Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marechaussee pakte dit jaar meer mensensmokkelaars op dan in 2020

Marechaussee pakte dit jaar meer mensensmokkelaars op dan in 2020

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee (KMar) pakte dit jaar meer mensensmokkelaars en ongedocumenteerden op bij controles aan de grenzen dan in 2020. De organisatie ziet allerlei routes waarop geprobeerd wordt mensen illegaal de grens over te krijgen, waaronder een nieuwe migratieroute vanuit Belarus.

Vorig jaar onderschepte de opsporingsdienst aan de grenzen met België en Duitsland 196 mensensmokkelaars, dit jaar staat de teller tot nu toe op 230. Dit jaar stuitte de marechaussee op 3096 mensen die illegaal het land wilden inreizen, vorig jaar waren dat er 1104.

Duizenden migranten zijn in de afgelopen maanden via Belarus naar de EU gekomen. De EU beschuldigt Belarus ervan duizenden migranten de grens naar de EU-lidstaten over te sturen. Dat zou wraak zijn voor EU-sancties die Belarus opgelegd kreeg voor het hardhandig neerslaan van protesten tegen de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko. Sinds september focust de marechaussee zich op illegale migratie vanuit het land. Volgens de KMar gaat het in Nederland niet om "hele grote aantallen" van gesmokkelde mensen uit Belarus, zoals in Duitsland, maar gaat het hier om "enkele tientallen".

Andere wegen

Ook ziet de marechaussee dat smokkelaars andere wegen proberen, zoals met bootjes via het Kanaal. Deze week hield de marechaussee een man aan in een busje met daarin tientallen zwemvesten en een opblaasbare boot. Hij was op weg naar Frankrijk en mogelijk bezig met het voorbereiden van een afvaart van ongedocumenteerden. "Levensgevaarlijk", aldus de marechaussee.

De marechaussee controleert steekproefsgewijs aan de binnengrenzen van Groningen tot Maastricht tot Vlissingen, in onder andere treinen en langs snelwegen, en werkt samen met allerlei diensten in binnen- en buitenland. "En soms krijgen we ook nuttige tips, zoals laatst een belletje van een outdoorwinkelmedewerker, die het toch maar vreemd vond dat iemand een groot aantal zwemvesten en opblaaskano’s bij hem wilde kopen".

Meer uit Binnenland

Hoge Veluwe opent jarenlang afgesloten ecoduct voor edelherten

OTTERLO (ANP) - Nationaal Park De Hoge Veluwe heeft een ecoduct dat jaren was afgesloten met een hoog hek recent weer geopend. Dierenorganisaties vroegen de provincie Gelderland herhaaldelijk om het park te dwingen het "ijzeren gordijn" weg te halen, maar de provincie weigerde op te treden. De Hoge Veluwe heeft nu zelf besloten om de natuurbrug over een provinciale weg in de buurt van Otterlo weer te openen. Volgens een woordvoerder heeft dat "helemaal niets" te maken met de handhavingsverzoeken.

9 minuten geleden
Voortvluchtige man in Utrecht heeft een vuurwapen

UTRECHT (ANP) - De man die vrijdag aan zijn begeleiders is ontsnapt in het Diakonessenhuis in Utrecht heeft een vuurwapen. De politie heeft dat bevestigd. Ze herhaalt de oproep om de man niet zelf te benaderen, maar 112 te bellen.

26 minuten geleden
Presentator Ongehoord Nieuws weg na verkiezingszege in Oldebroek

OLDEBROEK (ANP) - Tom de Nooijer stopt als presentator van het programma Ongehoord Nieuws van omroep Ongehoord Nederland (ON!). De lokale partij Christelijk Verbond Oldebroek van De Nooijer werd afgelopen woensdag de grote winnaar bij de gemeenteraadsverkiezingen in Oldebroek. Een op de drie stemmen in de Gelderse gemeente ging naar CVO.

27 minuten geleden
Man ontsnapt uit ziekenhuis Utrecht, politie opent klopjacht

UTRECHT (ANP) - Een man uit het "justitiële circuit" heeft de benen genomen toen hij een afspraak had in het Diakonessenhuis in Utrecht-Oost. Volgens het ziekenhuis is de man met zijn twee begeleiders op de vuist gegaan en heeft hij geprobeerd een wapen van een van hen af te pakken.

30 minuten geleden
Oud-burgemeester Krikke wordt verkenner op Terschelling

WEST-TERSCHELLING (ANP) - Pauline Krikke, oud-burgemeester van Den Haag en Arnhem, gaat als verkenner aan de slag op Terschelling. Ze moet kijken of er een coalitie kan worden gevormd op het Friese Waddeneiland na de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag.

1 uur geleden
Iraanse academici: Nederland, doe meer aan veiligheid Iraniërs

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid moet meer doen om de veiligheid van mensen van Iraanse komaf te waarborgen. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland naar aanleiding van het neerschieten van een Iraniër in Schoonhoven. "Ik weet niet hoe, maar dat moeten we bekijken."

2 uur geleden
Haaksbergers willen azc op één locatie in wat drukkere omgeving

HAAKSBERGEN (ANP) - De opvang van asielzoekers in Haaksbergen (Overijssel) moet gebeuren op één centrale locatie en op een plek waar meer mensen wonen, dus in een drukkere omgeving. Zo oordeelt een meerderheid van deelnemers aan een referendum over het azc. De uitkomst werd vrijdag bekendgemaakt en door burgemeester Gerard van den Hengel (VVD) in ontvangst genomen namens de gemeenteraad.

3 uur geleden