Maradona domineert ochtendkranten: 'Ad10s' en 'In God's Hands'
AMSTERDAM (ANP) - Het overlijden van Diego Maradona domineert donderdagochtend vanzelfsprekend de voorpagina's van de kranten wereldwijd. De pagina's varieerden wereldwijd van het refereren aan 'de hand van God' tot aan fraaie foto's uit de rijke loopbaan van de Argentijnse voetballegende, die woensdag op 60-jarige leeftijd overleed.
De Italiaanse sportkrant Tuttosport kopte op de voorpagina: 'Ad10s', verwijzend naar het rugnummer van Maradona. Bij de kop stond een foto van Maradona die in 1986 de wereldbeker de lucht in hield.
The Guardian koos voor een foto waarop Maradona wordt aangestaard door zes Belgische voetballers, die onder de indruk lijken van de ster. "Vaarwel voetballegende die een WK heeft gedomineerd als geen andere speler", schreef de Engelse krant erbij.
Handsbal
Daily Mail ging in op de handsbal waarmee Maradona Argentinië op het WK van 1986 langs de Engelsen leidde. 'In God's Hands', stond er in grote letters op de voorpagina. "Een verdrietig afscheid van de eeuwige genius", stond erbij.
Bij Daily Star zat de frustratie over het mislopen van de wereldtitel in 1986 kennelijk nog hoog. "Waar was de VAR toen we hem het hardst nodig hadden?", kopte de krant bij een foto van de legendarische handsbal van Maradona. "Ja, hij was een bedrieger. Maar wat voor een geweldige bedrieger was het", stond er in een kader bij.
De Poolse krant Przegląd Sportowy beeldde de Argentijnse vlag paginagroot af met een treurig zonnetje met tranen in zijn ogen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan weer beschikken over spits Ayase Ueda. De Japanse spits zou volgens coach Robin van Persie donderdag in De Kuip in de Europa League tegen Sturm Graz in actie kunnen komen.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Hwang In-beom (29) wil de fans van Feyenoord weer gelukkig maken. "Het is nu het belangrijkste dat onze supporters blij zijn", zei de middenvelder van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie geeft toe dat hij na Feyenoord - Sparta "een woordenwisseling" met Quinten Timber heeft gehad. "Niet meer en niet minder", zegt de trainer van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz. "We hebben het uitgesproken als echte kerels en we gunnen elkaar het beste." Timber vertrekt naar Olympique Marseille.
1 uur geledenDAKAR (ANP/RTR) - De Senegalese president Bassirou Diomaye Faye beloont de voetballers van het nationale elftal met bonussen van omgerekend 115.000 euro per speler en stukken land van 1500 vierkante meter na de winst van de Afrika Cup. Ook de leden van de technische staf kunnen rekenen op een beloning, van ieder 76.000 euro en 1000 vierkante meter aan land. De premies zijn hoger dan bij de vorige Afrika Cup-winst in 2021.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV speelt op woensdagavond 4 februari in de kwartfinale van de KNVB-beker tegen sc Heerenveen. Het duel in Eindhoven begint om 21.00 uur. NEC en FC Volendam treffen elkaar die avond om 18.45 uur in Nijmegen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is Victor Jensen vermoedelijk de rest van het seizoen kwijt. De Deense middenvelder heeft een zware knieblessure opgelopen in de met 2-1 verloren uitwedstrijd tegen FC Volendam afgelopen zondag. De 25-jarige Jensen staat volgens een bericht op de website van de Eredivisieclub een langdurige revalidatie te wachten en is maanden uitgeschakeld.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering is geen voorstander van een boycot van het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In verschillende Europese landen wordt daartoe opgeroepen vanwege de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump rond Groenland.
3 uur geleden