Maradona in ziekenhuis met bloedarmoede en uitdroging
LA PLATA (ANP/RTR) - Diego Maradona is een ziekenhuis in La Plata opgenomen met verschijnselen van bloedarmoede en uitdroging. Deze aandoeningen waren het gevolg van psychische klachten. Hij herstelt inmiddels goed in de kliniek, aldus zijn lijfarts Leopoldo Luque, die ontkende dat de toestand van zijn patiënt iets te maken heeft met het coronavirus.
Maradona werd maandag met een verzwakte gezondheid naar het ziekenhuis gebracht. "Hij ondergaat nog steeds medische testen. Hij zal ook een langdurige behandeling moeten ondergaan. Ik hoop in elk geval dat hij zeker tot en met woensdag in het ziekenhuis wil blijven", liet Luque weten.
Volgens de dokter voelde de voormalige superster van onder meer Napoli, FC Barcelona en Boca Juniors zich al een tijdje niet lekker. Maradona vierde vrijdag zijn 60e verjaardag.
"Psychisch gaat het niet goed met hem en dat heeft weerslag op zijn fysieke toestand", legde Luque uit. "Het was een emotionele en gecompliceerde week voor hem, met veel druk. Zijn humeur leed daar onder. Hij is niet zo fit als ik zou willen. Hij heeft hulp nodig, dit is de tijd om hem te helpen. Diego is iemand die soms geweldig is en soms niet zo. Het zou 10.000 keer beter met hem kunnen gaan. Het is ook heel moeilijk om Maradona te zijn."
Vanuit de hele voetbalwereld stroomden vorige week de felicitaties binnen bij Maradona, die zich op zijn 60e verjaardag even liet zien op het veld bij Gimnasia y Esgrima, de club uit La Plata waar hij als trainer werkt. 'Pluisje' maakte een broze en verwarde indruk. Hij moest door begeleiders van de club het veld op worden geholpen. Hij kreeg onder meer een grote taart en een ingelijst shirt van Gimnasia y Esgrima met daarop 'DM60', zijn initialen en leeftijd. De ploeg van Maradona won op zijn verjaardag met 3-0, maar de jarige ging al tijdens de wedstrijd naar huis.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in Londen niet kunnen stunten tegen Crystal Palace in de derde speelronde van de Conference League. De nummer 9 van de Premier League was te sterk voor de nummer 3 van de Eredivisie: 3-1. De Alkmaarders blijven dankzij de eerdere zege op Slovan Bratislava op 3 punten staan en zakken weg in de stand. Crystal Palace is op 6 punten gekomen en klimt juist omhoog.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Feyenoord heeft de derde nederlaag in vier duels in de Europa League geleden. De club verloor de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart door doelpunten van Bilal El Khannouss en Deniz Undav in de slotfase (2-0).
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli wilde donderdagavond niets kwijt over de situatie bij zijn oude werkgever. Dat zei de Italiaan bij de persconferentie na afloop van de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht met zijn huidige club FC Porto die eindigde in 1-1.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na vier duels voor het eerst een punt overgehouden aan een Europa League-wedstrijd. Tegen het FC Porto van trainer Francesco Farioli werd het in een uitverkochte Galgenwaard 1-1. Utrecht-keeper Vasilis Barkas moest in de 66e minuut na de gelijkmaker met een rode kaart het veld verlaten na een opstootje met doelpuntenmaker Borja Sainz.
4 uur geledenSALZBURG (ANP) - Go Ahead Eagles heeft niet opnieuw gestunt in de Europa League. De laatste winnaar van de KNVB-beker verloor het uitduel met RB Salzburg (2-0) na een goede eerste helft en een minder optreden na rust .
4 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Gonçalo Borges begint om 21.00 uur met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De linksbuiten vormt een voorhoede met Ayase Ueda en Anis Hadj Moussa.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Alex Kroes vertrekt ook bij Ajax als de gewenste opvolger van de ontslagen John Heitinga alleen naar Amsterdam komt als de technisch directeur blijft. "Ik werd vanochtend met het gevoel wakker dat ik mijn functie ter beschikking moest stellen", vertelt hij in een gesprek met een aantal vaste volgers van de club uit de hoofdstad. "Ik voel me verantwoordelijk voor de staf en de spelers, maar doe alles met de mensen om me heen. Maar mijn gevoel is dat ik dit moest doen."
6 uur geleden