Marco Bogaards vindt het mooi dat de Ride for the Roses verbroedert
GOES - Duizenden fietsers rijden zondag 15 september weer mee met de landelijke Ride for the Roses met start- en finishplaats in Goes. Een aantal vertelt de komende weken waarom zij meedoen aan het evenement voor KWF. Marco Bogaards is niet alleen een trouw deelnemer van de fietstocht, maar ook bestuurslid van het organiserende comité. “Het doel is dat kanker net zo goed is te behandelen als een griep.”
Al jaren staat Marco Bogaards aan de start van de (Delta) Ride for the Roses. Zijn deelnames en inzet voor het evenement zijn voor hem niet meer dan logisch. Zijn jongste dochter heeft een chromosoomafwijking, die de kans op tumoren groot maakt. Daarnaast kreeg Bogaards’ moeder meerdere malen te maken met kanker. “Dat gaat je niet in de koude kleren zitten”, vertelt hij. “Ik weet dat ik niet de enige ben, want één op de drie mensen krijgt te maken met kanker, maar voor mij was het echt een trigger om mee te doen aan een evenement als Ride for the Roses.”
Magnitude
Hij is niet alleen maar deelnemer, maar ook betrokken bij de organisatie. Bogaards werd vorig jaar door voorzitter Eddy Bogaert gevraagd of hij iets wilde betekenen voor het comité. “Ik kon eigenlijk geen nee zeggen, voegde hij daaraan toe.” Hij zegde toe en viel met de komst van de landelijke editie van de Ride for the Roses met zijn neus in de boter. “De magnitude van zo’n landelijke editie is veel groter dan een Delta Ride for the Roses. Er doen veel meer mensen mee en deelnemers komen ook uit provincies als Groningen en Limburg. Dat maakt het anders.”
Financieren
Net als veel anderen vindt Bogaards de saamhorigheid het mooiste van het benefietevenement voor KWF. “Je komt met een gevoel binnen en weet dat heel veel anderen dat ook hebben. Iedereen rijdt wel voor iemand. En we willen allemaal heel veel geld ophalen”, zegt hij.
Want een zo’n groot mogelijk bedrag is het uiteindelijke doel. “Als je ziet welke onderzoeken de afgelopen jaren allemaal zijn gefinancierd en wat er de afgelopen jaren is veranderd in de behandeling van kanker, dan weet je dat het geld helpt.”
Boxen
Als voor de start ‘The Rose’, het nummer van Bette Midler en lijflied van alle rijders, uit de boxen schalt, krijgt Bogaards nog elke keer kippenvel. “Het is dan muis- en muisstil. De blikken in de ogen zeggen ook meer dan voldoende. Dat blijft het indrukwekkendste moment van de Ride.” Van het fietsen zelf geniet hij. “Ik ben jaren geleden uit Dordrecht naar Goes verhuist en als ik op de fiets door de provincie rijd, krijg ik nog steeds een vakantiegevoel. Heerlijk. Elke keer weer.”
Oosterscheldekering
Als lid van het organisatiecomité heeft Bogaards zich onder meer bezig gehouden met de routes en sponsoring. Volgens hem zitten er veel herkenbare elementen in, zoals de onmisbare Zeelandbrug en Oosterscheldekering in de honderd kilometer, maar zijn de routes ook anders. Zo komen de fietsers door tal van dorpen. “Juist in die dorpen is het mooi om te zien dat de doorgaans stugge Zeeuwen helemaal voor dit evenement gaan. Je ziet de mensen echt verbroederen.”
Inschrijven voor de Ride for the Roses kan via de website www.ridefortheroses.nl.
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.
15 uur geledenGOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
1 dag geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
4 dagen geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
5 dagen geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
5 dagen geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
5 dagen geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
5 dagen geleden