een villa met zorgappartementen aan toegevoegd met daaromheen een openbaar parkje. “Er was direct veel vraag naar de woningen in plan Marehoek”, zegt Van der Male. “Mede door de prijs, want we hebben de prijzen laag gehouden. Zo begonnen de starterswoningen zelfs onder de twee ton. Waar vind je dat tegenwoordig nog? Door het plan bijvoorbeeld niet op Funda te zetten, maar juist lokaal te adverteren hebben we de mensen uit de gemeente Tholen als eerste op de hoogte kunnen stellen waardoor het ook veelal mensen uit het dorp om omliggende dorpen zijn die hier zijn gaan wonen.”
Binnen het project was er bijzondere aandacht voor duurzaamheid. Voor Timek was het vanzelfsprekend dat het wijkje volledig gasloos werd. “Ook hebben we gekozen voor een uitzonderlijke kwaliteit buitenmuren. We hebben goed gekeken naar de gevelstenen en de uitstraling. Het is niet alleen luxe, maar dit is iets wat over 100 jaar gewoon nog mooi is”, legt de projectleider uit.
“Daarnaast is de sfeer heel bijzonder. Veel mensen vinden het Venkelstraat in Tholen het gezelligste straatje van het eiland. Daar is het plan een beetje op geïnspireerd. Geen auto’s voor de deur, voor iedereen minstens een meter uit de gevel om bijvoorbeeld een bankje voor de deur te zetten. We willen namelijk creëren dat er ook echt iets gebeurt op straat. Dat mensen niet enkel in de achtertuin gaan zitten maar ook even op straat koffie drinken. Het straatwerk van Portugees hardsteen, gelegd door Portugezen, zorgt ook voor sfeer. Daar hebben we ook heel veel reacties op gekregen. De mensen wonen hier naar hun zin. Mooi om te zien.”
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Door de sluiting van het Smerdiekse winkeltje Wegwijs Lokaal moeten ook de deuren van de Oranjekamer voorlopig dicht blijven. Totdat vrijwilligers Joost en Olga Molegraaf een nieuwe locatie in Sint-Maartensdijk hebben gevonden, is het minimuseum niet toegankelijk. "Het is lastig, maar wij gaan ervan uit dat de Oranjekamer blijft bestaan."
6 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Na jaren van het verbinden van toeristen en inwoners met lokale producten, sluit Roland van Tilborg (54) zijn Wegwijs Lokaal in Sint-Maartensdijk. De ruimte aan de Kaaistraat wordt per 1 januari overgedragen. "Ik neem met gemengde gevoelens afscheid van de winkel."
8 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Begin november is voor de 13e keer het Veteranen Dubbel Toernooi bij TV De Ruucstoppelen georganiseerd. Ondanks de kleinschaligheid van het derde toernooi dit jaar, werd het dankzij de 61 deelnemende spelers een zeer geslaagd en gezellig evenement.
11 uur geledenTHOLEN - In het hart van Tholen, aan de Markt, staat al 125 jaar de huidige Rooms-Katholieke Kerk Onze-Lieve-Vrouw-Hemelvaart. Voor velen is het een vertrouwd gezicht in het stadsbeeld: de kerk met haar hoge ramen, warme interieur en open deuren. Dit jaar viert de parochie een bijzonder jubileum, want precies 125 jaar geleden, op 19 november 1900, werd de kerk plechtig ingezegend. Pastoor Hans de Kort is al geruime tijd aan de kerk verbonden en gaat de meeste diensten voor.
1 dag geledenTHOLEN - Na een uitzonderlijk zachte start van november wordt het dit weekend een stuk kouder. De temperatuur daalt overdag naar 5 tot 10 graden en tijdens heldere nachten kan het zelfs gaan vriezen. Dat meldt meteoroloog Rico Schröder in zijn maandverwachting.
1 dag geledenTHOLEN - Sinterklaas is weer in het land. Na zijn aankomst op Texel zette de pakjesboot zaterdag koers naar Tholen. Rond 15.00 uur begon daar de intocht door de stad, ruim een uur eerder dan gebruikelijk. Dit had alles te maken met de gewijzigde route: de Sint liep dit jaar niet naar de Markt, maar naar de sporthal van de Meulvliet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van Rien Burgers.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Corné van Herel, Klanthuis Medewerker bij Stadlander.
2 dagen geleden