Marechaussee: geen personeelstekorten op Schiphol
DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft geen personeelstekorten op Schiphol en vertragingen zullen dus niet ontstaan op de luchthaven omdat de paspoortcontrole langer duurt. Dat zegt een woordvoerster van de grensbeveiliging desgevraagd. Schiphol noemde de dienst eerder als een mogelijk knelpunt waardoor vertragingen konden ontstaan.
"We zitten gewoon aan onze capaciteit op Schiphol", aldus de zegsvrouw. Ook op drukke dagen op de luchthaven zullen er geen problemen ontstaan. "Als wij krap zitten met personeel op Schiphol zetten we daar personeel in dat anders elders in het land had gewerkt."
Vorig jaar waren er op een zeker moment wel problemen op Schiphol voor naar Nederland vliegende reizigers. Die moesten lang wachten om hun paspoort te laten controleren. De Marechaussee had toen last van een coronagolf, waardoor er tijdens bepaalde diensten minder mensen aanwezig waren. Nog dezelfde dag waren de problemen destijds opgelost.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in olieprojecten zullen naar verwachting in 2026 voor het derde jaar op rij dalen, meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Ondanks de hogere olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nemen de uitgaven aan olieprojecten volgens het IEA dit jaar af tot onder de 500 miljard dollar (ongeveer 431 miljard euro).
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de mensen die in Nederland van baan wisselen, gaat aan de slag in een andere sector. Per bedrijfstak zijn daarin wel grote verschillen, schrijft De Nederlandsche Bank (DNB) na een analyse van arbeidsmarktcijfers van 2011 tot 2025.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Werkgevers in Nederland laten een hoop kansen op personeel liggen door niet buiten de landsgrenzen te werven. Daarop wijst uitkeringsorganisatie UWV na een nieuwe analyse van beroepen waar juist te veel of te weinig mensen voor zijn in Europa.
20 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN en het Duitse Schwarz Digits willen volgend jaar een Europese soevereine cloud in Nederland aanbieden. Daarmee willen ze een Europees alternatief bieden voor het opslaan van data, stellen de partijen. Europese organisaties zijn nu voor een groot deel afhankelijk van Amerikaanse bedrijven, zoals Amazon, Google en Microsoft.
33 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn donderdagochtend flink omhooggegaan na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. Daarnaast zei de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) dat een Amerikaanse luchtmachtbasis is aangevallen. Daarmee lijkt een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten weer verder uit beeld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - TikTok brengt TikTok Shop naar Nederland. Vanaf 15 juni kunnen Nederlandse gebruikers van het socialemediaplatform producten die in filmpjes worden aangeprezen direct kopen, zonder dat ze daarvoor de app hoeven te verlaten. De Consumentenbond laat weten kritisch te zijn.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil haar belangrijke industriële sectoren beter beschermen tegen een "existentiële" bedreiging van Chinese import. Dat zegt Stéphane Séjourné, de vicevoorzitter van de Europese Commissie en Eurocommissaris voor Welvaart en Industriële Strategie, in de Financial Times.
1 uur geleden