ManUnited-voetballer Greenwood alsnog op borgtocht vrij
MANCHESTER (ANP) - Manchester United-voetballer Mason Greenwood is woensdag alsnog op borgtocht vrijgelaten. De 21-jarige Engelsman werd maandag in voorlopige hechtenis genomen op beschuldiging van poging tot verkrachting, mishandeling en dwingend gedrag.
Op woensdag werd achter gesloten deuren een aanvraag voor de borgtocht behandeld. Een woordvoerder voor de rechtbank bevestigde dat de borgtocht was toegekend. Een van de voorwaarden is dat Greenwood geen contact mag hebben met getuigen, inclusief het vermeende slachtoffer.
Greenwood moet op 21 november in de rechtszaal verschijnen. De aanvaller werd in januari opgepakt op verdenking van verkrachting en mishandeling van zijn ex-vriendin. Hij kwam op borgtocht vrij, maar werd zaterdag opnieuw opgepakt en aangeklaagd. Hij stond maandag voor het eerst voor de rechter.
Greenwood, die één keer in actie kwam voor de nationale ploeg van Engeland, speelde zijn laatste wedstrijd voor United in januari. Hij werd na zijn eerste arrestatie tot nader order verbannen door de club.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
30 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
33 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
3 uur geleden